Polecane posty

Gość   
Gość

kolego  a czy ty czasem nie jesteś jakimś pracownikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

kolego  a czy ty czasem nie jesteś jakimś pracownikiem 

Czy to trzeba być pracownikiem ARiMR by wiedzieć jak to się skończy? Przed 1 dniem naboru wiadomo było jakie są warunki wypłacania premii, wiadomo było o tych 90 dnia, a to że ktoś mało znający realia i nie mający nic związanego z wypłacaniem premii palną jakiś termin nie znaczy że tak będzie. Już nie raz pisałem że pewnikiem może być info na papierze z podpisem, ale nie zawsze. To że sobie ktoś coś wymyślił bo tak mu pasowało nie znaczy że tak będzie, tym bardziej że potwierdzenie było na gębę. A to że diler nie potrafi zapewnić sprzętu w takim a nie innym terminie nie jest winą agencji i nie do agencji mieć o to problem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale niektórzy są zawistni, taki typowy polak który ma 1 krowę a jego sąsiad 10 to nie modli się o to żeby i on miał 10 tylko żeby temu drugiemu 9 zdechło. Zamias się wspierać to skaczecie sobie do oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Patrzenie realnie na sytuację jest zawiścią? Tak samo chcę by jak najszybciej robili przelewy ale by kwiczeć nad tym że jeszcze nie ma? Wypisywać epitety by ulżyć swojej "krzywdzie" (bo tak to odbieram - zamiast się cieszyć że da coś to mieć krzywdę że jeszcze nie dało)? Powiem więcej, ucieszyłem się jak napisał że otrzymał przelew. Po czym przyznał się że jaja se robi, tak samo ze mnie jak i z Ciebie. Myślisz że to potrzebne jest?

Mało tego, krzyczy by iść do TV a sam iść nie che. Nie wiem jak Ty ale ja nie lubię pieniaczy którzy innych pchają a sami patrzą na rozwój wydarzeń.

I to ja jestem ten zawistny, typowy polaczek?...

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i co panowie ja polaczek ale ten polaczek sobie załatwił to co chciał i teraz tylko jeden klik i na moje konto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Oczywiście, telefon tu, postraszenie tam, gdzie indziej zwyzywanie i maniek ma pieniądze 15 dni wcześniej niż reszta. Śmiech na sali :D

 

Czy gdziekolwiek robiono komuś problemy ze zmianą biznesplanu jeśli chodzi o rezygnacje ze zobowiązań (mając dużą nadwyżkę punktową)?

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kto tu mówi o jakiś problemach biznesplanu zmianami ja mówiłem oczym inym

 


tu ktos naprawde chyba coś brał bo gada jak pracownik arimr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie robili problemów ze zmianami założeń biznesplanu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Freetaxi jak to jest z inwestycją przed dniem wypłaty premii? Czy mogę kupić sprzęt teraz i później go normalnie rozliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zakupu przed otrzymaniem decyzji ponoć nie rozliczysz ale przed wypłatą środków już raczej tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Chodzi o to że do czwartku mam zapłacić za maszynę a kiedy dostanę wypłatę to nie wiadomo. Wniosek już jest w centrali ale ile im to zajmie to nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To tak jak napisałem. Nie powinieneś mieć problemów z rozliczeniem inwestycji jeśli zapłacisz w czwartek a przelew środków dostaniesz potem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Chodzi o to że do czwartku mam zapłacić za maszynę a kiedy dostanę wypłatę to nie wiadomo. Wniosek już jest w centrali ale ile im to zajmie to nie wiadomo.

Możesz spróbować ugadać się ze sprzedawcą i teraz wpłacić zaliczkę na pełną kwotę, sprzęt otrzymać, a po wypłacie premii zapłacisz jak się należy i zaliczka wraca. U mnie jest tak z tym że talerzówkę brałem zanim decyzję otrzymałem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dzwoniłem na infolinie miły pan powiedział że nie będzie problemu jeśli tylko maszyna jest z biznesplnu. A jeżeli powiedzą w BP że nie mogę to niech dzwonią do centrali i im powiedzą w którym miejscu jest zapis o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

dzis kasa wpłyneła wniosek złozyłem 26 kwietnia a 7 czerwca poszedł do centrali także panowie sprawdzcie konta zanim pokrzyczyczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Masz szczęście bo Twój wniosek do centrali trafił w czerwcu i masz już kasę, mój np trafił w połowie maja gdy system źle działał i teraz czekam nie wiadomo do kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

witam do kiedy uprawa podana w biznesplanie i na dopłaty musi być na polu? Głównie chodzi mi o to że chcę już skosić grykę i jeszcze raz ją posiać ale właśnie nie wiem do kiedy musi być na polu w razie kontroli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Od 15maja do 15 lipca. Także jeszcze dwa tygodnie i dopiero możesz zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yangi    0

Witam, mam taka sytuacje:

W tym roku skladalem wniosek na Mlodego Rolnika. Oprocz gruntów ktore przejalem od ojca wpisalem do biznesplanu dzialke, ktora dzierzawie jak to sie mowi " na gebe". Wlasciciel nie chce sprzedac aniewydzierzawic notarialnie na 10 lat, wiec wpisalem ja w biznesplanie jako dzierzawa krotkoterminowa ( tak mi doradzono w ODR , poniewaz teraz zlozylem tez na nia wniosek o doplaty obszarowe). Dzis dostalem telefon z biura powiatowego , gdzie skladalem wniosek, ze dzierzaw krotkoterminowych sie nie wpisuje i mam dosatrczyc nowy poprawiony biznesplan juz bez tej dzialki.

Tak sie zastanawiam czy Pani z ARIMR ma racje, bo w Instrukcji uzytkownika do skoroszytu B_Plan na stronie 7 pkt 5.2.3.4.4 jest napisane " Pozycję 'dzierżawa kr.-term.' należy wybrać dla pozostałych działek dzierżawionych. "

Wiec jak to jest z tymi dzialkami dzirzawionymi ustnie na krotki termin na ktore skladamy tez wnioski obszarowe?

Drugie pytanie, czy w biznesplanie trzeba tez podac dzialke ktora posiadam a nie uzytkuje rolniczo ( nie sladam na nia wnioskow obszarowych, mala powierzchnia 11 arow) Bo podalem

Z gory dzieki za odp

pozdrawiam

Edytowano przez Yangi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Jedno pytanko, bo dawno nie zaglądałem do tematu i nie pamiętam na której stronie znajdę informacje. Otrzymałem premię we wrześniu ze starego naboru, kupiłem już dwie maszyny i wydałem na nie 50tys. w lutym i chciałbym je wkońcu rozliczyć. Na jakim formularzu należy do zrobić? Z góry dziękuje.

Edytowano przez tromba222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Biznesplan i wniosek o dopłaty muszą zgadzać się do do joty? Gdzieniegdzie mam różnice dosłownie 2-3 arów i prowadząca powiedziała, że jeśli nie zmienie biznesplanu to wysyła kontrole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

gdzies czytalem ze może byc 30% niezgodnosci jesli sie myle niech mnie ktos poprawi bo mam ten sam problem i narazie nic z tym nie robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj