Polecane posty

pawlus224    2624

No i się załamałem ;( gospodarstwo które mogę przejąć ma 10.22 ha a średnia krajowa w 2010 to 10.23 ha ...

Nie wiecie czy w naborze 2011 pod uwagę będzie brana średnia z 2010 czy już z 2011r ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Witam, mam pytanko, może ktoś pomoże. Ojciec drugi raz przystąpił do programu Modernizacja GR, podobno w tym programie przez 5 lat mnie mozna zmniejszyć gospodarstwa,więc jak przepisać ziemię na mnie zebym mógł wziąść premie MR ? Może da się to jakoś rozwizac, wniosek do agencji czy coś ? Proszę o porady. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Jedynie pozostalo Ci czekac az minie te 5 lat.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Bez sensu...a co by było gdyby ojciec przepisał ziemią a nabił sobie w krótkim czasie ESU poprzez hodowlę ? Bo przecież chodzi tylko o to zey mu ESU nie ubyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

pawlus224 to wystarczy dokupić jakąś małą działeczkę i po problemie.

 

Jeżeli nabór ruszy tak wcześnie co wątłą sprawą jest to średnia raczej za 2010 r. będzie brana pod uwagę, gdyż agencja nie wyda średniej za 2011 rok na podstawie 2 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Riko , a tą ziemię będę mógł dokupić już po skorzystaniu z MR ? to znaczy złożyć wniosek i w biznesplanie uwzględnić ,ze powiększę gospodarstwo w ciągu tych 5 lat po otrzymaniu MR , czy muszę mieć wymaganą średnią gospodarstwa w momencie złożenia wniosku ?

 

Wiem ,że napewno już gdzieś w tym temacie było podobne pytanie i przepraszam za powtórkę :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Jeśli wymagania będą takie same jak w naborze 2010 to będziesz mógł powiększyć tą powierzchnię nawet po skorzystaniu z MR bodajże chyba w ciagu 3 lat po otrzymaniu premii,albo wpisz w biznesplanie że za jakąś tam kwote chcesz przeznaczyc na zakup ziemi i po problemie dokupisz 0,5ha i pasuje


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

W dniu składania wniosku wystarczy że masz średnią wojewódzką.

 

Tak możesz dokupić po otrzymaniu premii jednak nie później niż do 3 lat od wypłaty

 

Z tym że to pewne informacje z naboru 2010. W tym roku nie koniecznie musi być tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

pawlus224. Nie ma co się spinać. Ja w biznesplanie miałem wpisane darowizna i kupno ziemi. Pewnie wielu MR nie wiedziało o tym że kto dostał decyzję po 30 pażdziernika to mógł sobie zmienić kupno na dzierżawę. Ja tak zrobiłem po to aby nie wydawać kasy na zakup ziemi na co innego się przyda. Teraz jak się nic nie zmieni to będzie można całość wydzierżawić i być MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

I tak można.

 

W naborze 2010 można dostać MR na podstawie dzierżawy całości i to już się nie zmieni.

 

Nie mogą zmieniać czegoś co już w życie weszło.

 

Chyba że nabór 2011 to fakt mogą jeszcze manipulować szczegółami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale oczywiście dzierrzawa (np. jednej działki) musi być potwierdzona notarialnie, nie na "gębę" ?

 

Czyli gdybym przejął gospodarstwo od ciotki to mógłbym wydzierżawić część pola np. od taty ?

 

 

Ogólnie to się chyba czasami zbyt tym przejmuję , ale znowu jest czym , bo gdyby sie udało przejść pozytywnie MR to za te 75 tys można wiele dobrego w swoim małym gospodarstwie zrobić :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Potwierdzona oczywiście musi być.

 

W przypadku osób prywatnych notarialnie na 10 lat.

 

W przypadku JST wystarczy na 5 lat i pieczątka danego urzędu.

 

Od taty dzierżawić nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

@Riko z skąd te wieści że nie można od członka rodziny (czyt.taty)?To potwierdzone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Wieści potwierdzone.

 

A pochodzą z Rozporządzenia.

Wcześniej była mowa już o tym i tam jest opisane co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Ja byłem w ARIMR i powiedziano mi że można od rodziny bez problemu nie wiem czy tak jest we wszystkich województwach i czy koleś był dobrze w tym zorientowany ale powiedział że można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

a ja ciagle stoje w miejscu <_<

czekam za decyzją RS i doczekać sięnie moge

wszyscy juz wnioski o płatnosc w styczniu poskładali a ja nic.

 

Niby jest te 180 dni ale juz mi połowa minęła. wyrobie się??

 

moze wiecie cos na temat tych co sie nie załapali na RS czy ktos dostał decyzje chociażby odmowną bo w ARIMR tłumaczą sie ze nie bedą narazei wysyłać bo moze skądś srodki znajdą ale za długo czekać tez nie moge bo minie czas chyba ze to celowa zagrywka ARIMR


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Z tego co wiem to nie wysyłają decyzji odmownych RS,ja też czekałem na tą decyzję ale przejmuję gospodarstwo i nie czekam na rentę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek11    1

Witam wszystkich forumowiczów:)

Z tego co wiem koledzy to można dzierżawić ziemię od swoich rodziców ponieważ ustawa tego nie zabrania i nie precyzuje czy ma być to mama tata wujek czy też kumpel...po prostu osoba prywatna.

A tu jest coś o tym dlaczego nie wysyłają decyzji odmownych w sprawie RENT

http://www.agrofoto.pl/pl/9,38,8888,0,1,co_dalej_z_rentami_strukturalnymi_rozmowa_z_markiem_sawickim_ministrem_rolnictwa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@Riko - mógłbyś podać mi to rozporządzenie gdzie jest napisane że nie można dzierżawić od rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Nie wiem gdzie dokładnie ale coś było ze wstępnym i zstępnym pokrewieństwem pierwszej lini.

 

Niech ktoś od OR ARiMR przedzwoni i będzie pewna informacja.

 

Bo w Odr jednym mówią tak w innym inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

,,Nie wiem gdzie dokładnie ale coś było ze wstępnym i zstępnym pokrewieństwem pierwszej lini.,,

Zgodze sie z tym,ale z tego co ja sie orjentuje to nie dotyczyło dzierżaw ale realizacji biznesplanu,czyli w prostych słowach nie mogłeś nic kupić od najbliższej rodziny za tą kase z MR którą miałes opisaną w biznesplanie.A spowodowane to było tym żeby nie było za dużó przekrętów,wyobrażasz sobie że ojciec ci sprzeda jałówki które i tak stoją u ciebie w oborze a kasa do kieszeni:)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a ja z innej beczki zacznę...jak najłatwiej osiągnąć nadwyżkę ESU???

Czy dokupienie ziemi bądź jej dzierżawa zwiększy ESU??


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwiększy ci ESU ale pod warunkiem, że to co zasiejesz na tym polu będzie przeznaczone na sprzedaż a nie na własne potrzeby cz pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj