Polecane posty

czesio1612    102

a jak skladac wnioski o doplaty?

jezeli ziemia jest jeszcze na tate a 20 maja np bedzie zapis albo 25 maja

 Jak jesteś na liście to nie czekaj tylko przepisuj na siebie i składaj o dopłaty. Ja tak zrobiłem tylko nie wiedziałem, że o numer gospodarstwa można się starać bez żadnych dokumentów, wystarczy dowód :) a teraz muszę czekać z przemieszczeniem stada, aż dostanę numer... Zresztą jak nie masz zwierząt do dopłat to nie musisz mieć ziemi na siebie żeby złożyć wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też nic nie dostalem a termin przesunięcia byl na drugi dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Maniek20 to były już jakieś przesunięcia?


Freetaxi mam czekać do decyzji ze zmianami czy teraz złożyć? Już sam nie wiem co mam robić, czy zmiany opóźnią wydanie decyzji? Wszystko zostaje po staremu we wniosku a zmieni się tylko cena i punktacja spadnie mi o 0.31 punkta. A tak wogóle czy składać zmianę czy dopiero jak zamówię maszynę i w umowie będę miał zagwarantowaną cenę żebym później nie musiał robić kolejnej?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeemko    13

Witam, mam pytanie odnośnie planu nawozowego.
Próbki należy robić co roku czy wystarczy raz na 4 lata? (w tym azot)
Czy zalecenia nawozowe = planowi nawozowemu? Plan nawozowy wykonują Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

Witam. Jestem w trakcie przepisu gospodarstwa u notariusza MR 2015, czy mogę złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa czy dopiero jak będę miał akt przepisu, co z wnioskiem o płatność gdyż ojciec dostał na siebie a ja będę składał w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz już teraz składać wniosek o wpis do ewidencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Czy moge złożyć wniosek o dopłaty na większą powierzchnie niż mam wpisaną w młodym rolniku?? Chodzi o to że wydzierżawiłem jeszcze trochę ziemi i nie wiem czy musze to zgłaszac do młodego rolnika czy moge tak poprostu złożyć na te działki tez dopłaty?? Dzierżawa na 5 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinio_10    0

 

Witam. Mam pytanie

 

Mam taką sytuację, że moi rodzice są właścicielami małego gospodarstwa - powierzchnia 12 ha. Mój tata ma 30 lat ubezpieczenia w krus, natomiast mojej mamie w tym roku te 30 lat minie - nie wiem dokładnie kiedy, ale w tym roku - dzięki czemu mogliby przejść na wcześniejszą emeryturę. Ze względu na te brakujące miesiace w przypadku mojej mamy nie mogliby mi od razu przekazać całego gospodarstwa, dlatego rozważałem taką opcję, żeby poczekać do następnego naboru na młodego rolnika, żeby rodzice spokojnie mogli mi przepisać całe gospodarstwo. I tu moje pytanie - czy gdybym już był właścicielem przed następnym naborem, to czy mógłbym normalnie się o tą premię wtedy ubiegać? bo wówczas byłbym normalnie ubezpieczony w krus. Teraz jestem ubezpieczony ale jako domownik. A ponoć wymagany jest dokument z krus o tym, że się nie jest ubezpieczonym

 

pozdrawiam

Edytowano przez pinio_10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Witam. Mam pytanie

 

Mam taką sytuację, że moi rodzice są właścicielami małego gospodarstwa - powierzchnia 12 ha. Mój tata ma 30 lat ubezpieczenia w krus, natomiast mojej mamie w tym roku te 30 lat minie - nie wiem dokładnie kiedy, ale w tym roku - dzięki czemu mogliby przejść na wcześniejszą emeryturę. Ze względu na te brakujące miesiace w przypadku mojej mamy nie mogliby mi od razu przekazać całego gospodarstwa, dlatego rozważałem taką opcję, żeby poczekać do następnego naboru na młodego rolnika, żeby rodzice spokojnie mogli mi przepisać całe gospodarstwo. I tu moje pytanie - czy gdybym już był właścicielem przed następnym naborem, to czy mógłbym normalnie się o tą premię wtedy ubiegać? bo wówczas byłbym normalnie ubezpieczony w krus. Teraz jestem ubezpieczony ale jako domownik. A ponoć wymagany jest dokument z krus o tym, że się nie jest ubezpieczonym

 

pozdrawiam

Nie musisz czekać do następnego naboru, bo po co ? Ubezpieczać matkę jako domownik i leci ubezpieczenie społeczne i emerytalne dalej bez żadnego ale. Nie wiem jak jest w tym naborze ale w ostatnim 2007/2013 był wymagany papierek z krus'u, że nie byłeś ubezpieczony jako rolnik.


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Będzie aktualizowana jak będą zmiany. A znak sprawy masz na dokumencie przyjęcia wniosku lub tym o odroczeniu terminu.

A czemu nie masz nr sprawy? Może zapomniałeś wniosek złożyć?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Chciałbym się dowiedzieć jaki macie kontakt z osobami/firmami które przygotowały wasz wniosek o MR? pytam ponieważ będąc na zielonej liście zadzwoniłem bezpośrednio do osoby która pisała mój wniosek chcąc się dowiedzieć co dalej, Pani była bardzo nie miła, po bardzo krótkiej rozmowie dowiedziałem się tylko że mając prawie 19pkt. nie mogę nawet zrezygnować z planu nawozowego, gdy spytałem o nr. tel do biura to powiedziała że nie zna na pamięć a tel ma zajęty i mi nie poda, powiedziała że są zajęci modernizacją i nie mają czasu. Zadzwoniłem do biura i chciałem się spytać kiedy mógłbym porozmawiać z właścicielem to Pani powiedziała mi że teraz jest zbieranie dokumentów na MGR i nie wie kiedy będzie to możliwe. Firma to Banach Consulting. Czy u was podobnie wygląda sytuacja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr0793    0

Dziś w BP powiedzieli mi że decyzja w przyszłym tyg. i jak będzie gotowa to mam przyjechać to od razu numer producenta mi wyrobi ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z opowieści wiem że banach różne dziwne rzeczy pisze we wnioskach. A jak już kasę weźmie to się nie dogadasz wcale. To mi mówili koledzy co wcześniej w mgr startowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Nie no, co do samego wniosku to nie mam zastrzeżeń, choć przy pisaniu były problemy właśnie z tą samą Panią, ale po interwencji u właściciela zmieniła ton, no właśnie, kasę wziął i nic go nie obchodzi, a ja chciałem tylko zająć 3 min i spytać się co dalej, najbardziej zdziwiła mnie odp. że nie mogę zrezygnować z planu nawozowego, takim firmom trzeba od razu robić odpowiednią "reklamę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jeśli ktoś wysłał dokumenty pocztą a listonosz po dziś dzień nimi w piecu rozpala to całkiem możliwe że nie ma numeru sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

Masz takie coś jak potwierdzenie przyjęcia dokumentów i tam jest znak sprawy.

Edytowano przez andrzej333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ewentualnie na piśmie odnośnie przedłużenia terminu do 13 maja też jest nr sprawy. A jak nie masz tych dokumentów to tak jakby Cię nie było w arimr. Dzwoń, jedź dowiesz się może czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Jeśli chodzi o plan nawozowy moim zdaniem to nas z rozporządzenia „Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne" obowiązuje tylko to "Coroczne opracowanie dla gruntów ornych i przestrzeganie planu nawozowego, opartego na bilansie azotu oraz chemicznej analizie gleby, określającego dawki N, P, K, Mg i potrzeby wapnowania, przy czym dopuszczalne jest stosowanie dawek nawozów niższych niż określone w planie nawozowym.(oraz prowadzenie ewidencji zabiegów oczywiście)

 

A ten zapis "Dwukrotna chemiczna analiza gleby (pH, P, K, Mg i węgiel organiczny) – wykonana na gruntach ornych w pierwszym(lub poprzedzającym) i w piątym (lub poprzedzającym) roku realizacji pakietu" dotyczy tylko beneficjentów programu rolnictwo zrównoważone(szczególnie ten węgiel)Podkreślam moim zdaniem. Azot bez sensu badać bo za dużo ceregieli i poprawność badania wątpliwa. Ja przyjmuje też średnie wartości nawozów naturalnych. 

  Plan nawozowy może opracowywać sam rolnik jeżeli potrafi i musi to zacząć robić przynajmniej od okresu docelowego. jak składasz wniosek o płatność drugiej raty to musisz mieć już plan opracowany.(taką odpowiedź dostałem w oddziale w woj. warm-mazurskim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj