Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

Madzia podziel sie z kolegami :D że tak powiem "daj kawałek " :lol:

 

Dlok dzięki za wyjaśnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

powiedzcie jak jest z ta pracą ?? jeśli ja np pracuje i chce skorzystać z MR to do kiedy mogę pracować ?? do dnia złożenia wniosku czy dopiero jak otrzymam ewentualnie pieniądze ??? czy może jeszcze inny termin ??? wszyscy mówią że to długo potrwa więc szkoda siedzieć i czekać jak można pracować.

 

A drugie pytanie mam takie . Powiedzcie jak to rozwiązać jak nie wiadomo kiedy ruszy nabór mówią nawet o sierpniu więc co mam zrobić jak chce wziąć dzierżawę i zasiać tam ale nie mogę napisać umowy bo dopiero murze przejąc gospodarstwo do MR i co w takim przypadku z dopłatami bezpośrednimi jeśli wnioski składa się do końca maja ?????? szansa tylko jest jeśli nabór ruszy wcześniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbi2501    2

panowie

wniosek wysyłalem 28 stycznia

dzwoniłem do agencji wczoraj powiedzieli mi ze 2 marca wysłali zgłoszenie do centrali o wypłate pieniedzy dla mnie i cisza nadal.wczoraj pytałem sie goscia co wniosek mi robił to mówił ze ta owa centrala ma 3 mieciace na wypłate,SZOK!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

Co do Centrali to chyba 3 tygodnie mają czyli już dziś kasa powinna być... (chyba że wcześniej coś źle zrozumiałem kilka postów wstecz) a co do naboru to ruszy chyba 30-31 marca... 2 tygodnie po ogłoszeniu rozporządzenia a to rozporządzenie jest z dnia 16.03 czyli ogólnie tak jak minister Sawicki mówił jeszcze w tym miesiącu;) zostaje tylko czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

powiedzcie jak jest z ta pracą ?? jeśli ja np pracuje i chce skorzystać z MR to do kiedy mogę pracować ?? do dnia złożenia wniosku czy dopiero jak otrzymam ewentualnie pieniądze ??? czy może jeszcze inny termin ??? wszyscy mówią że to długo potrwa więc szkoda siedzieć i czekać jak można pracować.

 

A drugie pytanie mam takie . Powiedzcie jak to rozwiązać jak nie wiadomo kiedy ruszy nabór mówią nawet o sierpniu więc co mam zrobić jak chce wziąć dzierżawę i zasiać tam ale nie mogę napisać umowy bo dopiero murze przejąc gospodarstwo do MR i co w takim przypadku z dopłatami bezpośrednimi jeśli wnioski składa się do końca maja ?????? szansa tylko jest jeśli nabór ruszy wcześniej .

 

Mozesz pracowac do dnia złożenia podania chyba ze masz w pracyumowe o dzieło i oczywiscie musisz by na krusie wtedy. A co do dzierzawy dogadaj sie ze umowę podpiszesz jak bedzie nabór na MR i dopłaty niech bierze właściciel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Co do Centrali to chyba 3 tygodnie mają czyli już dziś kasa powinna być... (chyba że wcześniej coś źle zrozumiałem kilka postów wstecz) a co do naboru to ruszy chyba 30-31 marca... 2 tygodnie po ogłoszeniu rozporządzenia a to rozporządzenie jest z dnia 16.03 czyli ogólnie tak jak minister Sawicki mówił jeszcze w tym miesiącu;) zostaje tylko czekać...

 

Ja myślę że to nie możliwe żeby tak z nienacka powiedzieli :dziś rusza nabór 30marca ;)

jeśli dobrze to rozumiem to rozporządzenie jest ale musi je jeszcze podpisać minister i ogłosić termin naboru 2tygodnie przed naborem .

W końcu to by było nienormalne gdybyśmy się dowiedzieli o naborze w dniu jego ogłoszenia , przecież na skompletowanie dokumentacji potrzeba kilka dni ;)

pamięta ktoś jak to było w poprzedniej edycji programu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Też oglądałem . Dziwne że utrzymują to w tajemnicy ...

I w końcu powiedzieli że to ostatni nabór w tym PROW .

 

P.s. Skoro rozporządzenie już jest to można kompletować dokumentację do wniosku ? W arimr już coś wiedzą na temat tego naboru odnośnie zasad i wytycznych ?

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No więc w końcu jednak ruszy :D

Bo już traciłam nadzieje że ruszy to w 1 połowie roku.\

 

A co do kompletowania dokumentów to ja bym się chyba jeszcze wstrzymała, bo jednak nie wiadomo czy czegoś gdzieś nie znieminą-choć pewnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Też oglądałem . Dziwne że utrzymują to w tajemnicy ...

I w końcu powiedzieli że to ostatni nabór w tym PROW .

 

P.s. Skoro rozporządzenie już jest to można kompletować dokumentację do wniosku ? W arimr już coś wiedzą na temat tego naboru odnośnie zasad i wytycznych ?

 

dzwoniłem dzisiaj do ARIMR lublin i jeszcze nic nie wiedzą na temat wytycznych w naborze na 2011r. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

złozylem wniosek 21 lutego...do tej pory nic nie przyszlo do poprawki a kasy na koncie tez nie ma...ile jeszcze mam czekac ?? kujawsko pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam takie pytanie, czy aby móc złożyć wniosek o premię to trzeba mieć ukończone 18 lat lub czy może w momencie składania wniosku brakować kilka miesięcy do uzyskania pełnoletności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A to lipa, mogliby zrobić w drugiej połowie. Muszę poczekać za rok, może coś jeszcze zostanie, bo mówią, że kasy jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A ja mam nieco inne pytanie... Czy może coś pomóc jeśli do wniosku dołączę zaświadczenie o niepełnosprawności obecnego właściciela gospodarstwa? Bo przy poprzednim naborze w agencji mi powiedzieli że to może pomóc w kwestii czasu (pierwszeństwo) ;) Teraz są pkt a nie kolejność, ale może jeśli będę dalej na liście to mnie by przesunęli.... Ma ktoś orientację w temacie?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Witam, chciałbym sie coś dowiedzieć na temat wyliczonej żywotności ekonomicznej gospodarstwa (ESU) zawartej w biznesplanie w młodym rolniku. Otóż z tego co wiem żywotność uzyskana w roku docelowym nie może być mniejsza niż ta która była wyliczona w roku bazowym, natomiast chcę zapytać czy jest taki wymóg aby w pozostałych latach to jest 2, 3 i 4 roku wielkość ESU musi być również wyższa niż ta w roku bazowym czy możliwy jest jednak jej spadek poniżej wyliczonej wartości? Będe wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A ja wręcz odwrotnie chciałbym żeby jak najszybciej to ruszyło z powodu innego kryterium. Co do naboru w przyszłym roku z tego co zrozumiałem to ma być ostatni w tym PROW. A modernizacja będzie jeszcze ? Bo kolega mi mówił że w tym roku było ostatni raz....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Modernizacji już nie będzie. To dobrze, że jeszcze za rok będzie młody rolnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Miałem na myśli, że ten jest ostatni. TO lipa, że modernizacji już nie będzie bo za te 75 tys. nic konkretnego nie kupie.

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

MR będzie jeszcze w tym roku ale nie znają terminów kiedy i to już ostatni nabór na MR chyba że będzie mało chętnych ale nie sądzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam, chciałbym sie coś dowiedzieć na temat wyliczonej żywotności ekonomicznej gospodarstwa (ESU) zawartej w biznesplanie w młodym rolniku. Otóż z tego co wiem żywotność uzyskana w roku docelowym nie może być mniejsza niż ta która była wyliczona w roku bazowym, natomiast chcę zapytać czy jest taki wymóg aby w pozostałych latach to jest 2, 3 i 4 roku wielkość ESU musi być również wyższa niż ta w roku bazowym czy możliwy jest jednak jej spadek poniżej wyliczonej wartości? Będe wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

 

pytałem o to samo kilka stron wcześniej . Ktoś odpowiedział mi w ten sposób , że komisja może się przyczepić jeśli sprawdza przed rokiem docelowym wartość ESU która będzie niższa niż w roku bazowym .

Podejżewam że przepisy w tej kwestii nie są zprecyzowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj