Polecane posty

Hej :) Mam jedno pytanie. Dana maszyna a konkretniej ciagnik może byc kupiony na zwykłą umowę kupna-sprzedaży? Czy musi być faktura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

z tego co wiem to musi byc fakturka

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

dokladnie ja tez musiałem okreslic moc i czy maszyna nowa czy uzywka wpisałem zetor moc od 35 do 90 koni i uzywka ale mysle nad zmianą na inną marką chociaz jeszcze niezdecydowałem jaką:/

 

 

daj znać jeśli będziesz miał poprawkę :D mi nie pozwolili wpisać aż takiej różnicy w km ;) podobno optymalna granica to 20 - 30km . Ja wpisalem 33- 65km ale ciągnik który może kupię ma 66km - przyczepią się w razie czego o tego km ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

daj znać jeśli będziesz miał poprawkę :D mi nie pozwolili wpisać aż takiej różnicy w km ;) podobno optymalna granica to 20 - 30km . Ja wpisalem 33- 65km ale ciągnik który może kupię ma 66km - przyczepią się w razie czego o tego km ?

 

 

jak podawałem moc to pani w agencjii powiedziała ze bardzo dobrze wieksze pole do popisu a poprawek wsumie miałem juz 5 ale same duperele niezwiazane z biznes planem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Można później zmieniać, ale niepotrzebnie wpisałeś konkretny model. Wpisz, że zakup ciągnika rolniczego i już. Mi tak wpisała pani z doradztwa rolniczego, ale to jest banda złodzieji, a nie doradztwo rolnicze. Do dziś się zastanawiam za co ja jej dałem tyle kasy, bo przecież ona tam takie brednie powpisywała w tych planowanych zasiewach, że się w głowie nie mieści.

 

Pani w ODR mówiła że trzeba wpisać konkretną ofertę to też tak jej podałem. Ja płaciłem za zrobienie wniosku i biznesplanu 800zł , co to za ośrodki doradztwa skoro w taki sposób zdźierają z Rolników. co do tych zasiewów to trzeba się tego trzymać z roku na rok?

 

@pawlus224 kiedy składałeś że już masz poprawki?

 

@julek34 jeszcze nie wiem być może zmienię na Valtre N101.

 

a jeszcze mam pytanko jak wpisałem sam ciągnika a będe brał ciągnik z ładowaczem to ładowacz też muszę mieć wpisany w biznesplan?czy mozna to jakos pominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wzywają teraz do poprawy wniosku, aby mogli go wprowadzić do systemu jako kompletny. W momencie, gdy pojawi się akredytacja, zmienią status wniosku i będzie można działać dalej. Generalnie w większości województw nie zostanie wykorzystana cała pula, więc może być tak, że już będą decyzje przed pojawieniem się list wysyłać. Tym samym na przełomie sierpnia i września mogą się już odzywać, do tych co wcześnie poskładaliwnioski i uzyskali sporo pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Ja złożyłem wniosek w piątek. Tłumu nie było, było nas 3 w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ARIMR ma 40 dni od daty 24 Czerwca na opublikowanie listy rankingowej także do polowy sierpnia powinno być wszystko jasne kto dostanie a kto nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A ma ktoś informacje ile jest złożonych wniosków na woj i czy są jakieś limity na województwo?

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2Ddeep    0

Witam,

planuję przejąć gospodarstwo po ojcu i w związku z tym chciałbym skorzystać z premii w tegorocznym naborze. Jednak mam kilka pytań odnośnie MR:

1. powierzchnia gospodarstwa to 10,59. Czy użytki rolne to także te pod zabudowania, czyli te działki, gdzie znajduje się obora i inne budynki gospodarcze? Czy wlicza się też łąki, których się nie "obrabia" (tzn. nie bierze się za nie dopłat)

2. obecnie hodujemy zarówno krowy jak i świnie. Jednak gdybym zdecydował się na premię to trzeba by trochę zainwestować w dosotosowanie do warunków CrossCopmliance w ciągu 3 lat od otrzymania pieniędzy. Czy przez te 3 lata mógłbym hodować je nadal, a po 3 latach je zlikwidować a w zamian za to przerzucić się na uprawę pietruszki lub tp. ?

3. czy las wlicza się w jakiś sposób w ESU? Ojciec chce skorzystać z premii na zalesianie, której nabór teraz trwa i zalesić V-klasowy ponad ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wzywają teraz do poprawy wniosku, aby mogli go wprowadzić do systemu jako kompletny. W momencie, gdy pojawi się akredytacja, zmienią status wniosku i będzie można działać dalej. Generalnie w większości województw nie zostanie wykorzystana cała pula, więc może być tak, że już będą decyzje przed pojawieniem się list wysyłać. Tym samym na przełomie sierpnia i września mogą się już odzywać, do tych co wcześnie poskładaliwnioski i uzyskali sporo pkt.

 

 

 

Z tego co wiem na podstawie swojego wniosku , rozpatrują na "gotowo" tzn. nie tylko jakies duperele , błędy formalne , banalne i oczywiste ale tez wyliczenia esu , deklaracje , zaswiadczenia ;) wygląda na to ze tak jak mówisz (o ile dobrze rozumiem) sprawdzają na 2 razy 1raz sprawdzają kompletnosc wniosku , obliczenia , biznesplan a 2gi raz policzą sobie tylko punkty , obliczą kolejnosc i wyslą decyzje ;)

 

 

@bobek , Ty tez w tym roku składasz/złożyłes ?

 

 

 

 

 

P.S. ktos pytał : składałem 28kwietnia , nie tylko mi już przyszły poprawki w moim powiecie , ja mam 4 błędy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja wysyłałem pocztą 28kwietnia i jak na razie cisza.

Podejrzewam że jak teraz sprawdzają to już sobie liczą punkty,bo po co przeglądać po 2 razy to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Ja będę czekać na poprawki bo bez nich na pewno się nie obędzie. Wniosek pisałem sam tylko kolega mi sprawdził co pracuje w odr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pawlus224 tak, składałem 28.04. wink.gif

 

Wniosek po wprowadzeniu do systemu ma już punkty, na koniec jak zamkną nabór to generują listę. Osoba prowadząca nie chciała mi powiedzieć ile mam punktów, ale mówiła, że na tle innych mam duże szanse na wczesne termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Byłem je osobiście poprawić, raptem 30 minut jazdy. wink.gif Wezwanie do poprawek miałem w połowie maja. :)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mam pytanie czy ten biznesplan to te 5 stron do ściągnięcia z neta?? w których są nr działek i opisanie rozwoju gospodarstwa na pół strony?? bez jakichkolwiek obliczeń kosztów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Czy wpisując ciągnik trzeba wpisać konkretną markę i moc. Jak wygląda sprawa z kupnem używanego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

używany do 5 lat i na fakturę lub umowę,przedział mocy wskazany, także można załączyć wstępną ofertę żeby zobrazować im cenę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

A czy ktos sie orientuje czy czepiaja sie mocy ciagnika jaki zamierza sie kupic za premie (calosc premii + reszta na kredyt z lini MR?) Chodzi np o sytuacje, ze chce kupic ciagnik mocy 170KM na 30ha zadeklarowanych do przejecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

@Eryko Pani w ODR mówiła że trzeba wpisać konkretną ofertę to też tak jej podałem. Ja płaciłem za zrobienie wniosku i biznesplanu 800zł , co to za ośrodki doradztwa skoro w taki sposób zdźierają z Rolników. co do tych zasiewów to trzeba się tego trzymać z roku na rok?

 

To już w ogóle co za zdzierstwo..ode mnie wzieli 504zł choć to co oni tam wypełniali jest warte może 100-200zł.

Sama mogłam wypełnić no ale jak to tato nie wierzący w swoje dzieci stwierdził że lepiej tam bo nie będzie pomyłek itd.,jak chciał płacić to już nie mój problem.

Ale faktycznie zdzierają za to..ale 800zł???to już w ogóle przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jaką cenę wpisać gdy chce kupić używany ciągnik? Można wyższą? bo wiadomo, że ceny używanych mogą się znacząco różnic od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

To wy narzekacie na ceny! U mnie to jest dopiero drogo. Pani sobie 1500zł zażyczyła, a to co wpisała do są bzdury z palca wyssane. Mówicie, że trzeba wpisać szczegóły ciągnika, a ona nic nie wpisała tylko, że zakup ciągnika i wsio.

@Madzia20 zgadza się. Ja też chciałem sam wypełniać, ale rodzice stwierdzili, że to nie tak prosto i nie dam rady, a teraz dopiero lamentują za co tyle pieniędzy wywalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja wypełniłem sam, ojciec tylko zawiózł do znajomej babki z odru, która wprowadziła drobne poprawki i nic nie musiał płacić.

Głupotą albo raczej rozrzutnością jest wydać więcej niż 200 zł za wypełnienie wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj