Polecane posty

matus2609    72

Tylko fajnie że im wolno, ja jak nie dostarczyłem jednego oświadczenia osoby przekazującej gospodarstwo to na uzupełnienie tego braku miałem siedem dni, w innym wypadku wniosek trafił by do kosza, bo przecież jest ustawowe siedem dni i basta tego trzeba się trzymać. Ale oni termin wypłaty mogą sobie zmienić z 90 do 150 dni lub dłużej bo kto im zabroni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek6302    0

Jak dokładnie się przelicza te punkty maszyn z tabeli ? Bo nie wiem czy dobrze liczę...

Dajmy na to wg. tabeli rozrzutnik na pionowym adapterze ma 6 punktów - to ile to jest rzeczywistych punktów liczących się we wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek6302    0

Wiem, że jest. Tylko chodzi mi o to :

u – udział wartości inwestycji w kwocie premii (nie więcej niż 1)

 

Ile tu  ma być ? 1 ?

 

P =o × u × 15
           m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

witam, równiez dzis dostalem pismo z agencji o skomplikowanym charakterze mojej sprawy i odwieczenie termin przelania pieniędzy, wie ktos o co w tym chodzi?

 

przeciez to jakas parodia,jaki sklomplikowany charakter sprawy ,skoro juz byla decyzja i przyznane pieniadze to co oni tam maja jeszcze skomplikowanego,w h*ja wala ostro ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian44    1

Witam. Zaczne od tego ze pieniazki z premii MR juz na koncie. Okolo m-ca temu poszlo pismo do agencji z prosba o zmiany w BP (chce za wszystko kupic maszyny ) ile czasu czekac mam jeszcze na odp w tej sprawie? Bo wnioskujac z wczesniejszych wypowiedzi to 30 dni (ktore juz mija) zastanawiam sie czy dzwonic i meczyc prowadzacego (nie chce nikogo cisnac bo wielkosc maszyny jest przesadzona jak na areal) i tu moje pytanie, co radzicie z tym zrobic? Nie ukrywam ze zależy mi na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemson21    0

Cześć . Koledzy planuje skończyć jakiś kurs rolniczy, ale nie mam żadnego stażu pracy, ponieważ nie opłacam KRUS - u, a będąc na targach facet z agencji powiedział mi, że jako uczący się jeszcze domownik mogę skorzystać z KRUS - u rodziców, i moje pytanie brzmi czy to faktycznie może tak być. Czy ktoś może też korzystał z KRUS - u rodziców przy składaniu wniosku na MR ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wymagana ilość ubezpieczenia jako domownik jest zależna od posiadanego wykształcenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń do MODR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

PANOWIE i Panie może ma ktoś z was dokładny kalkulator SO?

ten co jest w internecie nie jest precyzyjny sporo mi brakuje upraw w nim jakie ja posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ściągnij sobie biznesplan i tam sobie policzysz dokładnie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam jestem mr rolnik z naboru 2014 , w tym roku wziałem dzierzawe na ktora bede brał doplate i teraz czy musze robic zmiany do wniosku w planie obsiewów ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

czy jak na mr dalem oferte przykladowo na opryskiwacz za 8 tys zl to moge kupic za 7,5  czy cena musi byc taka sama na ofercie jak na fakturze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Musi być taka sama . Mam taki sam problem tylko zmiany i zmiany


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Pff dajcie spokój, cena na ofercie nigdy raczej nie bedzie taka sama jak na fakturze, bo oferte składa się z wnioskiem początkowym na MR a faktura za maszyne kupuje sie około rok później. Ja zmian nie robie, powiedzieli że nie musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agat94    0

Mi również przyszło pismo z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie przesunięcia terminu wypłaty pierwszej raty i taka sama treść trudny charakter sprawy itd. Termin dali sobie do 4 czerwca 2017. Dzwoniłam do Agencji, każdy z automatu dostaje takie samo pismo z taką samą treścią. Najwcześniej można spodziewać się przelewów podobno po 15 maja 2017 Dodam ze wniosek o płatność składałam 4 stycznia a jestem z naboru kwiecień 2016rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

czy ktoś kupował jałówki hodowlane z naboru 2007-13,

 

co jest potrzebne żeby agencja nie czepiała się braków dokumentów przy rozliczeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

MR 2015

W biznes planie zadeklarowałem uprawę strączkowych w celu uzyskania dodatkowych punktów.

W zeszłym roku wsiałem koniczynę na kilka lat.

Teraz, po zmianach w dopłatach bezpośrednich, koniczyna nazywana będzie "uprawą pastewną". CZy będę miał z tym jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Hmm. Wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemów, ale z drugiej strony skoro zmienili nazwę, to czemuś to pewnie ma służyć. Pytanie czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Dziwne z tymi pismami z agencji, ja takiego nie dostałem, miałem natomiast wczoraj telefon z agencji odnośnie jednej działki i przy okazji powiedziano mi że mój wniosek jest już praktycznie zatwierdzony do wypłaty tylko jeszcze na moim wniosku wisi jakaś blokada ale jak zostanie zdjęta to idzie polecenie przelewu do Warszawy. Nabór 2016, wniosek o płatność składałem ok 20 stycznia. Zobaczymy ile to wszystko potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam mam pytanie panowie (mlody rolnik 2015) dzierzawie ziemie i skladam na nia wnioski na doplaty.Czy jest jakas roznica dla agencji zeby teoretycznie wlasciciel skladal sam na nia wniosek mimo ze ja dzierzawie ziemie i mam ja wpisana do programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj