Polecane posty

waldii1    122

Tylko że wprowadzenie do systemu nie jest równoznaczne z przesłaniem do centrali. Bo mój wniosek w systemie był od 4 czy 5 maja a dopiero wczoraj trafił do działu finansowego. Bo musi nastąpić naliczenie płatności i wysłanie zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam mam pytanie w tym roku mija mi piąty rok młodego rolnika składałem go w 2011 i czy moge jeszcze przed upływem 5 lat pujść do pracy na umowe o prace? to zaświadczenie o podleganiu w krus już im dawno oddałem bo był wymagany tylko rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Witam, dziś dostałem pismo informujące, o konieczności dostarczenia zaświadczenia z KRUS po roku od wypłaty pomocy. Czy orientujecie się, czy te pisma są wysyłane z automatu? Tzn. czy jeśli złożyłem to zaświadczenie w OR 27.04.2016, a mimo to 13.05.2016 wysłano to pismo to czy może to oznaczać, że gdzieś ono utknęło, zapodziało się? pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

to sam sobie odpowiedzialeś już na swoje pytanie... jasne że możesz iść do pracy na umowę.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wysyłają z automatu bo wiele osób zapomina o tym zobowiązaniu i płaci sankcje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Podanie trzeba napisać i zmienić. Ale to dopiero w 2018 roku masz podane co będziesz siał. Więc czy jest sens już zmieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Pytanie dotyczące wniosku z lat 2007-2013. W styczniu upłyneło mi 5 lat od daty otrzymania pieniędzy z młodego rolnika i w marcu z agencji sie obudzili ze nie dostarczyłem sprawozdania z realizacji biznesplanu i teraz nałożyli mi sankcje w wysokości 3% kwoty. Cyz ktoś miał podobną sytuację?I czy moga po upływie tak długiego czasu (sprawozdanie należało dostarczyc w ciągu 3 lat o daty wypłaty pomocy ale zapomniałem poprostu) i po zakończeniu 5-cio letniego okresu nałozyć mi sankcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam czy sam kurs kwalifikacyjny R03 wystarczy do uzupelnienia wyksztalcenia czy trzeba nastepnie skonczyc R16 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Mam pytanie, osoba dostala premie mlodego rolnika w zeszlym roku , jak dolozyli ostatnie srodki do puli.
Jest podpisane kilka umow dzierzaw i jedną umowę wlasciciel wlasnie wypowiedzial, przeliczajac punkty na nowo osoba ta nie zalapala by sie na liste rankingowa, zostaje okolo 17 ha w zachodniopomorskim, bylo okolo 30 ha.
Czy bedzie to rozpatrywane jako sila wyzsza ? Wypowiedzenie umowy dzierzawy nie z winy rolnika?
Czy stanowi to jakis problem, chwilowo zostanie te 17 ha, do konca roku bedzie podpisana nowa umowa albo kupiony grunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1887    0

Witam. Mam pytanie. Składalem na MR w naborze 2015 i w strukturze zasiewów podałem w roku docelowym to co bede obsiewał za 5 lat.I teraz nie wiem czy rol docelowy jest 3 rokiem od dnia otrzymania premi czy 5? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Rok z biznesplanu. Maksymalnie można było wpisać 2018 czyli 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A co tu taka cisza? Dostał ktoś może parę złotych na konto? A może ktoś ma jakieś informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98
Napisano (edytowany)

Taka sytuacja mr2015

w roku bazowym we wniosku miałem 15 ha

w tym roku na wiosnę doszło mi 5 ha ustnej dzierżawy, na którą będę występował o dopłaty

Pytanie:

Czy muszę zgłaszać to w jakiś sposób dco ARiMR i zmieniać biznesplan MR?

 

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie bo nie masz na nią umowy z datą pewną.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

Chyba jeszcze nikt nie dostał premii na konto, no chyba że ktoś dostał to niech się podzieli szczęśliwą nowiną :-)

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrusik    0

Witam mam takie pytanie (może już gdzieś się pojawiło, to przepraszam że powtarzam) Czy przed otrzymaniem premii na konto mogę kupić sprzęt na młodego rolnika chodzi o ciągnik bo prace w polu w pełni a ciągniczka brak. Z góry dzięki za informacje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Najlepiej zadzwoń do swojego BP i spytaj czy taki ciągnik będziesz mógł rozliczyć. Ale wydaje mi się że po otrzymaniu decyzji możesz już inwestować. Przynajmniej tak słyszałem od dealera, od którego będę kupował rozsiewacz i w moim BP to potwierdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kasa na koncie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

To fajnie że już dostałeś. Może w poniedziałek ja dostanę, chociaż z tego co zauważyłem to w moim BP opóźnienia mają.

Bo Ty Maniek 26 wniosek złożyłeś?
Teraz będziesz robił jakieś zmiany do wniosku?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale na koncię agencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ty to jednak wariat jesteś:-) już myślałem że coś się zaczęło dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

To fajnie że już dostałeś. Może w poniedziałek ja dostanę, chociaż z tego co zauważyłem to w moim BP opóźnienia mają.

 

Bo Ty Maniek 26 wniosek złożyłeś?

Teraz będziesz robił jakieś zmiany do wniosku?

tak 26 ale dzwoniłem do znajomego co pracuje BP i mowi ze teraz maja zwal roboty i wyszycy robia decyzje na dopłaty bo do poniedziałku musza decyzje powysłać i dlatego im tyle schodzi z tym MR a zmiany bede robił ale dodawał nowe działki na które mam umowe a co do kasy to mówi że on juz to złatwi ale nie dziś bo to nie zwykły prcownik w BP

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj