Polecane posty

O płatność złożyłem 4.02.2011

Do Warszawy przesłali z Częstochowy 14.02.2011

Kasa na koncie 28.02.2011

woj. Śląskie :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

czacza Co chcesz przez to powiedzieć że nie ma i nie będzie??

 

Wiecie pod jaki numer Kontaktowy dzwonić do Warszawy abym dowiedział sie na jakim etapie mam wniosek chodzi mi ten główny bo dzwonie i mnie łączą gdzie indziej dają numery nawet nie związane z takimi rzeczami

obejrzyj ostatnie (dzisiejsze) wydanie agrobiznes, to będziesz wiedział, jak dobrze że ojciec się załapał, i czeka już na wypłatę za 3 mieś. a ja na 75 tyś, , współczuję tym którym przyznali MR, a ojcu renty niet , co oni teraz zrobią ?? czy będzie jeszcze nabór na RS ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Szkoda że nie będzie więcej kasy na RS. Ci co dostali decyzję pozytywną na MR a rodzice na RS negatywną to mają problem. Jak zrezygnują z premi MR to już nigdy więcej nie będą mogli się starać o MR. Pozostje wam koledzy przełknąć ślinę i korzystać z MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

A moze byc taka sytuacja ze rodzice mi przepisze np 11 ha i zloze na mlodego a im zostanie jeszcze ziemi np 10 ha i beda gosporarzyc dalej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicramycra    0

te ponad 4000 tysiące rolników którzy nie załapali się na renty powinni jechać do brukseli i zrobić taką rozpie..uche to może by dopiero wtedy odblokowali ten limit na renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wmiosek o płatość złożyłem 10.02 dzisiaj tak z ciekawości zadzwoiłem do ARiMR z zapytaniem na jakim etapie jest mój wniosek no i okazało się że jast do poprawki i że w przyszłym tygodniu dostane powiadomienie co trzeba poprawić. Tyle czekania i znów odnowa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

no a co powiecie na o sponsorowaniu serialu ranczo.... po co promować jaki tak wszystkie limity prawie wyczerpane do 2014 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Czekałem na rentę ojca i d*pa. 7 albo 8 marca mija mi termin na MR i ani rety ani MR. Ale wpadł mi pomysł ciekawe czy przyjeli by mi wniosek o płatność bez reszty zaświadczeń a resztę załatwił bym w poprawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@ Piotras a jaka szkoła i kierunek?

jak masz rolniczy to nie musisz mieć wcześniej opłacanego krusu

a jak inny niż rolniczy to 3 lata muszą być opłacone

 

aha , czyli jak jestem po TR to nie muszę mieć płaconych składek 3lata wstecz w dniu składania wniosku ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Szkoda że nie będzie więcej kasy na RS. Ci co dostali decyzję pozytywną na MR a rodzice na RS negatywną to mają problem. Jak zrezygnują z premi MR to już nigdy więcej nie będą mogli się starać o MR. Pozostje wam koledzy przełknąć ślinę i korzystać z MR.

 

Nic z tego nie rozumiem. Problem z czym? Ze rodzice nie dostaną renty? W takiej sytuacji to chyba rodzice bez problemu moga przepisac gospodarstwo młodemu i się u młodego ubezpieczyć jako domownik, opłacac krus i czekać na lata do emerytury. Problemu nie widzę. Wiadomo dobrze gdyby co miesiac jeszcze wpadało kilkaset złotych z tytułu RS. Ale będąc na RS bardziej należałoby uważać na ewentualne kontrole i 'życzliwych sasiadów' którzy doniesliby w przypadku pracowania rodziców na gospodarstwie (bo przecież nie wolno ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Obiektywnie patrząc to za przeciąganie wypłat dopłat obszarowych odpowiada minister finansów a za RS komisja europejska... a ministerstwo rolnictwa jest tylko pośrednikiem...

 

Wszystko się kiedyś kończy a to co dobre krótko trwa...

u mnie w wielkopolsce MGR nie było a chętnych wielu no ale komu się udało wcześniej ten się cieszy...

Oby na 2014-2020 były podobne programy :huh:

Edytowano przez karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Czekałem na rentę ojca i d*pa. 7 albo 8 marca mija mi termin na MR i ani rety ani MR. Ale wpadł mi pomysł ciekawe czy przyjeli by mi wniosek o płatność bez reszty zaświadczeń a resztę załatwił bym w poprawkach.

Kolego jeszcze nic straconego,złóż takie pismo w ARIMR z prośbą o przedłużenie terminu na przepisanie gospodarstwa i załatwienie wszystkich dokumentów(czyli te 180dni)i uzasadnij to tym że czekałeś na decyzje w sprawie renty strukturalnej ojca.Prawdopodbnie powinno to przejść i z tego co wcześniej wyczytałem w tym temacie to mogą ci przedłużyć ten czas nawet o jeden miesiąć.Także głowa do góry i do roboty :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dużo ciekawych rzeczy o tym jak min. rolnictwa realizuje dotacje z UE można sie dowiedziec na Radiu Maryja( choc sam byłem tym zaszkoczony ale dużo się mozna dowiedziec w wiadomosciach i w rozmowach z ekspertami) inne media mają rolników gdzies!! Np dowiedziałem sie tego ze dostajemy połowe dotacji do ha z tego co niemcy i nawozy sa tam dużo tansze i np jesli rzad bardziej nie bedzie dbac o wies to ludzie przestaną gospodarzyc. A Niemcom szczególnie chodzi o zniszczenie rolnictwa bo beda mieli rynek zbytu po zawyżonych cenach bo nie bedziemy mieli zadnej alternatywy :(

sorki że troche nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Ja powiem tak. Szwajcarski rolnik czerpie dotacje z EU mimo że ni należy. Mój były szef dostawał 2000zł do ha pszenicy ekologicznej. Ta ekologia polegała na pełnej dawce NPK i oprysku herbicydowym. Jaka to ekologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ktoś pisał że 4tys rolników nie załapało się na RS to mniej więcej tyle samo odpada z MR?Czy mniej? Bo jednak część mogła na zwiększenie brać i wtedy bez MR. Do tego dojdzie część która podzieli gospodarstwa i skorzysta z MR, radykalnych sytuacji o przekazaniu gosp na dzieci i ubezpieczeniu jako domownik rodziców czuję że wiele nie będzie. Czyli w sumie ciekawe ile osób tak na prawdę odpadnie z MR przez okrojenie rent:/ Niestety kolejny raz rząd popisał się swoją dyplomacją :/

 

Pora ruszyć na wiejską na głosowanie o wotum nieufności dla szanownego ministra i pokazać wiejskie zdanie :lol: A na prawdę to faktycznie uważam to za dowód nieudolności Sawickiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Obiektywnie patrząc to za przeciąganie wypłat dopłat obszarowych odpowiada minister finansów a za RS komisja europejska... a ministerstwo rolnictwa jest tylko pośrednikiem...

 

Obiektywnie patrząc to Sawicki cały czas coś obiecuje, że będzie na pewno a później się nie udaje, komisja jest winna i produkuje nowe obietnice. Powinni zrobić audycję z Ministerstwa Rolnictwa o 19:00, żeby dzieci sobie bajki pooglądały.

 

dużo ciekawych rzeczy o tym jak min. rolnictwa realizuje dotacje z UE można sie dowiedziec na Radiu Maryja

 

Gdyby przy władzy był PIS to byś słuchał jak to dobrze w rolnictwie, że dopłaty są itp. Znalazłeś bardzo nieobiektywne źródło informacji. O tym że dostajemy mniejsze dotacje mówili nieraz w agrobiznesie i tygodniu więc to nie jest żadna tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

dużo młodych rolników odpadnie tez z MGR . facet co wprowadzał do systemu wnioski w mazowieckim mowił , że bardzo duzo było od MR wniosków na 4-10 ESU .

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Kolego jeszcze nic straconego,złóż takie pismo w ARIMR z prośbą o przedłużenie terminu na przepisanie gospodarstwa i załatwienie wszystkich dokumentów(czyli te 180dni)i uzasadnij to tym że czekałeś na decyzje w sprawie renty strukturalnej ojca.Prawdopodbnie powinno to przejść i z tego co wcześniej wyczytałem w tym temacie to mogą ci przedłużyć ten czas nawet o jeden miesiąć.Także głowa do góry i do roboty :)

Nie można przedłużyć tego terminu dzwoniłem do ARiMR i powiedzieli że nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam145    0

dziś kumpel który chodzi do szkoły rolniczej miał z agencji szkolenie. gość który ich uczył mówił ze na młodego w tym roku będzie 100tys anie 75 tys. czy ktoś jeszcze takiego słyszał ???

Edytowano przez adam145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak "słyszelismy" o tym wiele razy na tym forum :) najlepiej poczekac ale jak najbardziej może tak byc tylko mniej wniosków bedzie rozpatronych o jakies 33,33% ale zależny jakie województwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

W naborze 2010 nie mieli kasy dla wszystkich a w tym roku chcą dać 100tyś. Dla mnie jest to śmieszne bo co oni tym zyskają. Brak kasy na RS i MGR a na MR chcą stówkę dać. Ciekawe jakie będą kryteria. Pewnie takie że połowa odpadnie na starcie. Zechcą może wyższe wykształcenie rolnicze. Potem minimum 30 ha ma przejąć MR i w taki sposób dostanie 20% chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj