Polecane posty

dzikidaniel    227

U mnie po 99 dniach przelew wszedł i dopiero po mojej interwencji. Dzwonić i dowiadywać się na jakim jest etapie wypłata.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Do prowadzącego wniosek w biurze powiatowym. Niech ogarnie temat bo od tego oni są.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie odnośnie ewidencji przychodów i rozchodów po otrzymaniu decyzji jak byłem jeszcze uradzajacym na ten 1ha mam 3 faktury RR teraz po otrzymaniu reszty gospodarstwa jestem juz na vacie to teraz do ewidencji mam wpisać te rr i potem juz normalnie te faktury co ja wystawiam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak jesteś na vat to nie musisz już innych ewidencji prowadzić. Dokumenty księgowe wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia1906    0

Witam. 
Otrzymałam dotację dla MR w naborze 2015, ale jeszcze nie składałam dokumentacji. Jeśli chciałabym zmienić ustalenia biznesplanu to muszę to zrobić przed złożeniem dokumentów?? Zmiana nie dotyczyłaby elementów punktowanych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

dziś otrzymałam powiadomienie o wydłużeniu terminu rozpatrzenia sprawy do 30 września więc spokojnie maja czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Kuzyn dostał to samo pismo tydzień temu ;/ u mnie 93 dzień i dalej nic . Oni mogą wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie w biznesplanie mam podane 15ha a na dopłaty podaje 20ha czy w ewidencji wpisywac faktury tylko z tych 15 ha czy wszystko co kupuje i sprzdaje na 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Bylem dzisiaj w arimr chcialem zlozyc wniosek o wyplate pierwszej raty 2015 po pierwsze oni nic tam nie wiedza dzwonia do ludzi którzy wiedza niewiele wiecej niz oni i domyslaja sie . Wkoncu nie zlozylem tego wniosku bo niby musze czekac aż ojciec zbierze plony . Poszlem do odr do doradcy i mowi ze nie ma zadnego problemu (w odr byl roowniez zastepca kierownika biura powiatowego i mowil ze totalna bzdura i mozna skladac) jak to wkoncu jest takiego burdelu to jeszcze nie widzialem

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Ziomek, nie chcę siać propagandy ale słyszałem, że do końca tego miesiąca coś się ruszy. Ile w tym prawdy - pojęcia nie mam. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Robi57362
Pewnie, że bzdura... Nie pytaj ich tylko składaj papiery, niektórzy już dostali pieniądze i to po kilkumiesięcznym oczekiwaniu a ty się zastanawiasz?
Ty to zapewne powinieneś zaczynać realizować biznesplan a jak to robić jak nie masz ziemi prócz zapewne jakiejś podstawy (wnioskuję po "ojciec zebrał plony").
W końcu przetrzymają cie i minie max termin od wydania decyzji (chyba 9 miesięcy?) na złożenie wniosku o wypłatę. Wtedy dopiero zostaniesz w czarnej d...e bez premii i bez kolejnej szansy starania się o nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Ziemie mam przepisana tak jak wszystko inne umuwilem sie z doradca ze na poczatku wrzesnia zloze bo bedzie juz po dozynkach a jak czepia sie burakow czy ziemniakow to napisze jakąś umowe ze ojciec zrzeka sie tego .dzieki kolego za wsparcie zycze powodzenia


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Ale nie rozumiem czego mają się czepiać. Ja akt notarialny mam z końca kwietnia i po ubezpieczeniu się w KRUS (czyli jakieś 2 tygodnie po spisaniu aktu :() zawiozłem wniosek o płatność 1 raty i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Dziś mnie 95 dnień. Zadzwoniłem do mojego biura powiatowego spytać czemu nie mam kasy na koncie. Pani stwierdziła ,że były tak zapracowane nowym naborem MR , że nie zdążyły mojego wniosku nawet ruszyć :( Pocieszyła mnie , że do końca sierpnia będzie gotowy . Krew mnie zalała jak to usłyszałem ! W przyszłym tygodniu jadę do biura porozmawiać z panią kierownik ,ciekaw jestem co powie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Ale nie rozumiem czego mają się czepiać. Ja akt notarialny mam z końca kwietnia i po ubezpieczeniu się w KRUS (czyli jakieś 2 tygodnie po spisaniu aktu :() zawiozłem wniosek o płatność 1 raty i tyle.

Ja mam akt z czerwca i odrazu ubezpueczylem sie w krus jako wlasciciel . Pani w arimr 2 godziny sie dowiadywala a na koncu powiedziala ze ojciec musi zebrac plony bo nie przyjmia wniosku pokazala nawet jakis papier w ktorym bylo to napisane . Co inne biuro to inaczej juz pisalem ze sami nic nie wiedza i chca sie dowiedziec od osob ktore niewiele wiecej wiedza od nich tak samo jak z wysokobialkowymi jednym mowia ze musza siac co roku a innym ze tylko w roku docelowym

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

Dziś mnie 95 dnień. Zadzwoniłem do mojego biura powiatowego spytać czemu nie mam kasy na koncie. Pani stwierdziła ,że były tak zapracowane nowym naborem MR , że nie zdążyły mojego wniosku nawet ruszyć :( Pocieszyła mnie , że do końca sierpnia będzie gotowy . Krew mnie zalała jak to usłyszałem ! W przyszłym tygodniu jadę do biura porozmawiać z panią kierownik ,ciekaw jestem co powie .

kolego do jakiego biura oddawałeś wniosek? bo u mnie śpiewka ta sama. Dzisiaj mija 90 dzień. Jak dzwonie do BP to najpierw jedna pani poszła na urlop potem druga pani poszła na urlop a na końcu powiedzieli że przyślom mi pismo o przedłużeniu terminu bo sie niewyrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Ja mam akt z czerwca i odrazu ubezpueczylem sie w krus jako wlasciciel . Pani w arimr 2 godziny sie dowiadywala a na koncu powiedziala ze ojciec musi zebrac plony bo nie przyjmia wniosku pokazala nawet jakis papier w ktorym bylo to napisane . Co inne biuro to inaczej juz pisalem ze sami nic nie wiedza i chca sie dowiedziec od osob ktore niewiele wiecej wiedza od nich tak samo jak z wysokobialkowymi jednym mowia ze musza siac co roku a innym ze tylko w roku docelowym

 

Powiem Ci tak. U mnie pani twierdziła że mam źle spisany akt notarialny :blink: . Po godzinnej dyskusji jednak zmieniła zdanie :D .

Zrobisz jak uważasz, ale ja na Twoim miejscu zawiózł bym ten wniosek i jeżeli dalej będzie twierdziła że nie przyjmie wniosku z tego powodu, to poprosiłbym o pismo z odmową przyjęcia wniosku o płatność. Oczywiście z podpisem tej pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj