Polecane posty

versus    27

Znaczy się że rolnik posiadający duużo hektarów dzieli swoje gospodarstwo na mniejsze, każdemu synkowi daje po kilkanaście, jeśli może to i kilkadziesiąt ha i każdy z synków bierze premie na Młodego. Jedna siedziba, każdy "zajmuje się" inną pracą... Jeden ma same zboża, inny same opasy, a jeszcze inny ma krówki ;) I wtedy się robi 75tys+75tys+... Troszkę to drażniące jest, że taki duży ciągnie bo ma dużo, a mniejszego tym samym blokuje... :( Sam znam kilka podobnych przypadków. Rekord to z jednego 5 gospodarstw o ile mnie pamięć nie myli. Z tym że to za czasów premii 50tys.

 

Przy wliczaniu dzierżaw od fizycznych jest moim zdaniem znacznie większe ryzyko-fikcyjne umowy dzierżawy :/

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Dwa razy po 75tyś daje 150tyś.

 

Teraz będzie można sobie wydzierżawić od sąsiada pare ha i starać się o premię dla młodych rolników. W ten sposób tworzy się gospodarstwa małe i mało dochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja bym powiedział inaczej-w ten sposób tworzy się gospodarstwa fikcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Zgadzam się Tobą. Młodzi gospodarze pracują sobie w mieście na umowę zlecenie a ziemie dalej obrabiają rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Znam przypadek że z jednego gospodarstwa zrobiły się cztery, synalkowie i córunia dostali po 75tyś. 3x75=225 plus wszyscy na MGR składali, nie wiem po ile ale na pewno dużo, a wszystkim i tak rządzi stary a dzieciaki w miastach siedzą.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tyle, że dzieląc nawet 200ha na 4, żadna z tych osób nie kupi porządnej maszyny, kombajnu nawet najmniejszego nie uda się kupić, ciągnik też nie za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ale ciagnik moga mieć na współużytkowanie z ojcem i kazdy kupi chociaż jedną pożądną maszyne ojcu a sobie wezmą tą kase co sie rozliczyc nie trzba i jest git, kazdy zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Panowie mam takie małe i być może banalne pytanie,mam małe wątpliwości po ostatniej rozmowie z pewną osobą która mi powiedziała że wniosek o płatnosc należy składać nie w oddziale regjonalnym ARIMR(w moim przypadku w Poznaniu)tylko jakimś tam innym urzędzie,moje pytanie kieruje do tych którzy już złożyli wniosek o płatność,jak to wyglądało w waszym przypadku?ponieważ ja zamierzam sie wybrać w poniedziałek złożyć wniosek i teraz troche mi ona w głowie namieszała...


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Kolego Prezes91. Jaki to miałby być inny urząd który by przyjmowałby wnioski o płatność? Z tego co ja wiem to OR przyjmują tylko te wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ta osoba po prost pie****i glupoty. Poczta mozesz wyslac i tez bedzie dobrze ja tak zrobilem bo nie oplaca sie trac 150km tylko zeby dac wniosek a na poczcie tylko 4,15 zl poleconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Pieter1224-właśnie nie pamiętam dokałdnie o jakim urzędzie ona mi mówiła pamiętam tylko jak wspominała że napewno nie składa w ARIMR.

wiesko-czyli mówisz że niema co sie pchać tylko ze spokojną głową wysłać pocztą?jesteś w Wielkopolski,jak tak to masz może dokładny adres ARIMR w Poznaniu,na który należy wysłać wniosek?


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

moze chodzilo jej o powatowy ARiMR. Ja jesem z pomorskiego wysylalem do Gdyni a na adres z ktorego przyszla decyzja o przyznaniu premi MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Są dwa wyjścia. Poczta jak jest daleko do OR albo osobiście jak jest blisko. Ja woziłem osobiście do OR. Wolałem się upewnić czy wszystko jest ok z prowadzącym mój wniosek jak ma mi przyjść wezwanie albo ma mi ktoś dzwonić że czegoś brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

przy innych wnioskach robiłem tak że wniosek o płatność zawoziłem osobiście i dodatkowo miałem ze sobą kopie na której dawali pieczątkę z datą przyjęcia i podpisem osoby odbierającej. Wysyłanie pocztą odradzam nawet poleconym, bo przy takiej premii nawet jechać i 200km to jest pikuś... takie jest moje zdanie... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Znam przypadek że z jednego gospodarstwa zrobiły się cztery, synalkowie i córunia dostali po 75tyś. 3x75=225 plus wszyscy na MGR składali, nie wiem po ile ale na pewno dużo, a wszystkim i tak rządzi stary a dzieciaki w miastach siedzą.

 

Co wy gadacie za głupoty przecież jednym z celów unii i i różnych dofinansowań jest to żeby powierzchnia gosp. w Polsce się powiększała a jak by było tak jak mówicie to by odwołali ten program :P . A po za tym im miejsze gosp. tym miejsze szanse na dopłatę. Poprosze o wypowiedz kogoś kto korzystał z tego programu i wie na czym to polega.



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Kzdy kto ma ha wiecej niz srednia krajowa badz wojewodzka(zalezy ktora wieksza) t napewno premie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

ja wiem jedno. po zmianie przepisów w kierunku dzierzawy powstanie dużo więcej małych gospodarstw. wiele osób którzy nie mają pojęcia o gospodarowaniu będzie się starać o premię. u mnie w okolicy są małe szanse na powiększenie gospodarstwa. no chyba że 20000 tyś za ha IV klas to mało. ciekawe jak nie będzie dopłat to ilu rolników zostanie na ziemi? wtedy ziemia będzie 2000 za ha i nie będzie na nią chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

A ja mam klopot i w zwiazku z tym pytanie do tych co dostali premie w 2010. Ja tez dostalam pozytywna decyzje na poczatku grudnia ale jeszcze nic nie zalatwialam z przepisaniem z waznych naglych przyczyn... Teraz martwie sie czy wyrobie sie w terminie 180 dni(liczac od 7 grudnia) z notariuszem, krusem itd. Opiszcie dokladnie gdzie i jak dlugo to wszystko sie zalatwia, jak dlugo na jakies zaswiadczenia, uprawomocnienia sie czeka? Bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Więc tak najpierw musisz udać się do notariusza, on Ci powie jakie dokumenty z sądu musisz przynieść aby można było przepisać ziemię, ciężko powiedzieć ile to będzie trwało bo to zależy od wielu rzeczy np. porządku w dokumentach związanych z gospodarstwem. W międzyczasie wyrób numer identyf. w biurze arimr, załóż konto bankowe. Kiedy będziesz miała akt notarialny ubezpieczasz się w krus, ale tu też nie jest łatwo - w moim przypadku chcieli zaświadczenie z gminy o posiadanym gospodarstwie - gmina wypisze Ci je na podstawie aktu notarialnego (przy pomyślnych wiatrach) lub na podstawie wypisu ze starostwa ( najlepiej wcześniej się upewnić i postarać aby to szybko się odbyło, najlepiej samemu zanieść akt). Jeśli masz już to zaświadczenie to składasz wniosek w krus o ubezpieczenie i czekasz na decyzję, potem składasz wniosek o płatność - najlepiej osobiście.

Dużo zależy od uprzejmości urzędników i szczęścia, cała procedura może trwać moim zdaniem od 1 miesiąca do 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

ja wyrobiłem się z ze wszystkim w trzy tygodnie. notariusz 1 dzień potem wniosek w starostwie o przeliczenie ha z aktu własności. wniosek o nadanie numeru gospodarstwa w Arimr.jak ładnie się uśmiechniesz to wydadzą ci to szybko no i z tym wypisem śmigasz do krusu. jeżeli będzie mało ludzi to też szybciutko dostaniesz decyzje. jeszcze opłata za kwartał i wydadzą ci zaświadczenie że jesteś rolnikiem no i pozostaje wniosek o płatność

Edytowano przez Pieter1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Wielkie dzieki za odpowiedz bo juz bardzo martwilam sie ze nie wyrobie sie w terminie. Zazdroszcze tym co juz sie uporali z tymi urzedami, papierami.Zycze Wam udanych inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie mam takie pytanie może którys z Was mi pomoże planujemy z ojcem przepisanie gospodarstwa i chciiałbymm skorzystać własnie z programu MR spełniam wszystkie wymagania ale od 2004 mam nadany numer gospodarstwa w Arimr jako posiadacz bydła opasowego stado zostało zlikwidowane w 2005 ale pewnie moj numer dalej tam wisi . Od trzech lat opłacam Krus jako domownik wczesniej nie byłem zarejestrowany w KRUSIE jako rolnik do 2008 Zus.Myslicie ze to może zawazyc na przyznaniu mi premii??? Poza Tym całą resztę wymogów spełniam.Dodam że do tej pory nie byłem właścicielem ani ara ziemii .Byłem posiadaczem opasów .Z góry dzieki za odp .

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj