Polecane posty

Kamis2010    5

A powiedzcie mi czy to prawda że nie trzeba mieć umowy dzierżawy żeby zgłosi pole do dopłat bezpośrednich ????

 

podobno wystarczy tylko numer działki i że można zgłosi nawet takie pole jeśli wiemy że właściciel nie zgłasza do dopłat ???? tylko nie wiem czy to prawda ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Nie trzeba umowy pisemnej.

Ale trzeba mieć słowną. Bez zgody właściciela to niezgodne z prawem. Dopłaty należą się temu co uprawia.

 

Agencja nie wymaga pokazywania lub posiadania umów.

Lecz to nie ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Warto dodać że gdy na jedną działkę wniosek o dopłaty złoży właściciel i dzierżawca to żaden nie dostanie ;)

myślę że najwcześniejsze zakupy za tegoroczny mr będą pod choinkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Witam. Mam pytanko czy miał ktoś niezgodność powierzchni areału między Aktem notarialnym a tym co zadeklarowaliście we wniosku na MR???? jeśli tak to agencja czepiała się do tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko czy miał ktoś niezgodność powierzchni areału między Aktem notarialnym a tym co zadeklarowaliście we wniosku na MR???? jeśli tak to agencja czepiała się do tego???

 

Witam! Ja miałem identyczną sytuacje, musiałem dodać do wniosku wypis z rejestru gruntów, oraz takie odręczne oświadczenie dlaczego tak się stało i po sprawie :rolleyes:

Aha ważne jest to by zgadzało się to co zadeklarowałeś we wniosku i wypisem z rejestru gruntów, jeżeli to się nie zgadza będziesz musiał poprawić wniosek. Powodzenia

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

No ja właśnie musiałem zmieniać tabelę we wniosku, ale żadnych oświadczeń nie pisałem :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaflos    0

Wniosek złożyłem 2 lutego. 1 poprawka 17 lutego, 2 poprawkę osobiście dostarczyłem 28 lutego. 7 marca dzwoniłem i pani mi powiedziała, że wysłała polecenie przelewu do Wawy. Dziś 31 marca kasa na koncie.

Jutro odbieram ciągnik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ja musiałem jedynie zmienić tabelę z przejętymi działkami we wniosku, 1 strona. o wypisach z rejestru gruntów nikt nic nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

Wniosek złożyłem 2 lutego. 1 poprawka 17 lutego, 2 poprawkę osobiście dostarczyłem 28 lutego. 7 marca dzwoniłem i pani mi powiedziała, że wysłała polecenie przelewu do Wawy. Dziś 31 marca kasa na koncie.

Jutro odbieram ciągnik!!!

 

 

 

a ja złożyłem 26.01 żadnych poprawek 2tyg temu udalo mi sie dodzwonic do arimr i powiedziano ze 31.03 bedzie kasa a tu nic, co za kłamcy


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

a ja złożyłem 26.01 żadnych poprawek 2tyg temu udalo mi sie dodzwonic do arimr i powiedziano ze 31.03 bedzie kasa a tu nic, co za kłamcy

 

 

Jak dziś zrobili przelew to jutro będziesz miał kase :D Życzę cierpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

MR z "nowego naboru"! Czy może mi ktoś wyjaśnić czy od wartości ESU a raczej różnicą pomiędzy rokiem bazowym a docelowym jest przyznawana punktacja? Wiem, że wnioski mają być rozpatrywane wg. 1.Wielkość utworzonego gosp; 2.Wykształcenie; 3. Bezrobocie a czy ta wartość ma jakieś znaczenie?

Moje drugie pytanie to: jakie dokumenty trzeba posiadać żeby sie do tego wszystkiego zabrać oprócz wypisu z rej. gruntów; aktu notarialnego..?? Thx za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Z tym wykształceniem to ciekawa sprawa.

Ja go nie posiadam. Mam za to 3-letni staż co również jest akceptowane. Jednak wszyscy mówią ze konieczne jest wykształcenie. Nawet babki w ODR o_0

Wydaje mi sie ze z wykształceniem wyższym mam opanowane czytanie ze zrozumieniem czego chyba nie można powiedzieć o osobach w ośrodku doradztwa.

Sam już powoli zaczynam wątpić czy sam staż wystarczy. Tym bardziej że po ostatnim telefonie do Agencji, zrezygnowany pytając co z decyzją, bo do tej pory nie dostałem odpowiedzi czy tak czy nie, babka powiedziała ze dodano środków i wszyscy otrzymają dotacje, czyli ja również.

 

Inną sprawą są korekty w biznesplanie. Miał ktoś sytuację że z własnej chęci coś zmieniał w biznesplanie po otrzymaniu pozytywnej decyzji? Chciałbym zrezygnowac z jednej inwestycji jak również wykreślić deklarowaną trzodę. Babka powiedziała że takie rzeczy należy robić z uzasadnieniem zmian po otrzymaniu juz decyzji wówczas oni zadecydują czy sie zgadzają czy nie. Tak zrozumialem.

Chciałbym też zmniejszyć w jednej z tabelek wydatki. Obecnie wpisane mam 75tys bo tak mi kazano w ODR ale już wiem że należało tam wpisac 70% z tej kwoty. Wtedy mam częśc wolnych środków na wydatki bez konieczności dokumentacji. Przejdzie to myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

mam pytanie do osób które już otrzymały premie....mianowicie chodzi mi o to czy po w płacie pieniędzy na konto mogę nimi obracać no i jeżeli już to w jakich kwotach??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Możesz obracać do woli, jeśli lubisz imprezy to jedź do Las Vegas i zabaw się. Ważne abyś wywiązywał się z biznesplanu (tutaj też jest furtka, BP zawsze można zmienić). Jedno jest pewne - w ciągu trzech lat musisz wydać 52,500zł na inwestycje rolnicze.

 

@tobago

oczywiście, że 3-letni staż (ubezpieczenie w KRUS jako domownik) wystarczy, pod warunkiem, że masz średnie lub wyższe wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Ciekawe co czeka tych którzy mają tylko świadectwo ukończenia szkoły średniej, a nie maja dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 

Poczytajcie sobie temat:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/37657-rozliczenia-mlody-rolnik-2004-2006/page__view__findpost__p__694406

 

Będzie wiele płaczu :D

na szczęście ja mogę spać spokojnie ,świadectwo jak i dyplom technika rolnika mam

przypomniałeś mi paru mądrych którzy sobie coś wmówili i się tego trzymają, poczekamy zobaczymy

 

mam pytanie do osób które już otrzymały premie....mianowicie chodzi mi o to czy po w płacie pieniędzy na konto mogę nimi obracać no i jeżeli już to w jakich kwotach??????

polecam wybrać całe 75 tyś i udać się do salonu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Wniosek o platnosc 28.01.2011

Poprawka 25.02.2011 (zaj...pozno)

1.04.2011 kasa na koncie i juz narazie na przeczekaniu jak to sie mowi na lepsze czasy:){forma lokaty}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam, mam takie pytanko chodzi mi o to że jeśli przejmę gospodarstwo teraz, ucząc się od wieku 6 lat bez przerw(podstawówka, gimnazjum, teraz technikum) To czy będę mógł starać się o premię? Niby w rozporządzeniu jest napisane że młodym rolnikiem jest osoba, która dopiero ma zamiar przejąć gospodarstwo, otrzymała je w spadku lub darowiźnie przed 18 rokiem życia lub po ale w ciągłym trybie nauki dziennej. Ja wnioskuje z tego że mógłbym, ale pan z ODR mówi że nie będę mógł. Jak to jest? Dodam że nie uczęszczam do szkoły rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaflos    0

Wczoraj kasa na koncie. Dziś już wydana. Nowy ciągnik od dziś u mnie na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewucha    0

Witam, mam takie pytanko chodzi mi o to że jeśli przejmę gospodarstwo teraz, ucząc się od wieku 6 lat bez przerw(podstawówka, gimnazjum, teraz technikum) To czy będę mógł starać się o premię? Niby w rozporządzeniu jest napisane że młodym rolnikiem jest osoba, która dopiero ma zamiar przejąć gospodarstwo, otrzymała je w spadku lub darowiźnie przed 18 rokiem życia lub po ale w ciągłym trybie nauki dziennej. Ja wnioskuje z tego że mógłbym, ale pan z ODR mówi że nie będę mógł. Jak to jest? Dodam że nie uczęszczam do szkoły rolniczej.

 

 

 

Ja tu nie widzę żadnych przeciwwskazań. W ODR chodziło im może o to, że nie będziesz miał kwalifikacji rolniczych po Twojej szkole? Ale przecież możesz je jeszcze uzupełnić. Masz na to 3 lata więc chyba zdążysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Witam, mam takie pytanko chodzi mi o to że jeśli przejmę gospodarstwo teraz, ucząc się od wieku 6 lat bez przerw(podstawówka, gimnazjum, teraz technikum) To czy będę mógł starać się o premię? Niby w rozporządzeniu jest napisane że młodym rolnikiem jest osoba, która dopiero ma zamiar przejąć gospodarstwo, otrzymała je w spadku lub darowiźnie przed 18 rokiem życia lub po ale w ciągłym trybie nauki dziennej. Ja wnioskuje z tego że mógłbym, ale pan z ODR mówi że nie będę mógł. Jak to jest? Dodam że nie uczęszczam do szkoły rolniczej.

 

Naturalnie, że możesz składać wniosek... Problem polega na tym, że musisz się liczyć, że trudnej będzie tobie dostać pieniądze gdyż za kwalifikacje zawodowe dostaniesz 0 pkt więc masz stratę 4-5 pkt do tych co mają najlepsze kwalifikacje, w dodatku jak będzie dużo chętnych, mało będziesz miał ha i w dodatku mieszkasz w powiecie w którym bezrobocie jest niskie masz nikłe szanse na premię... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewucha    0

Naturalnie, że możesz składać wniosek... Problem polega na tym, że musisz się liczyć, że trudnej będzie tobie dostać pieniądze gdyż za kwalifikacje zawodowe dostaniesz 0 pkt więc masz stratę 4-5 pkt do tych co mają najlepsze kwalifikacje, w dodatku jak będzie dużo chętnych, mało będziesz miał ha i w dodatku mieszkasz w powiecie w którym bezrobocie jest niskie masz nikłe szanse na premię... Pozdrawiam

 

 

Wydaję mi się, że nie jest prawdą to co piszesz o tych kwalifikacjach. Mogę się mylić, ale punkty tu są przyznawane za kwalifikacje posiadane lub za te, do których zdobycia zobowiązuje się beneficjent. W rozporządzeniu nie ma możliwości otrzymania 0 punktów za kwalifikacje, a jedynie 1-5 punktów więc wynika z tego, że chodzi o kwalifikacje posiadane lub te, które zamierza się uzupełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Wydaję mi się, że nie jest prawdą to co piszesz o tych kwalifikacjach. Mogę się mylić, ale punkty tu są przyznawane za kwalifikacje posiadane lub za te, do których zdobycia zobowiązuje się beneficjent. W rozporządzeniu nie ma możliwości otrzymania 0 punktów za kwalifikacje, a jedynie 1-5 punktów więc wynika z tego, że chodzi o kwalifikacje posiadane lub te, które zamierza się uzupełnić.

 

 

Możesz mieć rację ale dla mnie taka sytuacja rodzi kolejne dziwne sytuacje... Każdy może sobie założyć, że zdobędzie kwalifikacje najwyżej punktowane oczywiście każdy będzie musiał się z tego wywiązać w przeciągu 3 lat ale nikt tego nie zrobi jeśli jest w klasie maturalnej bądź jeszcze nie studiuje... Na pewno nie będzie wiele takich osób, które będą chciały iść na całość... Zresztą takie coś tylko będzie blokować ludzi którzy już mają wykształcenie rolnicze... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@Ewucha danield28

Punkty są przyznawane za posiadane kwalifikacje a nie za zobowiązanie, więc jak najbardziej można dostać 0 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
@Ewucha danield28

Punkty są przyznawane za posiadane kwalifikacje a nie za zobowiązanie, więc jak najbardziej można dostać 0 pkt.

 

Dobrze myślałem ale nie chciałem być mądralo wobec koleżanki i nie chciałem od razu temu zaprzeczać... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj