Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

U mnie tak samo ;) a dawała wam zaswiadczenie jak przy składaniu wniosku ? bo mi nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

ja też dostałem zaświadczenie z numerem sprawy.

 

Niby już jest 6200 wniosków to na pewno zostanie przekroczony limit.

Edytowano przez czita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Na początku było mówione że w kujawsko-pomorskim będzie pieniędzy na 800 wniosków. Teraz przeczytałem w gazecie ze jest 490 i już jest limit o 9 tys przekroczony, na poprzedniej stronie ktoś pisał że w kujawsko-pomorskim jest już 550 wniosków. I bądź tu mądry młody rolniku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale dawali wam zaświadczenie przy składaniu poprawek ???

Rolniku nie przejmuj się czczym gadaniem mediów - szkoda nerwów ...

 

W lubelskim 700parę wniosków - limit przekroczony - mój entuzjazm minął :(

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W kujawsko pomorskim jest już 630 wniosków a kasy jest dla 360 ludzi resztę kasy pochłonęli co z 2010 roku co dostali kasę bez punktacji co jest chore że ich nie obejmuje punktacja. Trzeba będzie coś z tym zrobić że oni zostali potraktowani ulgowo a my do punktacji. Widać w Polsce są teraz lepsi i gorsi Młodzi rolnicy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

nie jest to sprawiedliwe ja tez dzisiaj składałem w Lubelskiem i pewnie nie mam szans bo jaka nawet tam kolejka była to się w głowie nie mieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem najwięcej punktów powinni dawać najmniejszym gospodarstwom bo dla nich to jest duży zastrzyk gotówki , a ci którzy mają większe gospodarstwa mają również teoretycznie większy dochód więc itak "nieźle stoją" ;) macie rację to nie jest sprawiedliwe ...

Powinni zrobić np tak że dopiero to co zostanie nie wykorzystane w tym naborze przez mr 2011 podzielić między tych którzy się nie załapali z braku środków w zeszłym ...

Bo tak jak teraz zrobili to wychodzi na to że z zeszłego naboru dostaną wszyscy , a mr 11 tylko najwięksi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

No to w takim razie bez sensu, skoro w tamtym roku i w tym były inne zasady dawania premii. No nic panowie pozostaje nam czekać na jakieś decyzje. A czy ktoś z tego naboru dostał już pieniądze? Racja ze jest mało sprawiedliwe dawanie premii rolnikom z tamtego naboru, no ale cóż to tylko Polska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

No to w takim razie bez sensu, skoro w tamtym roku i w tym były inne zasady dawania premii. No nic panowie pozostaje nam czekać na jakieś decyzje. A czy ktoś z tego naboru dostał już pieniądze? Racja ze jest mało sprawiedliwe dawanie premii rolnikom z tamtego naboru, no ale cóż to tylko Polska....

Chyba jeszcze nikomu decyzja nie przyszla bo przeciez nabór kończy się dziś i dopiero bedą robic listy dla wojewodztw i dopiero beda wydawac decyzje a potem musisz chyba jeszcze zlozyc wniosek o platnosc ;) Tak że jeszcze dluga droga ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

A czy ktoś się orientuje jaka liczba wniosków w zachodniopomorskim. Ja składałem w środę to byłem 198 a za mną jeszcze 2 osoby. Także na 200 się zamknęło. Ciekaw jestem jak dziś?? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem najwięcej punktów powinni dawać najmniejszym gospodarstwom bo dla nich to jest duży zastrzyk gotówki , a ci którzy mają większe gospodarstwa mają również teoretycznie większy dochód więc itak "nieźle stoją" ;) macie rację to nie jest sprawiedliwe ...

Powinni zrobić np tak że dopiero to co zostanie nie wykorzystane w tym naborze przez mr 2011 podzielić między tych którzy się nie załapali z braku środków w zeszłym ...

Bo tak jak teraz zrobili to wychodzi na to że z zeszłego naboru dostaną wszyscy , a mr 11 tylko najwięksi ...

 

@pawluss224 ten program ma ułatwić start, a takie małe gosp. patrząc z perspektywy lat nie mają lekko. Skłonny jestem sądzić, że o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby przyznawanie pomocy wg. ESU, wiadomo im bardziej żywotne gosp. tym ta inwestycja ma szansę bytu. Nie mniej jednak, ilu nas przyszłych młodych tu jest, to każdy będzie miał własne, subkietywne zdanie. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak masz rację :)

 

To coś jakby lepiej wykorzystane pieniądze i mniej wykorzystane np. rolnik mający przestarzałe technologicznie gospodarstwo kupuje ciągnik rolniczy - ma jeszcze długą drogę przed sobą a żeby jego gospodarstwo stało się rentowne musi zmodernizowac resztą swojego warsztatu pracy . - i te pieniądze są niejako "utopione" bo to kropla w morzu potrzeb tego gospodarstwa (i zaryzykuję stwierdzenie ,że "unii" to nie na rękę bo zanim to gospodarstwo zacznie produkowac na krajowy rynek będzie potrzebowało wiele czasu i pieniędzy)

 

Zaś rolnik mający duże gospodarstwo które jest na bierząco modernizowane , wdrazane są nowe technologie wykorzysta te pieniądze np. na wymianę starego opryskiwacza . - tutaj te pieniądze zdają się pracowac już od samego początku , rolnik usprawnia swoje gosp. produkuje lepsze jakosciowo produkty i to w krótkim czasie od otrzymania dotacjii (i tu "unia" chyba sie cieszy bo niejako zainwestowała i szybko otrzymuje efekt-opłaca się to)

 

 

Podsumowując unii bardziej opłaca się przekazywac dotacje gospodarstwom juz rozwinietym co często idzie w parze z wielkoscią gospodarstwa , dlatego najłatwiej uzyskac dotacje tym wiekszym - przykładowo 60%punktów z całosci można uzyskac w MR za powierzchnie tworzonego gospodarstwa .

 

 

 

Jeśli piszę od rzeczy to mnie poprawcie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

w zachodniopomorskim do dnia dzisiejszego było 212 wniosków.

 

To tak jest z tymi wszystkimi programami unijnymi, te pieniądze są dla dużych gospodarstw które stać na wyłożenie gotówki albo mają dużą zdolność kredytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

"czita" a skąd masz takie informacje? można to gdzieś na bieżąco śledzić? nie wiem jak podejdą do mojego wniosku bo mam w nim inwestycję w dzierżawiony budynek z wykupem po 3-ech latach. W agencji w szczecinie twierdzili że to niemożliwe,za to w warszawie że jak najbardziej. Może ktoś wie jak to naprawdę wygląda? Budynek ma być przeznaczony na uprawę boczniaka na pow. ok 400 m2, do tego 12,5 ha, uzupełnienie wykształcenia i bezrobocie na poziomie 19,9% jak się nie mylę. ESU 6,97. Jak oceniacie szanse tego wniosku? Jak to jest z pulą na województwo bo w zachodniopomorskim jak na razie cienko?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Może poprzerzucają kasę z tamtą gdzie zostanie tam gdzie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Wiec dla tych co nie ogladali agrobiznesu wyniki po dniu 22.06 przedstawiają się tak:

malopolskie 157

podkarpackie 149

slaskie 119

opolskie 194

dolnoslaskie 158

swietokrzyskie 283

lodzkie 462

lubuskie 70

mazowieckie 915

kujawsko-pomorskie 629

pomorskie 270

zachodnio-pomorskie 212

 

PRZEKROCZONO W WOJEWODZTWACH:

wielkopolskie 1007

lubelskie 712

podlaskie 567

warmińsko-mazurskie 363

 

 

 

A tutaj dzisiejszy agrobiznes w którym bylo troche o MR: http://tvp.info/agrobiznes/wideo/24062011-1210/4632601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pawlus224 ukazałeś sedno sprawy. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

w kujawsko Pomorskim też jest przekroczone w Agrobiznesie mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Świeże dane na temat ilości wniosków w poszczególnych województwach (stan na koniec 24/06/2011) :

 

Dolnośląskie 181

Kujawsko - pomorskie 708

Lubelskie 812

Lubuski 90

Łódzkie 535

Małopolskie 114

Mazowieckie 974

Opolskie 240

Podkarpackie 199

Podlaskie 637

Pomorskie 312

Śląskie 148

Świętokrzyskie 318

Warmińsko - mazurskie 411

Wielkopolskie 1092

Zachodniopomorskie 241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Robi się gorąco, te dane są ogólnodostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chłopaki ,wyżej "pewnej częsci ciała" nie podskoczymy ;) będzie co będzie ... :mellow:

 

A wie ktoś jakie były limity na poszczególne województwa ?

 

P.S. razem z tego co podał kolega jest 7012 wniosków , więc jesli nawet srodki poprzesuwali by z województw na województwa to wszyscy sie cieszyć nie będą ...

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy to jeszcze nie koniec wniosków bo przecież na pewno spora ilość dojdzie jeszcze pocztą, podobnie było z MGR zakończyli nabór i pula środków była przekroczona a po tygodniu w niektórych województwach nawet dwukrotnie


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj