Polecane posty

Gość   
Gość

na pewno da sie zmienic tylko musisz napisac uzasadnienie i zmiane do PRG, no ale musi sie z tym zgodzic Arimr

 

tylko wyslij tą zmiane jak kasa bedzie na koncie

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Witam

 

Mam pytanie.Za 4 miesiące skończę 18 lat i jak by np nabór wniosków na MR był przed osiągnięciem pełnoletności to czy mógłbym złożyć wniosek??

I jeszcze jedno. Za te 75tys maszyna musi być nowa czy moze byc uzywana ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

maszyna używana do 5 lat. Z wiekiem to nie wiem dzwon dzwon do wojewódzkiego arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz zaczyna sie kombinowanie.

Przemyślałeś sens całej operacji? Jaki to by mialo sens. Ojciec przepisuje Ci hektary i gospodarstwo a ciągnik Ci sprzedaje...

 

Puki co mam zamiar przejac tylko srednia krajowa, ojciec dalej bedzie prowadzil gospodarstwo


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Nie wiem czy było już pisane, nowy nabór na MR 26 marca.

Edytowano przez czteryM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Nie wiem czy było już pisane, nowy nabór na MR 26 marca.

 

 

A skąd takie info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

ile czekaliście na wypłatę Kasy z MR chodzi mi ile dni od daty jak już zostało zrealizowane o płatność czyli ostatni etap??


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

skąd te informacje o naborze 26 marca na MR, podaj źródło???

 

a tak nawiasem mówiąć to chyba 28 bo 26 to sobota :P

Edytowano przez ENDURAK91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

w Agrobiznesie właśnie powiedzieli że nabór będzie jeszcze w tym miesiącu :)


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

A wie ktoś jakie papiery są potrzebne do złożenia wniosku?? od czego zacząć i na czym skończyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszg311    0

Są już jakieś informacje na temat naboru w 2011 roku jakie bedzie trzeba spełniać wymogi i za co będą przyznawane punkty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Chcę przejąć gospodarstwo i skorzystać z premii dla młodego rolnika. Nie wiem czy moje wykształcenie wystarcz skończyłem Liceum Agrobiznesu. I drugie pytanie jeżeli rodziców zgłoszę jako domowników to po osiągnięciu odpowiedniego wieku dostaną emeryturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Liceum agrobiznesu powinno wystarczyć, po osiągnięciu wieku normalnie dostają emeryturę.

Edytowano przez tomek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To teraz zacznie sie robić "gorąco" w temacie skoro ktoś póścił plotkę ze 26 marca nabór B) jesli będzie 28 to 14 ministerstwo powinno to ogłosic (2 tyg. wstecz przed naborem) .

 

Panowie i Panie ile kosztuje biznesplan ? bo słyszałem o trzech sprzecznych wersjach jedna mówi ,że biorą w ODR 500zł za zrobienie a druga ,że od 1000 do 1500zł (co mnie zaniepokoiło), a trzecia ze biorą 2% od wartosci dotacji :o , są oprócz tego jeszcze jakies koszty ? tzn. jakies zaswiadczenia , kwitki , ekspertyzy czy coś w tym stylu za co trzeba płacic chcąc składac pierwszy wniosek ?

(oczywiście pomijając koszty notariusza przy przepisywaniu gospodarstwa przed złożeniem wniosku o płatność )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Witam. Decyzja Mlody Rolnik mam pozytywna. A mam pytanie.Powiedzcie mi jesli rodzice chca mi przepisac na wlasnosc swoja ziemie to mam napisac ze to umowa darowizny? bo od tego jest chyba mniejszy podatek alo wcale? Ja mam w papierach do Wawy wpisane :umowa dzierzawy dzialek a jesli chca rodzice dac mi na wlasnosc ha to musze zmienic na umowe DAROWIZNY? Jak to pisaliscie w papierach do ARiMR?

 

Witam. Decyzja Mlody Rolnik mam pozytywna. A mam pytanie.Powiedzcie mi jesli rodzice chca mi przepisac na wlasnosc swoja ziemie to mam napisac ze to umowa darowizny? bo od tego jest chyba mniejszy podatek albo wcale? Ja mam w papierach do Wawy wpisane :umowa dzierzawy dzialek a jesli chca rodzice dac mi na wlasnosc ha to musze zmienic na umowe DAROWIZNY? Jak to pisaliscie w papierach do ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

pawlus224, za dużo masz kasy, to się podziel, po czorta chcerz komuś fundować wypłatę , biznes plan jest prosty , a w dodatku dostajesz do niego instrukcję,

 

anka81 jak najbardziej umowa darowizny

 

pawel6485ja wezniesz lub wydrukujesz wniosek z ARIMR to tam będziesz miał wyszczególnione jakie załączniki musisz zgromadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Panowie i Panie ile kosztuje biznesplan ? bo słyszałem o trzech sprzecznych wersjach jedna mówi ,że biorą w ODR 500zł za zrobienie a druga ,że od 1000 do 1500zł (co mnie zaniepokoiło), a trzecia ze biorą 2% od wartosci dotacji :o , są oprócz tego jeszcze jakies koszty ? tzn. jakies zaswiadczenia , kwitki , ekspertyzy czy coś w tym stylu za co trzeba płacic chcąc składac pierwszy wniosek ?

(oczywiście pomijając koszty notariusza przy przepisywaniu gospodarstwa przed złożeniem wniosku o płatność )

 

 

2% z 75000zł to 1500zł, więc znasz tylko dwie wersje. W moich okolicach za biznesplan brali 750 i więcej.

 

Z tego co pamiętam, to do wniosku nie trzeba było żadnych płatnych zaświadczeń (mogłem coś zapomnieć :huh: ). Tylko za wypis z ksiąg płaciłem, ale to już po przepisaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ta , za dużo :D :lol: ... jak każdy młody rolnik :P

 

Dla mnie biznesplan to są czary-mary , nigdy nie miałem do czynienia z biznesplanem , tata nigdy tez nie potrzebował więc wątpie zebym dał radę :(

 

Ale nie mówię ,że nie spróbuje sam .

 

@bububear - dzięki :)

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

1000-1500 za biznesplan? kurcze gdzie az takie ceny!!! Nie przeplacaj. Mi w ODRze wypelnili profesjonalnie za 500zl, gdy sie przytrafia jakies zmiany z mojego wyboru(albo z sily wyzszej) czy ewentualnie poprawki to jest to wszystko juz w tej cenie. Kobieta ktora mi wypelniala byla dobrze zorientowana, w razie niepewnosci dzwonila bezposrednio do ARiMR do Wawy i konsultowala to odrazu i wszystko bylo jasne. Doradzala i wyliczala ESU. Wypytywala o plany i podpowiadala.Czyzby niektorzy chcieli zarobic na biznesplanie wprowadzajac w blad ludzi niedoswiadczonych,pierwszorazowych? Zas zaswiadczenia niewiele kosztuja, na niektore trzeba tylko poczekac kolo tygodnia np na te z urzedu skarbowego i trzeba przypilnowac by dobrze wypisali bo ja musialam brac drugie-poprawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

czy jest możliwość zmiany założeń biznes planu?

Edytowano przez adam2939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0088    0

Prowadze korespondencje z MRiRW (Ministerstwo rolnictwa) dotyczącą rent strukturalnych.Niżej załączam treśc mojego ostatniego listu a niżej ich dzisiejszą odpowiedz. Napiszcie czy oni rozumieją co sie do nich pisze i czy udzielili mi odpowiedzi na wszystkie pytania które im zadałem ...

 

 

Szanowna Pani

 

W liście otrzymanym prze zemnie 27 stycznia 2011 roku dotyczącym nieuzyskania przez mojego ojca Renty strukturalnej Chciałem zapytac czy Ministerstwo posiada już zdanie KE na temat zwiększenia liczby beneficjentów powyższego działania, jeżeli tak to proszę o informacje. Drugie pytanie jakie chciałem zadac to: czy jeśli KE nie wyrazi zgody na zwiększenie ilości beneficjentów Ministerstwo Rolnictwa przewiduje lub ma w planach wsparcie tychże osób którym nie przyznano renty strukturalnej jakąś pomoc finansową z budżetu państwowego? Otrzymany prze zemnie list zawierał następujący akapit : "Oznacza to, iż w sytuacji gdy rolnik nie spełnia warunków niezbędnych do uzyskania renty strukturalnej bądź gdy nie będzie mogła już być przyznawana pomoc w postaci renty strukturalnej z uwagi na wyczerpanie limitu środków przewidzianych na to działanie w okresie realizacji PROW 2007-2013, rolnik zachowuje prawo do zabezpieczenia społecznego na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników i może o to świadczenie się ubiegać" Dzwoniłem do oddziału Krus i otrzymałem taką informacje iż świadczenie przedemerytalne będzie przysługiwac ojcu po osiągnięciu wieku 60lat. Obecnie ojciec kwalifikował się do renty strukturalnej ze swoim wiekiem 56 lat, natomiast nie kwalifikuje się na wcześniejszą emeryturę z Krusu. Chyba że chodzi jeszcze o inne świadczenie które mają Państwo na myśli a ja o nim nie wiem??

 

Proszę o w miarę szybką odpowiedź na moje pytania i proszę o rozwianie wątpliwaści na temat tych rent oraz możliwych innych rozwiązań.

 

A to ich odpowiedź...

 

Dotyczy: zasad i trybu przyznawania renty strukturalnej w ramach dzialania ..Renty

strukturalne" objętego Programem Rozwoju Obszar6w Wiejskich na lata 2007-

2013 (PROW 2007 -2013).

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana pismo przekazane drog4 elektroniczne w dniu 1 marca 2017 r.,

w sprawie dzialania,,Renty strukturalne" objętego Programem Rozwoju Obszar6w Wiejskich

na lata 2007-2013, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekaz$e nastEpuj4ce

informacje.

Z uzyskanych z Komisji Europejskiej informacji wynika, 2e stanowisko KE w sprawie

polskiej propozycji dokonania zmian w Programie co do ostatecznej liczby os6b, kt6rym

mozna w okresie programowania 2007-2013 przyznac rente strukturaln4 jest negatywne,

co oznacza, i2 w ci4gu najbliższych tygodni będą wydawane przez AgencjE Restrukturyzacji

i Modernizacji Rolnictwa decyzje o odmowie przyznania renty strukturalnej tym wszystkim

wnioskodawcom, kt6rzy nie mieszczą się w limitach dostępnych Srodkow finansowych

Wznaczonych dla poszczegolnych wojewodztw .

W odpowiedzi na kwestie dotycz4ce prawa do emerytury z ubezpieczenia spolecznego

rolników, uprzejmie wyjaśniam, że użyte w poprzednim piSmie stwierdzenie ,,[...]rolnik

zachowuje prawo do zabezpieczenia spolecznego na podstawie przepisów o ubezpieczeniu spolecznym

rolnik6w i mo2e o to świadczenie się ubiegać", dotyczy zabezpieczenia spolecznego, o którym

mowa w ustawie z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu spolecznym rolnik6w (Dz.TJ.

z 2008 r. Nr 50, poz. 291, z p62n. zm.), Zgodnie z przepisami tej ustawy emerytura rolnicza

przysluguje ubezpieczonemu po osiągnięciu wieku emerytalnego (który dla mężczyzny

wynosi 65 lat), jeżeli legitymuje się co najmniej 25 letnim okresem podlegania ubezpieczeniu

emerytalno-rentowemu rolników. Natomiast tzw. wcześniejsza emerytura rolnicza

przysluguje ubezpieczonemu rolnikowi w wieku niższym od emerytalnego (dla mężczyzny

po ukończeniu 60 lat), jeżeli legitymuje się co najmniej 30 letnim okresem podlegania

ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu rolników i zaprzestał prowadzenia działalności

rolniczej.

Przy ustalaniu prawa do emerytury rolniczej, osobom urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r.,

nie zalicza się okresw ubezpieczenia pozarolniczego. Ww. osoby, które w okresie

aktywnoSci zawodowej podlegaly ubezpieczeniu w systemie rolnym i powszechnym i które

nie nabędą prawa do emerytury rolniczej (z uwagi na brak co najmniej 25 letniego okresu

podlegania ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu), po osiągnięciu wieku emerytalnego

otrzymają emeryturę z ZUS wraz ze zwiększeniem o tzw. część rolną. Zwiększenie będzie

wypłacać ZUS wraz z emeryturą z Funduszu Ubezpieczeń Spolecznych, a jego wysokość

ustalana jest wedlug zasad wymiaru częsci skladkowej emerytury rolniczej, przewidzianych

w przepisach o ubezpieczeniu spolecznym rolników (tzn, l% najniższej emerytury za każdy

rok podlegania ubezpieczeniu spolecznemu rolników). Określa to art. 26a ustawy

o emeryturach i rentach z FUS.

Przedmiotowe zmiany dla osób urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r. się konsekwencję

reformy powszechnego pracowniczego systemu ubezpieczeń społecznych, która to reforma

objęta osoby urodzone po tej dacie. ZUS w stosunku do tych osób ustala emerytury

niezależnie od dlugości stażu ubezpieczeniowego na podstawie skladek zgromadzonych na

indywidualnym koncie emerytalnym. W związku z tym brak jest podstaw do zaliczania

okresu ubezpieczenia w ZUS do okresu, od którego zależy prawo do emerytur rolniczych.

 

Zpoważaniem

 

zastępca dyrektora

 

Renata Zielińska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj