Polecane posty

waldii1    122

Dziś to tylko w czapkę można dostać pod remizą.

Ja to już straciłem nadzieje na kasę z czerwcu a po informacji z BP że nie będę mógł rozliczyć kasy wydaj przed przelewem to już całkiem mnie demotywuje do jakiekolwiek działania.

Widzisz składaliśmy wnioski o płatność szybko żeby jak najwcześniej mieć pieniądze ale w tym kraju działa to inaczej bo dostają te osoby co złożyły później a polecenia przelewu trafiły do centrali w czerwcu, ale co ja Ci będę tłumaczył, sam dobrze wiesz.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

sam się troche ogólnie spóźniłem z wnioskiem o płatność, bo chciałem przyczepe na żniwa mieć, ale cóż, do żniw jeszcze miesiąc, więc miejmy nadzieje że ich obietnice (  :D )  o szybkich wypłatach zostanie spełniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to kolego poczekasz poczekasz do sierpnia 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem czy to możliwe bo już im 60 dni mineło a nawet jak by tak bylo to było by chyba żle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To chyba dziś masz 60 dni a ja jutro. Fajnie by było jakby na w tym tygodniu wypłacili. Skończyło by się trochę problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sam jestem ciekaw co jutro powiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Panowie poczekajmy jeszcze parę dni :) Skończą się dopłaty wezmą się za MR :D Byłem w czwartek w BP w Kielcach i powiedzieli mi że w zależności od ilości zgłoszeń na powiat wnioski pójdą do centrali, jeśli jednak nie wyrobią się w 60 dniach od daty złożenia wniosku to powinno się ich o odsetki karne podać :P Skoro u nich się spóźnić nie można to czemu z ich strony opóźnienie jest dopuszczalne ? Ja złożyłem wniosek 27 kwietnia i też czekam z niecierpliwoscią mimo że w powiecie tylko kilkanaście wniosków przeszło. Do sierpnia mają czas :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o odsetki dopiero po 90 dniach ja już nie czekam tylko zrobiłem co miałem zrobić i chyba zadziałało 


kolego te gatki które sa w BP to mogą w 4 litery ja wbiłem  teraz oj bardzo wysoko chyba tylko sam minister jest nad nimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Panowie poczekajmy jeszcze parę dni :) Skończą się dopłaty wezmą się za MR :D Byłem w czwartek w BP w Kielcach i powiedzieli mi że w zależności od ilości zgłoszeń na powiat wnioski pójdą do centrali, jeśli jednak nie wyrobią się w 60 dniach od daty złożenia wniosku to powinno się ich o odsetki karne podać :P Skoro u nich się spóźnić nie można to czemu z ich strony opóźnienie jest dopuszczalne ? Ja złożyłem wniosek 27 kwietnia i też czekam z niecierpliwoscią mimo że w powiecie tylko kilkanaście wniosków przeszło. Do sierpnia mają czas :P

 

Czy Wy nie widzicie że tam jest burdel z tymi wnioskami bo wypłacili te co do płatności trafiły w czerwcu. Centrala ma dwa tygodnie od zlecenia przelewu. Wszystko co zostało złożone wcześniej wisi. Coś tu jest nie tak i dopłaty nie mają z tym nic wspólnego, agencja chwali się że ma siły przerobowe na 30tys. Przelewów na dzień więc bez problemu by się z tym wyrobili między dopłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A ja nie rozumiem po co cała ta gadka...
Nic nie rusza, czekać cierpliwie. Dyskusje na temat wypłaty premii i tak nic nie pomogą no i są głównie na zasadzie domysłów- które znacząco mogą odbiegać od rzyczywistości. Pamiętajcie też, że ludzie na górze już zmieniali rozporządzenie dla własnych potrzeb (przez swoją nieudolność), teraz mają 90 dni na wypłatę a za kilka dni może okazać się, że rozporządzenie zostało zmienione i mają np 150 dni. Wszystko wokół tego jest jałową dyskusją, bo rozmawiacie na ten temat a na górze jeszcze sami nie wiedzą jak ostatecznie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam dostałem decyzję o przyznaniu premi chciał bym zrobić zmianę do biznesplanu i te 30tys rozpisać na opryski Nawozy i paliwo, było tylko na opryski, i w bp mówią.ze.takiej zmiany nie.mogę.zrobić.jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ja bym proponował by każdy otrzymujący przelew dopisał kiedy składał wniosek o płatność.

 

Ja złożyłem 4.05 i jeszcze czekam.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

o ku%$%a jest kasa

Pozwolisz że zacytuję panią z centrali: Dziś nie zrobiliśmy żadnego przelewu ponieważ system nie działa.

 

Wiec przelew był zrobiony w piątek a dopiero dziś dostałeś na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

haha

nic nie dostałem a co lepsze okazuję sie że nawet zlecnia niema  u nich i kazali bić do kierownika i niestety już to zrobiłem i czekam na telefon od niego jednym słowem   tv i tyle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

szczerze to żal u ból. będą czekać do ostatniego dnia, aż wyznaczą nowy, wydłuzony termin ze względu że ,,stary system'' był nie sprawny i przedłużą o kolejne X miesiecy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

System jest ten sam tylko dali nowoczesną nakładkę ba system, ale zauważyli że coś jest nie tak i zdjęli nakładkę i teraz działa dobrze. Problem jest z pierwszymi wnioskami, a dziś system remontowali żeby te wnioski przepuścił i nie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego mam ci znaleść jak sami powiedzieli że nie bedzięmy czekać 90 dni tylko szybciej a te tempe k**wy zlecnia nie zrobiły nawet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Jak ty komus wierzysz na slowo, zwlaszcza politykom i urzedasom to tym bardziej mam wątpliwości co do twojego życiowego obycia. Papier mówi 90 dni i tego musisz sie trzymać. Nerwy nic nie pomogą, wręcz przeciwnie. Cierpliwość jest cnotą. Uspokój sę i czekaj na kasę, krzycz po tych 90 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj