Polecane posty

pawlus224    2624

ogolnie to jest przeciez odgornie wprowadzone ze nowe ciagniki maja osiagac emisje na jakimstam poziomie (Euro 2 lub 3 nie wiem dokladnie) wiec chyba to o to tylko chodzi;)

 

a jak to jest z tymi atestami czy homologacją nowych maszyn ? Ktoś wcześniej pisał że miał kupować kosiarkę ale nie kupi bo podobno żeby spełniła wymogi na mr to musi mieć blaszane osłony ...

O co chodzi ? Ciągnik też może się nie kwalfikować przez jakąś bzdure ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

800 380 084 nr tel na bezplatna infolinie ARiMR, tam mozna uzyskac wiele informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

przeciez warszawa ma 30 dni to cos tu nie gra kolego???

 

mi mówili że 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

jak dlugo czekaliscie za kasa po przekazaniu do warszawy???

8 marca składałem wniosek 8 kwietnia poprawka 5 maja kasa przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Do suzuki21l mógłbyś mi powiedzieć po jakim czasie od podpisania decyzji przyszła do was kasa z renty strukturalnej??? Nam pani z ARiMR mówiła że spłata za poprzednie miesiące tak szybko nie wpłynie na konto. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

u mnie renta byla podpisana gdzies wstyczniu i w marcu byla kasa na koncie a na poczaTKU kwietnia przyszlo wyrownanie za poprzednie miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@pawlus długo czekałeś na wypis z ewidencji czy od ręki Ci wydali? Rozumiem że po złożeniu wniosku papierek wydają potwierdzający przyjęcie dokumentów? No i jak to jest z punktacją-wiadomo od razu ile ma się pkt? Przez to bezrobocie nie mogę sobie dokładnie wyliczyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Napisano (edytowany)

Wypisy z rejestru gruntów miałem już "wyciągnięte" kilka miesięcy wstecz ,bo osoba która przepisuje mi gospodarstwo wszystkie sprawy urzędowe "wyprowadziła" na prostą drogę tak ,że gdybym dostał pozytywną decyzję to od razu mogę przepisywac bo wszystko jest ustawione . Wypisy o ile pamiętam kosztowały kilka złotych ;) ale do wniosku chyba nie są konieczne ? bo baba co robiła mi wniosek tylko sobie je zkserowała , a wypełnic wniosek mogła na podstawie wniosku o dopłaty obszarowe .

 

Tak dają podobne potwierdzenie jak przy przyjeciu wniosku o dopłaty , jeden egzemplarz z poswiadczeniem ,że odebrałem orginał dołączaja do wniosku a drugi dają do reki .

 

Mi nikt nie powiedział ile mam punktów przy przyjęciu wniosku , chyba liczy i przyznaje je osoba rozpatrująca wniosek , jaka jest u nas w powiecie stopa bezrobocia tez nie wiem , wiem tylko tyle ze podobno wysoka ale konkretu nie znam . Tak samo sam sobie punktów nie wyliczę , bo nie wiadomo kto bedzie rozpatrywał mój wniosej i w jaki sposób , bo może byc tak ze dostanę za areał (10.22)załóżmy 4 punkty (bo rozpatrujący pomysli "no już prawie srednia krajowa jest, więc tylko punkt mniej od max." ) a moze byc tak ze dostane 1punkt (bo "powierzchcnia gospodarstwa jest mniejsza od krajowej " ) wszystko zaley od interpretacji przez rozpatrującego rozporządzenia ;)

 

 

Wogóle się wkurzyłem składając ten wniosek , bo takie chamstwo panowało w kolejce ze ech... , złożtyłem wniosek 10minut przed zamknięciem arimr , bo już nie chciałem się denerwowac , a nawinął sie jakis młody rolnik z którym można było pogadac jak z sąsiadem :) nawet przy składaniu wniosków już nie robili swojego ksero dokumentów tylko pokazałem orginały , kobieta zerknęła i poszło :) a we wniosek nawet nie zaglądała , tylko czy wszystkie załączniki są .

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostrzewa24    0

5 kwietnia wysłałem wniosek do agencji, wczoraj dzwoniłem pani powiedziała że ustawowo w ciagu 60 dni będzie kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

witam. mam takie pytanie. jestem od kilku miesiecy wlascicielem gospodarstwa i skorzystalem z 75 tysiecy na mlodego oraz zalapalem sie na modernizacje.teraz musze uzupelnic wyksztalcenie. chodze do szkoly policealnej zaocznie i teraz w czerwcu mam egzamin na technika rolnika. i chodzi o to czy musze zdac ten egzamin czy starczy ukonczona szkola (swiadectwo ukonczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To jest temat do dyskusji ;) bo z tego co wiem , nie jest to do konca jasne (nawet w odr nie wiedzą i mnie się pytali bo mam i to i to) , zależy na kogo się trafi jednemu urzędnikowi wystarczy samo ukonczenie szkoły a drugi będzie wymagał dyplom ;)

 

Egzamin sądzę ,że nie jest trudny więc lepiej do niego przystąp i będziesz miał głowę spokojną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostrzewa24    0

chodze do szkoły rolniczej na kierunek technik mechanizacji rolnictwa i ostatnio nauczyciel informował iż nie trzeba zdawać tego egzaminu koncowego tylko zaliczyc szkołe ,lecz rozwiazalismy test z poprzedniego roku i to jest proste ale podejść zawsze można ja bede zdawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Mam pytanie :) jak zwykle chodzi o podciągniecie ESU :)Koleś w ODR powiedział mi że można zwiększyć sobie ESU siejąc kwiaty na polu :) i powiedział mi że to może by np słonecznik :) co wy na to ????? jest to możliwe ?????

 

A i czy trzeba składać wniosek w formie elektronicznej ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A chodujesz jakies zwierzęta ? to może lepiej np. marchew jadalną :) ale z tym słonecznikiem to chyba dobry pomysł jesli rzeczywiscie zaliczą go do kwiatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0
Napisano (edytowany)

Słonecznik to raczej roślina uprawna , i chyba nie przeznaczona do ozdoby jako kwiat . Lecz ciekawe to co piszecie o tym słoneczniku. :)

A na co najczęściej sporządzacie biznesplany ? chodzi mi głownie o pr.rośliną .

Edytowano przez Dlugi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U Mnie było napisane ,że nastawiam sie na bardziej opłacalną produkcję zbóż i rzepaku ;) marchew jadalną też miałem wpisaną , a radzono mi zebym podniósł esu zasiewem pietruszki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

słonecznik tez moze byc ale kwiatowy (80 zł za 1 kg;/ :huh: )a nie taki zwykly co sie jada;) .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie jeśli ojciec przepisałby mi działkę 7ha i 4 ha dzierżawiłbym od sąsiada to mogę starać sie o Premię 75tys?? bo jeśli wniosek zostałby rozpatrzony pozytywnie i przyznano by mi ta premie to chciałbym dokupić te dzierżawione 4ha co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Byłem dzisiaj po zaświadczenia w KRUS i US ale dostałem gołe wnioski i nie bardzo wiem co tam wpisać oprócz swoich danych... Panie też nie wiedziały... Może ktoś podpowie jeśli już ktoś to wypełniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Podepnę się pod temat.

Pragnąłbym usłyszeć Wasze opinie na temat czy zdecydować się na uprawę tej ziemi czy nie? Czy w moim przypadku w ogóle mogę myśleć o MR? Swojej ziemi mam 8 ha(resztę dzierżawy), ale uprawiam 25 ha zboża, 4 ha ziemniaczków i 15 ha łąki.

Mam 5 krów (niedługo 6) , które ,,dają'' mi cielaczki na późniejsze opasy. Mleka nie produkuję na sprzedaż. Traktorki, 2 bizonki, maszyny (prawie) mam wszystkie do uprawy zboża, ziemniaczków czy zbierania produktów roślinnych z łąk. Pól w koło jest dość dużo na powiększenie areału ze względu na małe zainteresowanie rolnictwem miejscowej ludności oraz możliwość dzierżaw od gminy.Klasa ziemi to w większości V. Głównym środkiem utrzymania( oprócz dopłat z UE) jest produkcja nasienna zboża i ziemniaczki, które w znacznej większości kupują miejscowi ludzie.

Chociaż w tym roku spisaliśmy umowę z Centralą Nasienną, i oni dali nam żyto do zasiewu na 10 ha i po żniwach prosto z pola zostanie do nich zawiezione. Rodzice nie pracują. Sam już nie wiem co napisać więcej.

Wiem ,że to trochę głupie pytanie, ale od 16 mają muszę składać papiery do szkoły. Myślę nad 4-letnim kierunku technik rolnik. I czy po tym można jakieś studia zrobić?

Jeżeli to głupie to nie odpisujcie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majzol    0
Napisano (edytowany)

......... Wiem ,że to trochę głupie pytanie, ale od 16 mają muszę składać papiery do szkoły. Myślę nad 4-letnim kierunku technik rolnik. I czy po tym można jakieś studia zrobić?

Jeżeli to głupie to nie odpisujcie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

studia jak najbardziej możesz zrobić. w celu uzupełnienia wiedzy. same technikum też wystarczy do premii, ale studia tez sie mogą przydać w późniejszym czasie.

Edytowano przez majzol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Byłem dzisiaj po zaświadczenia w KRUS i US ale dostałem gołe wnioski i nie bardzo wiem co tam wpisać oprócz swoich danych... Panie też nie wiedziały... Może ktoś podpowie jeśli już ktoś to wypełniał.

 

 

Y... jak Ja składałem to też zrobiły wielkie oczy ale jedna "zatrybiła" i sie udało :)

 

Do krusu idziesz i mówisz ,że potrzebujesz "Zaświadczenie o niepodleganiu ubezpieczeniu w KRUS jako rolnik " lub"zaswiadczenie o niefigurowaniu w ewidencjii KRUS" , Ty nic nie musisz wypełniac , sekretarka czy ktos tam , ma Ci wydrukowac takie zaświadczenie + Twoje dane + musisz jej powiedziec po co Ci potrzebne , przystawić pieczątkę urzędu i tyle :)

 

W US dają Ci (mi dali) karteczkę do wypełnienia , co jest Ci potrzebne i do czego , wpisujesz w miejscu gdzie trzeba wpisac co jest Ci potrzebne "Zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych produkcjii rolnej" w celu :"do programu Młody Rolnik /ARIMR " , dajesz im tą karteczkę , oni przyjmują i mówią Ci na kiedy bedzie zaswiadczenie (ja miałem juz na drugi dzien ) :)

 

We wniosku w "załącznikach" znajdziesz pełne brzmienie tych zaswiadczen , całe nazwy są za długie by je zmiescic na zaswiadczeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Wielkie dzięki kolego, jutro pojade to załatwić w krusie. W US byłem dzisiaj i złożyłem wniosek o wydanie tego zaświadczenia (trafiła się całkiem miła pani). Natomiast w krusie dwie babki postawiły oczy i nie wiedziały o co chodzi próbowałem wytłumaczyć ale szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj