Polecane posty

michal12301    27

 

Znajomość rozporządzenia to podstawa . Jak widać urzędnicy w agencji wymyślają sobie swoje warunki. Trzeba się pilować.

14 minut temu, waldii1 napisał:

Dziś składałem wniosek na 2 ratę i od razu pytanie czy jestem na VAT bo wtedy są brane pod uwagę koszty netto. Więc osoby będące na VAT muszą dokonać inwestycji na 70tys netto. Tak jest w OR Lublin.

Też mam zamiar na dniach złożyć o 2 ratę, ale nurtuje mnie jedno: z których upraw będą liczyć wartość ekonomiczną, z tych złożonych w wniosku obszarowym 2017 czy z zadeklarowanych w bp na 2018?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z tych w dopłatach ale te również muszą się zgadzać z biznesplanem i jeśli był plan na 2018 r. To trzeba robić zmiany na 2017 r. Tak żeby wszystko grało z tego co dziś mówiła to może być troszkę różnicy ze względu na PEG pól. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

ja mam uprawy ustawione teraz tak jak w biznesplanie, czyli w 2018 będę składał o dopłaty tak jak w biznesplanie. No i co teraz? muszę czekać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

młody rolnik nabór 2016. czy musimy składać zaświadczenie o ubezpieczeniu w KRUS? w decyzji nic o tym nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
39 minut temu, michal12301 napisał:

ja mam uprawy ustawione teraz tak jak w biznesplanie, czyli w 2018 będę składał o dopłaty tak jak w biznesplanie. No i co teraz? muszę czekać?

 

Zmień biznesplan na to co miałeś we wniosku o dopłaty wpisz 2017r docelowy i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 11.12.2017 o 18:49, zetorki napisał:

no mi wypełniali sprawozdanie takie jak Ty podałeś link.  Jest tu ktoś co by pomógł z wykazem zabiegów agrotechnicznych? 

jakie wykazy agrotechniczne trzeba jak nic nie pisze o tym w decyzji ? i po jakim czasie trzeba jesli wogule trzeba wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33
2 godziny temu, waldii1 napisał:

Dziś składałem wniosek na 2 ratę i od razu pytanie czy jestem na VAT bo wtedy są brane pod uwagę koszty netto. Więc osoby będące na VAT muszą dokonać inwestycji na 70tys netto. Tak jest w OR Lublin.

Czy potrzebne jest przy składaniu tego wniosku zaświadczenie o dobrostanie zwierząt jeśli się je posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam  koledzy czytam tak i czytam i dalej nie wiem który rok jest docelowy ten co teraz będzie   czy za rok jestem z naboru 2015 tego pierwszego na 2014-20 i ten wzrost o 10 % ma być przy składaniu o 2 ratę czy po trzech latach od wypłaty kasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

z ustawy wynika: do konca dnia 3 roku od dnia wyplaty pierwszej raty.

czyli dzień przelewu + 3 lata.

jezeli miales przelew w np maju 2015 roku to w do  maja 2018


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przelew miałem gdzieś w lipcu 2016 czyli czyli rokiem docelowym będą dopłaty na rok i tu jest pytanie  z 18 czy 19 bo mi sie wydaje że dopiero na 19 i pytanie którego roku dotyczy ten cały biznes plan zasiewów na ten 1 rok  czy teraz jak się skład o drugą ratę czy po trzech latach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

to wszytsko jest p......ne.

mi prowadzi to babka z ODRu bo samemu się już dawno pogubiłem w tych datach. Niby 5 lat od decyzji a tu wszystko sie liczy od wyplaty 1 raty.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

18rok jest docelowy i brane jest pod uwagę to co masz we wniosku na 18r. Wzrost musisz mieć w chwili składania wniosku o 2 ratę inaczej będą sankcje. Ja robiłem zmiany na 17 i brane jest pod uwagę to co miałem we wniosku obszarowym na 17r. Jak złożysz wniosek o 2 ratę przed złożeniem wniosku na dopłaty w 18r to też będzie brane pod uwagę dopłaty z 17r.

Zwierząt nie mam to nie powiem. Ale nawet specyfikację rozsiewacze chcieli. Czy jest wszystko co było wpisane.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli jak będę składał wniosek o drugą ratę to mam liczyć wielkość na podstawie tego co będzie we wniosku na 2018 rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jeśli wniosek o 2 ratę złożysz po złożeniu wniosku obszarowego w przyszłym roku (liczmy że złożysz w maju) to tak jeśli wcześniej to rok 2017. 

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

złoże wniosek o dopłaty 16 marca a 17 marca wniosek o 2 ratę i będzie liczone na 2018 proste wcześniej i tak nie zrobię tego bo 4 raz talerzówka wraca na gwarancje i będą dawać nową albo zwrot kasy i do puki nie będę miał jasnej sytułacji nie złoże o drugą ratę bo co potem jak przyjadą oczywiście nie muszą i się zdziwią a gdzie maszyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Właśnie nie chodzi o to kiedy złożysz wniosek o dopłaty. Mam taką samą sytuację i w rozporządzeniu dzisiaj doczytałem że jeśli wniosek o wypłatę II raty złożymy przed 15 maja 2018 to liczą z upraw 2017. Jak złożymy po 15 maja to liczą z wnioski obszarowego 2018

Edytowano przez michal12301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak też można. Tylko może być jakieś odroczenie ze względu na możliwości złożenia zmian do końca naboru wniosków obszarowych. W sumie to babka już mi powiedziała żebym nie liczył na te pieniądze wcześniej jak za 3m-ce a prędzej koło4-5.

A jeszcze przy składaniu trzeba mieć faktury na 100tys. Może być więcej ale to też musi się zgadzać z biznesplanem.

Może być kwota np. 105tys. Aby nie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chore to wszystko ale są tego plusy trzeba wyliczyć wielkość i jak będzie mało to posiać coś co będzie robić wielkość do odpowiedniego poziomu 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

witam.  w biznesplanie mam podane że wzrost uzyskam przez zwiększenie liczby zwierząt w stadzie. teraz kupuję ziemie orną i łąki . czy mogę napisac podanie żeby te nowe grunty policzyli do wzrostu wielkości ekonomicznej zamiast  zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Możesz tylko lepiej poczekać na decyzję o akceptacji zmian. Czekać trzeba około miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Jeszcze jedno zapytanie troszke nie związane z tematem ale może  ktoś to przerabiał

Otóż zapis ziemi z buznesplanu  mlodego rolnika 2017 będę robił w styczniu. Na 17 ha zasiane mam zboża ozime z kwalifikowanego  materiału siewnego faktury zakupu  są na tatę. Czy ja albo tata będę  mógł  ubiegac się  o dopłatę  do tego materiału jezeli w styczniu ziemia przejdzie w moje posiadanie? 

Przerabiał ktoś  coś  takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj