Polecane posty

dzarjan8111    266

freetaxi jestem beneficjentem MR z 2015 zresztą sukcesywnie korzystałem wtedy z twojej pomocy:). Chce zmienić założenia biznes planu z uprawy na  hodowlę bydła i żeby Esu wyszło wporządku muszę wpisać krowy mleczne a posiadać będę miesne mamki, czy mogą jakoś się do tego przyczepić? Czy kiedy posiadam hodowle łąki dalej będą wliczały się w Esu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

W nowym MR wszystko wliczasz do ESU. Tylko jak to możliwe że dorzucając bydło ESU masz niższe niż bez bydlaków? Najlepiej weź sobie biznesplan i sprawdź jak zmiany wpływają na ESU.

Z tymi krowami mamkami zamiast mlecznych to nie wiem jak w razie kontroli się wytłumaczysz. Jak się spytają o odbiorcę mleka, chłodnie itp to co powiesz?

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

to jest wszystko chore ja czekm już 83 dni i zonk w bp nawet niewiedzom gdzie jest mój wniosek czy to niejest dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

W nowym MR wszystko wliczasz do ESU. Tylko jak to możliwe że dorzucając bydło ESU masz niższe niż bez bydlaków? Najlepiej weź sobie biznesplan i sprawdź jak zmiany wpływają na ESU.

Z tymi krowami mamkami zamiast mlecznych to nie wiem jak w razie kontroli się wytłumaczysz. Jak się spytają o odbiorcę mleka, chłodnie itp to co powiesz?

 

Nie mówimy o nowym MR tylko 2015. Robię zmianę z ziół na bydło żeby esu wyszło w 3 roku i dlatego chce wpisać mleczne krowy zamiast mamek żeby jak najmniej ich trzymać:). Nie muszę mieć chłodni mogę odstawiać co dzień do skupu, zresztą nie mam obowiązku posiadania faktur sprzedaży. Nie wiem tez czy w ESU wliczają się łąki jeśli mam bydło dlatego proszę o poradę Freetaxi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Łąki się nie wliczają w ESU w takim przypadku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

A co z kfalifikacją krów? Muszą mieć np. w paszporcie że są rasy mlecznej? Sprawozdanie z realizacji biznesplanu mam złożyć 05.2018. Więc esu muszę osiągnąć w 2017 czy dopiero 2018?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Kolego wprowadzasz w błąd. Ostatni stary nabór był w 2014, 2015 nabór był we wrześniu w ramach nowego PROW. A to że decyzję dostałeś w 2015 nie czyni go MR2015...

Tak jak wcześniej było napisane, przy hodowli bydła łąk nie wliczasz.

Chcesz trzymać krowy czysto rasowe? Czy mieszańce?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

Oczywiście masz racje, mój błąd. Krowy to mieszańce mięsne miały by zostać przepisane od ojca i wpisane do biznesplanu jako krowy mleczne ( aby zgadzało się ESU) bo raczej nikt mi nie udowodni tego czy sprzedaje od nich mleko czy nie prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tylko to raczej w drugą stronę działa, że ty masz udokumentować co robisz z mlekiem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Teoretycznie od roku docelowego bo praktycznie nikt na pewno nie wie, ja dla świętego spokoju siałem już w tym roku łubin (MR2015).


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ja złożyłem Fvat za talerzówkę, ale przed wypłatą jeszcze, bo ciągle czekam mimo że tydzień po terminie...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A w jakim terminie trzeba złożyć faktury z inwestycji? Już teraz czy w ciągu tych 3 lat? Kasa już dawno wydana ale nie ma czasu na biurokrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Zgodnie z BP. Jakby nie patrzeć masz 3 lata ale im szybciej to zrobisz tym szybciej możesz starać się o 2 ratę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszcie się ze składaniem wniosku o drugą rate płatności. Na początek trzeba zrealizować wszystkie założenia z biznesplanu ( szkolenia, nasadzenia, zasiewy plany nawozowe itd..) w przeciwnym razie maja być nakładane sankcje. nie wiem w jakiej wysokości, trzeba zajrzeć do rozporządzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Wie ktoś coś na temat ukazania się listy? Niby wniosków za dużo nie było, po za tym już skończył się termin na składnie obszarówek więc powiatówki się nudzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

MichaBieniek, przecież by otrzymać 2 ratę trzeba wykonać cały BP, więc jak niby ktoś przyjmie wniosek bez realizacji BP?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie . Kobitka w okienku nie będzie sprawdzała czy Ty dostarczyłeś wszystko i spełniłeś wymagania. Wniosek przyjmie odda Ci karteczkę potwierdzającą a potem dostaniesz list albo tel z informacją o błędach i ewentualnych sankcjach. Np możesz nie sadzić wysokobiałkowych i dostaniesz sankcje w wysokości 12% premii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

Wie ktoś coś na temat ukazania się listy? Niby wniosków za dużo nie było, po za tym już skończył się termin na składnie obszarówek więc powiatówki się nudzą.

słyszałem o połowie września, ale nic pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

witam Panowie mam taki problem, mianowicie przyznano mi mr z naboru wrzesień 2015 i jeszcze nie składałem wniosku o płatność. W biznesplanie miałem podane że przejme 15 krów mlecznych i powiększę na 25 sztuk w docelowym, ale mleko tanie i przejmę 7sztuk krów i stąd moje pytanie czy moge zmienić jeszcze założenia biznesplanu że zmienię zmniejszając z 15 szt na 7 szt i wtedy w roku docelowym miałbym np 12 szt a nie 25? Da radę takie coś czy nie? orientuje się ktoś w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

A może ktoś wie jak to jest  w takim przypadku :

Jestem  z wschodniego mazowsza biorę MR na trzodę chlewna a tu nagle co jest niestety coraz bardziej realne robią mi strefę żółtą lub czerwoną w związku z ASF. Cóż wtedy można zrobić ? Jak wyjść z tej sytuacji mimo wszystko na plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

lokser, przed złożeniem wniosku o płatność powinno być ok, o ile nie spadniesz poniżej 13k euro.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj