Polecane posty

ENDURAK91    22

Dostałem dzisiaj tygodnik rolniczy i cytuje słowa naszego ministra:

..."Nowy nabór umożliwi skorzystanie z tych funduszy tym, którzy nie zmieścili się w limicie na 2010r., a których rodzice otrzymali pozytywną decyzje o przyznaniu renty strukturalnej. Nabór będzie realizowany w taki sam sposób, jak w działaniu dotyczącym modernizacji i potrwa 60 dni- zaznaczył minister"

 

 

Czy to znaczy, że ja nie mam szans, bo chciałem dopiero teraz z MR skorzystać, dodam, że ojciec chce mi przepisać pół gospodarstwa, więc nie pójdzie na żadną rentę?

 

Ja tez dzisiaj dostałem tygodnik rolniczy :lol: i cztałem o MR pierwszeństwo mają Ci z tamtego naboru 2010r a potem z 2011r ale to różnie bywa w praktyce :D a co do terminu nabor to po połowie marca czyli jeszcze nie wiadomo dokładnie (tak powidział minister Sawicki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

 

Czy to znaczy, że ja nie mam szans, bo chciałem dopiero teraz z MR skorzystać, dodam, że ojciec chce mi przepisać pół gospodarstwa, więc nie pójdzie na żadną rentę?

Będziesz mógł skorzystać ty a także ci "którzy nie zmieścili się w limicie na 2010r., a których rodzice otrzymali pozytywną decyzje o przyznaniu renty strukturalnej". Minister wyróżnił tą grupę ponieważ jest wiele osób w takiej sytuacji, które nie wiedzą co mają robić i jest to odpowiedź na często zadawane pytanie na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . dziś miałem drobną poprawkę do wniosku o płatność MR . Ile czasu czekaliście na przelew od uzupełnień i poprawek we wniosku ?

 

W wawie na dzień dzisiejszy rozpatrują wnioski o płatność złożone 27-28 styczeń.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

 

W wawie na dzień dzisiejszy rozpatrują wnioski o płatność złożone 27-28 styczeń.

 

 

a wiesz moze ile się czeka od rozpatrzenia wniosku do przelania pieniędzy na konto??


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

To może być prswda że rozpatrują z 28 ja dzwoniłem wczoraj i koleś który weryfikował mój wniosek był na urlopie i dopiero wczoraj go zatwierdzili a składałem 21 stycznia a czeka sie ok 2 tygodnie od wystawienia nakazu płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

vicia1223 mógłbyś zdradzić na czym polegała twoja poprawka, ???? jakaś pierdółka???? czy coś poważnego??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Jak składałem wniosek w sierpniu podałem pow działek do przejęcia 10.61ha. W grudniu robiłem podział działek i wyszło mi 10.70 . Do poprawki miałem taką dużą tabelę tzw oswiadczenie o pow działek to jest bodajże 6 strona w pierwszej częsci wniosku . No i wyjaśnienie tej sprawy na piśmie ,żę w wyniku podziału pow. uległa zmianie.

 

Pytałem kiedy mogę się spodziewać przelewu ? Facet powiedział ,że max miesiąc ale średnio po poprawce kasą wpływa po tygodniu -dwóch .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

czyli ten 27-28 styczeń to jest data złożenia wniosku przezemnie do agencji czy data złożenia wniosku od agencji do wawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Od dnia 17 sierpnia 2010 r. o pomoc dla młodych rolników mogą ubiegać się osoby, które:

 

1. dopiero planują przejęcie gospodarstwa.

 

To znaczy że mogę złożyć wniosek MR, po pozytywnym przejściu otrzymać pieniądze a gospodarstwo przejąć dopiero za rok czy dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie nie nie ;)

po złożeniu pierwszego wniosku jesli otrzymasz pozytywną decyzję to masz (chyba pół roku) na przepisanie na siebie gospodarstwa , dopiero z aktem własnosci i innymi dokumentami składasz wniosek o płatność , rozpatrują go i dostajesz pieniążki :)

Czyli najpierw przepisanie później kasa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A może ktoś wie jak długo czeka się na kasę po złożeniu wniosku o płatnosc w War-Maz?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ja piernicze bo mnie krew zaleje... dzwoniłem do agencji i sie dowiedziałem że koło wtorku przyjdzie do mnie pismo bo cos tam mam do poprawienia. wcześnie sie za to wzieli. wniosek składałem 24 stycznia i dopiero po ponad miesiącu obudzili sie z poprawkami. poprostu mnie rozwalili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszg311    0

Witam. Dostałem na młodego rolnika 75tyś a chce kupić ciągnik za 150tyś ile procentowy kredyt mogę wziąść na te drugie 75tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

w KRUSIE ubezpieczają tylko na podstawie nakazu płatniczego z gminy? Nakaz bedzie dopiero gdy przyjdą poprawione wypisy z rejestru gruntów z starostwa z ojca na mnie a to potrwa od 1mc- do 2mc natomiast na podstawie innych zaswiadczen krus nie chce mnie ubezpieczyc, też tyle czekaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Zaraz zaraz przecież w gminie wystarczy że pokażesz im akt notarialny i te wszystkie działki które przejełeś są przecież opisane w akcie i na jego podstawie powinna ci takie zaświadczenie z gminy wydać bynajmniej w moim przypadku tak było,chyba że nie przejmowałeś całego gospodarstwa tylko jakies tam pojedyncze działki to w takim raźie niewiem jak oni to w gminie rozumują,wiem tylko że patrzą aby jak najbardziej szaremu człowiekowi utrudnić życie ;[


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

mi byl potrzebny wypis z aktu notarialnego ze starostwa zeby mogli wypisac pow gospodarstwa bo krus moze ubezpieczyc albo na podstawie nakazu podatkowego )Co w Twoim przypadku jest jeszcze nie mozliwe) oraz na podstwie powierzchni gospodarstwa.ja pojechalem do starostwa i mi wygrzebala moj akt notarialny i mi wypisala. powiedz jej ze jutro Ci termin mija i kasa przepadnie (ja tak zrobilem) inaczej nic nie przyspieszysz, dodam ze jak przepisywalem dziwlki z dwoch gmin to musisz jechac do obu gmin po dwa oddzielne zaswiedczenia o powierzchni gospodarstwa w tych gminach i dopiero z tym do KRUSu

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

odp. Ja ogarnąłem sam błędy gdzieś tydzień po złożeniu o płatność wniosek składałem 26.01.2011 LUBLIN Później zajechałem poprawiłem napisałem takie pismo że tu i tu są błędy błąd był w zaś.(krus)

dałem dobry no i czekałem i czekałem zadzwonił do mnie człowiek który ogarniał mój wniosek powiedział że trzeba złożyć podpisy osobiście zadzwonił 18.02.2011 z rana więc miałem czas aby pokonać autem te 150km zajechałem spotkałem się z nim podpisałem i powiedział że na speedzie wyśle jeszcze ogarnie posprawdza wszystko i wysyła do wawy więc jak coś czekam i czekam a wkurwa mnie łapie ile tego czekania Jutro minie miesiąc od składania wniosku o płatność

więc jak wysłał powiedzmy 21-22.02.2011 to mam czekać 2 tygodnie zanim w wawie ogarną TAK?????????? MI TYPO POWIEDZIAŁ ŻE DO MIESIĄCA DO 1,5 MOGĄ OGARNIAĆ PORAŻKA MIAŁ KTOŚ PODOBNĄ SYTUACJE CZY OPŁACA MI SIĘ DO WAWY DZWONIĆ CZY CZEKAĆ JESZCZE TEN TYDZIEŃ JAK NIE BĘDZIE TO WTEDY ZADZWONIĆ???????


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

od zlozenia wniosku o płatnośc do dnia wysłania polecenia przelewu do wawy maja miesiac i w wawie tez mja miesiac na zrobienie przelewu, ale jak koledzy mowia srednio trwa wszystko po dwa tygodnie...przynajmniej u mnie tak bylo..dzwoni i sie pytaj nie ma na co czekac...masz prawo znac na jakim etapie jest twoj wniosek


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

Koledzy a ja mam takie pytanko;]

Moj ojciec ma gospodarstwo lecz do renty strukturalnej brakuje mu ok 10lat;/ tak wiec w takim przypadku wiem ze na to nie ma co liczyc i z mojej strony pytanie czy moze on mi odpisac polowe gospodarstwa tam zeby te srednia spelniala ktora wymagaja lub wiecej i ubiegac sie o MR? Wykształcenia jeszcze nie posiadam rolniczego bo aktualnie ucze sie w tech mech ale z tego co mi wiadomo mialbym 3 lata na uzupelnienie wykształcenia. Tak wiec czy moga być w praktycznie jednym gospodarstwie dwa? Bo jednak z maszyn oraz budynków byśmy korzystali razem... chyba wyjasnilem swoje pytanie i teraz czekam na odpowiedź. Z góry wielkie dzieki:]

 

P.S. Jestem nowy na forum AF ale od razu ogarnia mnie zachwyt kiedy ktos komus chce bezinteresownie pomoc lub doradzic:) Pozdrawiam:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do Częstochowy na jakim jestem etapie po złożeniu wniosku o płatność. Złożyłem wniosek 4-02-2011 i wysłali polecenie przelewu do Warszawy 14-02-2011 i kasa ma być do 5 marca tak mi powiedzieli w Częstochowie.

Edytowano przez przemek121088

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Kolego Zenon bez problemu możesz składać wniosek na MR. Maszyny od ojca bierzesz w użyczenie a jeśli we wniosku wstawisz zwierzęta to jakiś tam fragment obory w użyczenie , powiedzmy jedna strona. Ja Miałem podobna sytuację , niemalże identyczną i teraz czekam na kasę:)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

Kolego Zenon bez problemu możesz składać wniosek na MR. Maszyny od ojca bierzesz w użyczenie a jeśli we wniosku wstawisz zwierzęta to jakiś tam fragment obory w użyczenie , powiedzmy jedna strona. Ja Miałem podobna sytuację , niemalże identyczną i teraz czekam na kasę:)

O lol chlopaki kocham was za to forum:D:) a mozesz mi kolego powiedziec jak u Ciebie bylo z wykształceniem? I kiedy moge lub do kiedy skladac wniosek oraz w jakiej kolejnosci są one rozpatrywane? Dzieki Wielkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

załątwiam teraz przepisywanie gospodarstwa i jak wszystko zrobie to chciałbym kupic krowy. I mam pytanie: czy trzeba je zgłosic w ARiMR do 14.03 zeby dostać płatnośći zwierzęce do TUZów, a moze trzeba je zgłosić do tego terminu zeby dostać dopłaty do krów? jesli ktoś ogarniał taki temat to prosze o wyjaśnienei. Mam w biznesplanie ze ta kasa z MR pujdzie na te krowy, a jesli niezłoze jescze w tedy wniosku o płatność i niebede miał od nich kasy to jak mam to rozliczyć(kasę bym zainwestował własną)??? prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Pomoc w ramach działania „Ułatwianie…” przyznawana będzie poszczególnym wnioskodawcom w ramach dostępnych środków finansowych, w kolejności wynikającej z uzyskanej liczby punktów, przyznawanych według następujących kryteriów:

 

1. powierzchnia użytków rolnych w tworzonym gospodarstwie (5-16 pkt) – najwyższą liczbę punktów otrzymają wnioskodawcy, którzy utworzą gospodarstwa o największym areale użytków rolnych;

2. kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy (1-5 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy posiadający wykształcenie rolnicze na poziomie wyższym;

3. stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo (0-5 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy przejmujący gospodarstwa w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe w danym województwie.

 

Nabór podobno od połowy marca. mi został jeszcze rok inżyniera jesli chodzi o uzupełnienie wykształcenia.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

W gminie na wyciągach z rejestru gruntów które widnieją jeszcze na ojca poprzeliczali mi hektary fizyczne na przeliczeniowe i przybili pieczatkie powiedzieli ze w krusie powinno przejsc, ale krus mówi ze musiały by byc juz na mnie te wypisy.

Można przecież porównać z aktem notarialnym ale chyba im się nie chce bo tego jest sporo a notariusz w akcie wszystkiego nie zsumował tylko powymieniał działki i powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj