Polecane posty

JD1052    206

Nie może tak być, ty musisz składać, przecie ty jesteś dzierżawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek788    0

Witam wszystkich,

 

 

Pod koniec 2015 roku dostałem dotację z programu "Młody Rolnik" przez rok prowadziłem gospodarstwo ale już teraz wiem, że nie będę w stanie spełnić założeń biznesplanu (m.in zakup i dzierżawa nowych gruntów) i noszę się z decyzją zwrotu całej kwoty 100 000 zł dotacji (dodam, że nie wykorzystałem jeszcze ani złotówki, cała kwota leży na koncie) Moje pytanie jest następujące czy ktoś z Was tutaj obecnych miał podobny problem i czy ktoś dokonał dobrowolnie zwrotu 100% dotacji i jak to jest z odsetkami? Czy jeżeli zgłoszę się do ARiMR i powiadomię ich, że nie będę w stanie przez koljne 4 lata prowadzić gospodarstwa i wykonać postanowień biznesplanu to oprócz wiadomo zwrotu 100 000 zł będę musiał jeszcze dodatkowo zapłacić odsetki ustawowe za okres od momentu otrzymania dotacji do czasu jej zwrotu?

 

Dodam, że od kilku dni przeszukuje internet w poszukiwaniu odpowiedzi na następujące pytanie ale chyba nikt nie miał podobnego problemu jak ja dlatego postanowiłem założyć tutaj nowy temat. 

 

 

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

A druga kwestia powiedzmy ze w programie MR podalem jedno pole ktore dzierzawie jako dzierzawa. Ale dzierzawca chce zerwac umowe i bez tego pola nie bede mial wymaganego arealu do spelnienia programu MR.Co zostaje?Szukac kolejnej dzierzawy czy jakos inaczej?Ktos pomoze cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Chce zerwać umowe na 10 lat jak miałeś notarialnie ? niby czemu ? Jak zerwie to musisz wydzierżawić inna działkę o nie mniejszej powierzchni i wydzierżawić ja na 10 lat  notarialnie i zrobić zmiany do wniosku. A w dopłatach musisz mieć wszystkie działki które masz we wniosku

Mi też nie przyszło pismo o tym odroczonym terminie...

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

A jaka jest procedura zerwanie tzn nie wiem rok wypowiedzenia? Czy ktoras ze stron poprostu za zgoda drugiej zrywa to u notariusza? Mowisz ze dzialka musialabyc taka sama badz wieksza ale mniejsza byc nie moze nawet jesli spelnione bedzie wymagana powierzchnia tzn ta srednia 10.42?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w tym roku mi sie konczy młody rolnik z prowu 2007-13. Od 23 marca do 23 maja chyba moge składac Ankietę. Ciekawe czy bedzie kontrola. Produkcja roslinna. Musze sobie esu podwyższyć siewem pietruszki i bedzie oki. Srednia 10,29 gdzie minimum musze miec 10,23. ogolnie wszystko sie zgadza i nie powinno byc problemów, Numer paszowy mam, szkolenia mam, atesty mam, szafki na opryski mam. Uprawy z biznesplanem beda sie zgadzac napewno wiec chyba nie ma co sie martwic jedynie łąki. Musze pojsc do goscia i podpisac z nim umowe że zabiera z mojej łąki baloty. Taka niby umowa kupna sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Przeciez nikt nie bedzie ci żadnych umów sprawdzał czy sprzedajesz trawę czy nie. Numerów paszowych atestów ani szafek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Minimum 12.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Przeciez nikt nie bedzie ci żadnych umów sprawdzał czy sprzedajesz trawę czy nie. Numerów paszowych atestów ani szafek

 

koledze sprawdzali czy ma numer paszowy podczas kontroli, szkolenie ochrony roslin, atest na opryskiwacz, czy placi podatek rolny a jesli chodzi o trawy to pisze w regulaminie ze nalzy sporzadzic umowe ze ktoś kupuje ode mnie trawe, siano z łąk jesli mam w biznesplanie jako produkcje roslinną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ale wątpię zeby to była kontrol związana z młodym rolnikiem. Bo np jak mogą sprawdzić ci atest na opryskiwacz jak wcale nie musisz go mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

atest na opryskiwacz trzeba mieć. A kontrola to miał z młodego rolnika. Liczyli mu esu, jezdzili po polach, 2 dni siedzieli ma tez trzode i krowy miesne wiec troche im zeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Młody rolnik nabór 2015 czy do uzupełnienia wykształcenia wystarczy sam r3 i szkoła średnia czy trzeba tez r6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Witam

Właśnie dostałem przelew pierwszej raty na konto :) .

Teraz jak to zrobić poprawnie żeby później nie było cerygieli. Chcę zakupić dwie maszyny, które mam wpisane w BP. Do rozliczenia tych maszyn potrzebna będzie tylko faktura, czy coś jeszcze? Czy Mogę zakupić najpierw jedną maszynę i na nią fakturę a, np. we wrześniu drugą maszynę i oczywiście drugą fakturę. czy to ma być wszystko na jednej fakturze???

 

Następny rebus.    U dilera ma wpłacone 2000zł (płaciłem gotówką :mellow: ) zaliczki i mam na to KP (kasa przyjęła) mam to również dołączone jako załącznik do wniosku na Pierwszą Ratę Płatności, teraz jak zrobię przelew na te maszyny pomniejszoną o te kwotę (KP) to oni mi powinni wystawić fakturę oczywiście na całą kwotę, tak? ? W takiej sytuacji kwota w potwierdzeniu przelewu nie będzie się zgadzać z kwotą na Fakturze.Jak to ma być poprawnie...........

 

Może ktoś też zaliczkował podobnie jak ja i wie jak to zrobić żeby jaj nie było ....

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Dostałem dodatkowe punkty za siew roslin wysokobiałkowych oraz w zakresie postępu biologicznego tj siew materiału kwalifikowanego czy muszę z tego tytułu dostarczyć do agencji jakieś dokumenty np fakutre na zakup , w decyzji nic o tym nie pisze


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Witam

Właśnie dostałem przelew pierwszej raty na konto :) .

Teraz jak to zrobić poprawnie żeby później nie było cerygieli. Chcę zakupić dwie maszyny, które mam wpisane w BP. Do rozliczenia tych maszyn potrzebna będzie tylko faktura, czy coś jeszcze? Czy Mogę zakupić najpierw jedną maszynę i na nią fakturę a, np. we wrześniu drugą maszynę i oczywiście drugą fakturę. czy to ma być wszystko na jednej fakturze???

 

Następny rebus.    U dilera ma wpłacone 2000zł (płaciłem gotówką :mellow: ) zaliczki i mam na to KP (kasa przyjęła) mam to również dołączone jako załącznik do wniosku na Pierwszą Ratę Płatności, teraz jak zrobię przelew na te maszyny pomniejszoną o te kwotę (KP) to oni mi powinni wystawić fakturę oczywiście na całą kwotę, tak? ? W takiej sytuacji kwota w potwierdzeniu przelewu nie będzie się zgadzać z kwotą na Fakturze.Jak to ma być poprawnie...........

 

Może ktoś też zaliczkował podobnie jak ja i wie jak to zrobić żeby jaj nie było ....

 

Pozdrawiam.

 

Faktury możesz mieć osobno na każdą maszynę.

 

Ja z zadatkiem robiłem tak, że dealer po opłacie faktury odsyłał mi go z powrotem na konto, dlatego potwierdzenie przelewu mam na kwotę z faktury.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dodatkowe punkty za siew roslin wysokobiałkowych oraz w zakresie postępu biologicznego tj siew materiału kwalifikowanego czy muszę z tego tytułu dostarczyć do agencji jakieś dokumenty np fakutre na zakup , w decyzji nic o tym nie pisze

Trzymaj fv na wypadek kontroli. A co miałeś zrobić na rozpoczęcie biznesplanu? Kasa już na koncie?

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Na rozpoczecie biznesplanu podpisalem umowe przedwstepna na maszyne . Tak kasa juz na kacie ,maszyny juz tez kupione . Faktury zbieram to wiadome


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

w tym roku mi sie konczy młody rolnik z prowu 2007-13. Od 23 marca do 23 maja chyba moge składac Ankietę. Ciekawe czy bedzie kontrola. Produkcja roslinna. Musze sobie esu podwyższyć siewem pietruszki i bedzie oki. Srednia 10,29 gdzie minimum musze miec 10,23. ogolnie wszystko sie zgadza i nie powinno byc problemów, Numer paszowy mam, szkolenia mam, atesty mam, szafki na opryski mam. Uprawy z biznesplanem beda sie zgadzac napewno wiec chyba nie ma co sie martwic jedynie łąki. Musze pojsc do goscia i podpisac z nim umowe że zabiera z mojej łąki baloty. Taka niby umowa kupna sprzedaży

 

Przy produkcji roślinnej też musi być numer paszowy? Ten z weterynarii tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CoToBedzie    0

Podrzuci ktoś jeszcze raz link do karty zabiegów agrotechnicznych? Ktoś kiedyś wrzucał w tym wątku taki fajny skan, było tam narysowane zboże w różnej fazie rozwoju i pod spodem się uzupełniało co się robiło i kiedy, jednak nie umiem tego znaleźć...

 

Byłbym zobowiązany! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian44    1

I 5 tydzien minal i dalej cisza z odpowiedzia na zmiany w BP
Moze koledzy doradza co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj