Polecane posty

szkodnikbzk    3

 

witam dostałem decyzje z agencji ze wniosek młodego rolnika został odrzucony ponieważ  ojciec nie przekazał całego gospodarstwa na mnie tylko i bratu część i punkty jakie miałem dostać za przekazanie gospodarstwa w całości nie dostanę i mam 10 punktów a trzeba mieć 12         mam  14 dni na odwołanie   czy mogę coś z tym zrobić       ?

Edytowano przez szkodnikbzk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Czy można przeznaczyć premie na wkład własny do kredytu na zakup ziemi ale do kredytu komercyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnikbzk    3

witam dostałem decyzje z agencji ze wniosek młodego rolnika został odrzucony ponieważ  ojciec nie przekazał całego gospodarstwa na mnie tylko i bratu część i punkty jakie miałem dostać za przekazanie gospodarstwa w całości nie dostanę i mam 10 punktów a trzeba mieć 12         mam  14 dni na odwołanie   czy mogę coś z tym zrobić       ?  POMOŻE KTOŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Skoro nie spełniłeś tego zobowiązania to nie dostałeś za niego punktów. Co ty teraz chciałbyś z tym zrobić? Na co liczyliście nie przepisując całości na cb? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

oczywiscie ze mozna

A można gdzieś o tym poczytać bo chodzi mi o to, ze chialbym kupić ziemie o wartości dwukrotnie większej niż w GUS i dlatego mysle o kredycie normalnym z banku a nie z dotacja z anr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Czy dokument poświadczający rozpoczęcie realizacji biznesplanu ( któy trzeba doączyć do wniosku o I ratę) jest jakimś gotowym wzorem czy samemu się pisze jakieś oświadczenie? Będę wdzięczna za odpowiedź :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Czy dokument poświadczający rozpoczęcie realizacji biznesplanu ( któy trzeba doączyć do wniosku o I ratę) jest jakimś gotowym wzorem czy samemu się pisze jakieś oświadczenie? Będę wdzięczna za odpowiedź :)

 

zależy co sobie założyłaś w biznesplanie


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Czy dokument poświadczający rozpoczęcie realizacji biznesplanu ( któy trzeba doączyć do wniosku o I ratę) jest jakimś gotowym wzorem czy samemu się pisze jakieś oświadczenie? Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Ja np musiałem umowę przedwstępną zakupu maszyn/maszyny, które miałem w biznesplanie za premię kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam jak to jest z  roślinami wysokobiałkowymi muszę je siać przez  pięć lat już od przyszłego roku czy mogę zasiać tylko tylko w roku docelowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Witam.

Zamawiał ktoś tą tablicę informacyjną?

Podajcie jakieś namiary na sprawdzoną firmę, która robi dla Młodych Rolników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na allegro znajdziesz albo u siebie lokalnie w jakieś drukarni jeszcze taniej będzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Minimalnie A3. Jest wzór na stronie ARiMR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Tylko po co?

 

 

 

 

A można gdzieś o tym poczytać bo chodzi mi o to, ze chialbym kupić ziemie o wartości dwukrotnie większej niż w GUS i dlatego mysle o kredycie normalnym z banku a nie z dotacja z anr.

Z dotacją jest sporo tańszy. Co 3 % to nie 6. To po ile chcesz kupic to już tylko i wyłącznie twoja sprawa. Problem jest w tym, ze kredyt z dotacją jest ograniczony, nie dopłacają do rowów lasów itp. Wszystko zalezy od klasy gleby, im lepsza klasa tym wiekszy kredyt możesz zaciągnąć. Zajdz do banku tam Ci policzą. Pieniądze z młodego rolnika możesz przeznaczyć na wkład, własny a na resztę ceny za ziemię może  wystarczy ci kredytu z dotacją. Zawsze to taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Czy ktoś orientuje się jak to jest z tą książką przychodów i rozchodów? Chodzi czy tam ma się wszystko zgadzać co jest w biznesplanie? Zyski itd? Co gdy rzepak mi wymarznie i nie będę miał go tyle ile deklarowałem czy w ogóle będą niższe plony czy ceny? I czy wzrost 10 % interesuje ich tylko w roku docelowym czyli 2018 czy wzrost ma być zauważalny co roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin49    0

 Wzrost w tym roku co  realizujesz biznesplan np. kupujesz maszyny , utrzymany do końca trwania programu
Podłączam się do pytania. daanny

Edytowano przez Marcin49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Koniec mojego biznesplanu przypada na 2018 rok i w tym roku muszę mieć te co najmniej 10 % wzrostu. Wzrost jest liczony od tego co posiadasz tzn. jakie masz/miałeś uprawy i od stanu średniorocznego zwierząt(np. trzoda, bydło). Nie ważne ile oddałeś mleka do mleczarni, a ważne ile masz krów na stanie. Nie ważne ile zebrałeś ton zboża(tonę czy 10 ton z hektara) a ważne jakie miałeś uprawy w jakim areale.

PS.

I to dla mnie trochę bezsens bo moim zdaniem poprawa wydajności mlecznej to też powinien być wzrost. I łatwo było by to udokumentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś się może orientuje w danym temacie:

 

Wpisywane w biznesplanie inwestycje były podawane w kwotach brutto, brat jest VAT-owcem. Czy do rozliczenia będą mu uznawali wartości netto czy brutto? Jeśli netto to nie rozliczy całości, bo w biznesplanie są wg wartości brutto, będzie trzeba aneksować. Spotkał się ktoś z tym może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozliczasz kwoty brutto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile u was minęło czasu od zlecenia przelewu do wypłaty na konto ? Dzwoniłem do BP i w pon poszło zlecenie przelewu

 

Edytowano przez krzysiek9555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2-3 tygodnie czeka się na płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianmass    0

Mam pytanie odnośnie młodego 2015 czy do Krusu muszą być podane wszystkie działki? Czy na zaświadczeniu o podleganie ubezpieczeniu jest podana powierzchnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj