Polecane posty

jacumi    0
Napisano (edytowany)

yo, mam dwa małe pytanka ;)

znalazłem taki zapis:

„Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta) - jest to traktowane jako próba wyłudzenia pieniędzy;

 

kto to jest ten "wstępny i zstępny beneficjenta" ???

 

pytam bo chciałbym odkupić ziemię od siostry rodzonej (dostała część majątku) i chciałbym na to przeznaczyć część premii.

czy jest to dopuszczalne ??

 

drugie

 

czy łąka będzie zaliczać mi się do powierzchni gospodarstwa jeśli nie planuję trzymać zwierząt ?? tzn teraz mam ale za 2-3 lata już nie będę miał.

Edytowano przez jacumi

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

yo, mam dwa małe pytanka ;)

znalazłem taki zapis:

„Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta) - jest to traktowane jako próba wyłudzenia pieniędzy;

 

kto to jest ten "wstępny i zstępny beneficjenta" ???

 

 

Pierwszy z brzegu wynik od wujka google http://spadki.wieszjak.pl/slownik/79123,Wstepni-i-zstepni.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

yo, mam dwa małe pytanka ;)

znalazłem taki zapis:

„Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta) - jest to traktowane jako próba wyłudzenia pieniędzy;

 

kto to jest ten "wstępny i zstępny beneficjenta" ???

 

pytam bo chciałbym odkupić ziemię od siostry rodzonej (dostała część majątku) i chciałbym na to przeznaczyć część premii.

czy jest to dopuszczalne ??

 

drugie

 

czy łąka będzie zaliczać mi się do powierzchni gospodarstwa jeśli nie planuję trzymać zwierząt ?? tzn teraz mam ale za 2-3 lata już nie będę miał.

no jasne że się będzie łąka wliczać, tylko jest warunek przynajmniej raz w roku kosić i zebrać materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

dzięki. więc wszystko jest zgodnie z moim planem :)

 

na przyszłość obiecuje więcej googlować i mniej pytać ;)

 

a wie ktoś może ile już "młodych rolników" złożyło wnioski w woj lubelskim ??

pozdr.


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

1232 to mało złożyło jak do tej pory a mozna 6500wniosków przyjąć wiec pewnie wszyscy co złożą to dostana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Pewnie było już pisane z 10 razy ale stron jest sporo. A więc jak to jest z tym wykształceniem muszę mieć technika rolnika ? i o co chodzi z tym stażem pracy ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

i może jeszcze mi powiesz że z wnioskiem o płatność obszarową też latasz do ODR?

 

 

No chyba Cię porąbało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jescze panowie jak rozlicza sie budowę z MR- wystarcza faktury na poszczegolne materialy czy musi byc firma wzieta ktora nam wystawi jedna fakture na wszystko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Chciałbym złożyć korektę biznesplanu w MR i nie wiem jak się to tego zabrać. Ma ktoś może z was numer tel do ARiMR żeby ich się wypytać co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aby dostac premie dla MR musze miec zdany test zawodowy czy wystarczy swiadectwo ukonczenia szkoly rolniczej :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

@kapera123 - Wystarczy jak będziesz miał świadectwo, aczkolwiek za dyplom może będzie punkt więcej :)

 

@UrsusByczaSila - pytałem się u doradcy, bo zamierzałem przebudować oborę, ale podobno jest tyle załatwiania z tą budowlanką, że szkoda zachodu. Ostatecznie możesz te 22,5 tys. przeznaczyć na budowę, jeżeli coś ci to daje.

 

@jacumi - wątpię, czy możesz odkupić od siostry. Musisz się dopytać u doradcy, ale siostra to najbliższa rodzina i to raczej wyłudzanie pieniędzy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

W piątek o 9 złożyłem wniosek i byłem w mazowieckim 171 :) W znaku sprawy są to ostatnie cyfry przed ostatnim ukośnikiem. Za nim jest już tylko "11". Pytałem się o to faceta co mi przyjmował wniosek.(Odpowiednio tam jest ...-OR(tu dwie cyfry oznaczające oddział regionalny) i dalej już numer złożonego wniosku/11). W Agencji nikogo nei było wtedy a przyjęcie dokumentów to mniej niż 5 minut. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

tak czytam te wasze wypowiedzi i do chodze do 2 wniosków... że albo w tych waszych odr i agencja nic nie wiedzą na tematy zwiazane z funduszami europejskimi lub wy tak słuchacie ,ze nic nie rozumiecie o czym oni do was rozmawiają, ze potem na forum sa takie proste, ze wręcz dziecinne pytania w tym temacie... :huh:

@jacumi i inni NIE MOŻNA dzierżawić ani kupywać ziemi od nikogo spokrewninonego z MR za te 75 tyś, bo z innych srodków to już mozna... a łaki jak nie masz zwierząt to i owszem możesz miec je w swoim areale, ALE nie zapominaj ze jest jeszcze takie coś jak ESU i musisz miec te niezbedne min aby uzyskac premie. a z tego co mi wiadomo to uzytki zielone a w szczególnosci łaki maja bardzo mały wskaźnik....wiec jak bedziesz miał te łaki w tej średniej gospodarstwa to mozesz mieć problem z uzyskaniem tego ESU ale jsli bedziesz miał o 5 ha wiecej od sredniej woj to nie będzie problemu...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

no widzisz. niekoniecznie. przy składaniu wniosku składa się takie oświadczenie (które dziś odnalazłem):

 

Oświadczenie wnioskodawcy

w sprawie niezawierania umów kupna – sprzedaży w ramach działania „Ułatwiania startu

młodym rolnikom” z małżonkiem oraz wstępnymi i zstępnymi swoimi oraz małżonka

ja, niżej podpisany/ podpisana* oświadczam, że zakupy w ramach inwestycji zrealizowanych

zgodnie z założeniami przedstawionego biznesplanu nie zostały dokonane na podstawie

umów kupna-sprzedaży zawartych między:

a) mną a moim małżonkiem, ani

B) mną a moim wstępnym lub zstępnym, ani

c) mną a wstępnym lub zstępnym małżonka.

……………………………………

Podpis wnioskodawcy

 

Wyjaśnienie:

Zstępni : dzieci (córka, syn), wnuki, prawnuki

Wstępni: rodzice, dziadkowie, pradziadkowie

 

nic tutaj nie napisali o np siostrze rodzonej itp itd. więc z tego wynika że można kupować od tego "typu" rodziny.

tak pamiętam o ESU. i już wyliczyłem że wyjdzie mi za mało. więc jednak coś ze zwierzątek będzie trzeba trzymać. mam 14,74 ha ornego i 1,02 łąki.


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Kilka stron wcześniej ktoś dodał link do strony ARiMR i tam był wywiad z ekspertem i wynikało z niego że można dzierżawić od rodziny (dokładnie chodziło o rodziców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja wam powiem prawo/przepisy są jedne dla wszystkich ale zależy na kogo sie trafi przy rozpatrywaniyu wniosku i kto jak te przepisy zinterpretuje , jeden zaakceptuje cos co dla drugiego urzędnika jest absurdalne ;)

 

 

w takim razie byłem 27 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja wam powiem prawo/przepisy są jedne dla wszystkich ale zależy na kogo sie trafi przy rozpatrywaniyu wniosku i kto jak te przepisy zinterpretuje , jeden zaakceptuje cos co dla drugiego urzędnika jest absurdalne ;)

 

 

w takim razie byłem 27 ...

 

 

Święta prawda, u mnie koleś sie czepiał że odpisu z ksiąg wieczystych nie mogę złożyć :blink: tylko muszę akt notarialny. Jak poszedł do jakiejś babki się dopytać to mu się zebrało od niej że ciemnotę szerzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Patryk90 - składanie wniosków jest możliwe tylko w wojewódzkich oddziałach ARIMR ;) ale po potrzebne informacje możesz isc i do powiatowego biura - ja tak zrobiłem , przysłano mi kierowniczkę biura (znajoma) i o co chciałem to się dopytałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

własnie, pawlus224 i versus dobrze mówia i ja ich popieram zależy na kogo sie trafi... wiec lepiej nie kombinować za mocno bo jednemu sie uda a drugiego bedą sie czepiać. ja skaładałem tylko na ziemię, bo sa najmniejsze wymagania co do realizacji,a przy zwierzecej to jest troche do spełnienia tych wymagań rolno srodowiskowych i dobrostanu zwierzat, wystarczy przeczytać i odpowiedziec na pytania w tak zwanej "czekliscie" na roslinna produkcje odpowiadasz na połowę pytan... i zakombinowałem tylko z maszynami.. aby kupić rozrzutnik do obornika, ale opisałem to jako przyczepa objetosciowa do transportu kukurydzy, bo na moich ha bedziemy siac kukurydze , aby osiagnac wysokoie esu na koniec..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

własnie, pawlus224 i versus dobrze mówia i ja ich popieram zależy na kogo sie trafi... wiec lepiej nie kombinować za mocno bo jednemu sie uda a drugiego bedą sie czepiać. ja skaładałem tylko na ziemię, bo sa najmniejsze wymagania co do realizacji,a przy zwierzecej to jest troche do spełnienia tych wymagań rolno srodowiskowych i dobrostanu zwierzat, wystarczy przeczytać i odpowiedziec na pytania w tak zwanej "czekliscie" na roslinna produkcje odpowiadasz na połowę pytan... i zakombinowałem tylko z maszynami.. aby kupić rozrzutnik do obornika, ale opisałem to jako przyczepa objetosciowa do transportu kukurydzy, bo na moich ha bedziemy siac kukurydze , aby osiagnac wysokoie esu na koniec..

 

A tak z ciekawości jaki kupujesz rozrzutnik bo ja kupuje na MR ten prywatnych producentów i nie wiem czy dołożyć 2tys i brać z hamulcami (nie są mi potrzebne) i mieć spokój podczas kontroli ze spełnieniem wszystkich norm czy brać tego bez hamulcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Ja też planuję iść tylko w produkcję roślinną, ale obawiam się trochę o te ESU. Może w cebulę pójdę, a poza tym to zobaczę jak wyjdzie z tymi dzierżawami, bo dopiero będę wiedział w niedzielę. A takie moje pytanie co wy planujecie, żeby osiągnąć te 4 ESU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Do Kojak. Ja zeby zwiekszyc ESU ( MR 2010) wpisalam uprawe pietruszki i marchwii. Nastawilam sie na produkcje roslinno- warzywnicza. Czekam na przelew premii.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj