Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Dostajesz normalne dopłaty Młodzi Rolnicy nie mają większych dopłat. Możesz ubiegać się o kredyt Młody Rolnika ale o nim masz opisane w innym temacie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

GSX napisał ''Młodego rolnika dostajesz 50.000 zł jak masz wykształcenie co najmniej średnie rolnicze.''

 

 

To jak to jest bo niedawno koledzy napisali mi że wystarczy wykształcenie zawodowe rolnicze i dyplom kwalifikacji zawodowych, a tu kolega pisze inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kumpel dostał 50 tys.zł na rolnicze zawodowe z dyplomem, bez łaski :)

 

@NowyRolnik

Prosze

http://www.arimr.gov.pl/pliki/49/0/0/Stawki2008_a.pdf

ale tu piszemy o "ułatwianiu startu młodym rolnikom" a nie dopłatach bezpośrednich :)

 

Pytanie:

Czy rolnik który wziął MR, w czasie trwania programu może oddać w dzierżawe swoją działke (nie uwzględnioną do naliczania ESU i w PRG) innemu rolnikowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

A jak jest z obowiązkiem płacenia przez 3 lata wcześniej składek KRUS jeśli będę miał wykształcenie wyższe rolnicze? Czy składki są wtedy obowiązkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ubezpieczeniem społecznym w ramach KRUS zostaniesz objęty jako rolnik z mocy ustawy - gdy obejmiesz w posiadanie co najmniej 1 ha przeliczeniowy użytków rolnych, opłacanie składki 3 lata wstecz jest praktykowane tylko przez osoby nie posiadające odpowiedniego wykształcenia, ale czasami warto zakombinować (ze względu na możliwość prowadzenia działalności gospodarczej i pozostania w KRUS, właśnie po 3 latach podlegania ubezpieczeniu społecznemu w KRUS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Właśnie kończe LO i zamierzam przejąć gospodarstwo po Rodzicach no i oczywiście mam chrapkę na MR :P Jak to jest z tym powierzchnią gospodarstwa?? chodzi mi o to czy musi być spełniona śr,Krajowa czy wojewódzka?? jestem z łodzkiego gdzie średnia to 7,30ha.Srednia krajowa to 10.02ha wymagania obszarowe spełniał :) jaki jest koszta tego całego przepisania i co dokładnie musze jeszcze zrobić aby mieć tego MR??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

musisz mieć wykształcenie rolnicze bo po LO raczej nie będziesz miał. załatwiania jest bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

oczywiście ze po LO nie mogę sie ubiegać ale zamierzam iss na jakiś kurs rolniczy i to powinno załatwić sprawe :) krus tez myśle opłacić za 3 lata wstecz :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ale po co opłacać KRUS 3 lata wstecz jak idziesz na kurs??? Albo po co iść na kurs jak opłacisz KRUS 3 lata wstecz???

U mnie taki sam problem się szykuje tylko za rok :P


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ile musi trwac ten kurs??

Mam tez na mysli młodego rolnika ale dopiero za 2 lata.

Jesli opłacam składke do KRUS to jest to zaliczane??

Płace jako domownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

@mikic360 dlaczego piszesz że załatwiania jest bardzo dużo.

 

robisz przepis gospodarstwa, wypełnisz PRG i wniosek, składasz je w OR wraz z dokumentami(zaświadczenia z KRUS, US i coś tam jeszcze), jedziesz ewentualnie na jakieś poprawki i to koniec

 

samo wypełnienie PRG jest dosyć proste

 

@rafał180 opłać se krus wstecz ,ten kurs na kwalifikacje rolnika może potrwac nawet pół roku i w 2010 bedziesz zwarty i gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Nurtuje mnie pewna sprawa: Jak jest z otrzymaniem 50tys dla młodego jeżeli ktoś brał wcześniej udział w kursie ABC Przedsiębiorczości i otrzymał pieniążki z urzędu pracy w ramach dotacji na założenie własnego przedsiębiorstwa? Po tym kursie jest obowiązek prowadzenia przedsiębiorstwa jeszcze przez rok a potem można zawiesić jego działalność. Czy nie będzie potem problemu żeby dostać pieniążki "dla młodego rolnika"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

nie bedzie jeżeli spełniasz wszystkie wymagania i będziesz opłacać KRUS, a żeby opłacać KRUS nie możesz płacić więcej jak 20000 zł rocznie podatku dochodowego(z tytułu prowadzenia firmy). mam nadzieje że nie pomyliłem kwoty ale lepiej to sobie sprawdź w KRUSIE właśnie

 

dzisiaj dostałem DECYZJE B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

czyli jak opłacam 3 lata krus to po LO mogę brac młodego rolnika i nie muszę iść na studia w kierunku rolniczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

3 letni staż pracy przy wykształceniu średnim nierolniczym zgodnie z rozporządzeniem powoduje spełnienie warunków dotyczących wykszałcenia

 

nie bedzie jeżeli spełniasz wszystkie wymagania i będziesz opłacać KRUS, a żeby opłacać KRUS nie możesz płacić więcej jak 20000 zł rocznie podatku dochodowego(z tytułu prowadzenia firmy). mam nadzieje że nie pomyliłem kwoty ale lepiej to sobie sprawdź w KRUSIE właśnie

 

przy ciągłym prowadzeniu działalności otrzymanie premii będzie niemożliwe, można otworzyć działalność i pozostać w KRUS (przy spełnieniu odpowiednich warunków: między innymi 3 letni staż w opłacaniu składek i podatek dochodowy nieco przekraczający 3 tys zł; te 20 tys to max zysk brutto) odwrotnie zaś nie, stąd konieczne jest zamknięcie działalności i ponowne jej otwarcie po 3 latach opłacania składek (wstecz ich nie opłacimy jeśli podlegaliśmy ubezpieczeniu w ZUS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

czyli jeszcze raz niech ktos mi wytłumaczy

za rok mam 18 lat i w tedy moj tato moze na mnie przepisac ale jedna kwestja czy jak bede miał opłacony KRUS za 3 lata w stecz czy moge składac dokumentu o ubieganie sie o 50 tysięcy i składanie dok. na maszyny z dofinansowaniem

bo szkołe koncze w 2012 w czerwcu <technikum rolnicze>

bo z tego co sie dowiadywałem to od tego roku 2009 tszeba miec skonczone srednie rolnicze zeby dostac premie

prosze o odpowiedz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wydaje mi się, że mylisz premię z działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" z pomocą w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" w tym pierwszym wykształcenie można uzupełnić w ciągu 36 miesięcy (wystarczy również 3 letni okres podlegania ubezpieczeniu w KRUS dla średniego wykształcenia) w tym drugim natomiast konieczne jest posiadanie stosownego wykształcenia lub stażu na dzień złożenia wniosku, ale modernizacją proponuję się nie przejmować (środki niestety skończą się wcześniej) w 2014 zacznie się już nowy okres programowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

no własnie o to mi chodziło kissmy bo chce odrazu w pierwszym roku dostac premie i złozyc dokumenty na new hollanda

wszedzie jest to tak zawikłane ze nie mozna do tego dojsc

1. za rok tato moze na mnie przepisac i ja mam czas 3 lat na skonczenie szkoły <technikum rolniczego> czyli tu dorazu dostaje 50 tys

2. a na modernizacje gospodarstw to musze skonczyć szkołe i w tedy z wykształceniem z nowym programem składac wnioski na maszyny

jaesli dobrze rozumie to prosze o potwierdzenie kissmy TAK\NIE B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

warunkiem koniecznym w "Modernizacji" są kwalifikacje w wieku 18 lat staż musiałby wynosić 5 lat, śmiem wątpić czy KRUS ubezpieczy Cię wstecz począwszy od 13 roku życia, czyli istotnie z NH będziesz musiał poczekać co najmniej do 2012 roku, ze względu na brak wykształcenia średniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

to z Nh to wiem ze musze szkołe skonczyc ale czy w wieku 18 lat i opłaconym krusie 3 lata dostane 50 tys na młodego rolnika bo w ciagu 3 lat skoncze szkołe a dokładnie zostanie mi 2 lata

czy teraz mozna uzupełniac wykształcenie

bo ostatno zmienili ze tszeba miec skonczoną szkołe dlatego sie pytam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ostatnio zmienili kwestię dotyczącą egzaminów zawodowych wystarczy tylko ukończyć szkołę, stąd niekonieczne jest opłacenie KRUS wstecz, bo i tak zdobędziesz wykształcenie rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

zeby dostac mlodego rolnika musisz:

przejac gospodarstwo o powierzchni sredniej krajowej (w niektórych sredniej wojewodzkiej), a jesli juz przejołes gospodarstwo to w okresie do 18 miesiecy od daty przejecia gospodarstwa mozesz sie ubiegac o dofinansowanie (przejac gospodarstwo mozesz po przez spadek albo darowizne)

muszisz byc pełnoletni

posiadac srednie wykształcenie

jesli sie uczysz w liceum w klasie maturalnej to po skonczeniu szkoły musz udac sie na studia dzienne

w ciagu 3 lat musz uzupełnic wykształcenie rolnicze w trybie dziennym

i doprowadzic swoje gospodarstwo w ciagu pieciu lat do wskaznika 4su

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

no to dobrze ja mam prawie 16 esu wiec nie ma problemu

ale jak skoncze 18 rok zycie i chodze do technikum rolniczego i zostanie mi 2 lata do skonczenia szkoły czy moge juz ubiegac sie o premie bo w ciagu trzech lat uzupełnie wykształcenie <skoncze szkołe>

o to mi chodzi czy po 18 roku zycie moge dokumenty składac czy musze czekac do skonczenia szkoły bo jest przeciesz uzupełnienie wykształcennia 3 lata

wtedy bede miał srednie ronicze

 

tomasek <musz udac sie na studia dzienne

w ciagu 3 lat musz uzupełnic wykształcenie rolnicze>

ciekawe jakie studia daja po takim czasie wykształcenie rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj