Polecane posty

mariusz2004    0

Czy ktoś już rozliczał się z MR 2007-2013 zakupując sprzęt używany?

Po zmianie biznesplanu na zakup używanego ciągnika rolniczego od ARiMR dostałem decyzję: "W przypadku inwestycji dotyczących zakupu maszyn lub urządzeń używanych kasztem jest koszt zakupu maszyny lub urządzenia nieprzekraczający ich wartości rynkowej przy czym sąone sprawne technicznie i spełniają obowiązujące normy i standardy."

Czy mam rozumieć że wystarczy FV lub umowa kupna, czy też potrzebny jest operat szacunkowy?

Jak sprawdzić, że zachodnia maszyna nie była finansowana ze środków UNII?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

W taki sposób zmiany sa zrobione dobrze ?Zrobiłem zmiany obsiewu w taki sposób ze w tabeli rok obsiewu wpisalem to co mam zasiane obecnie i napisałem pismo swoje dane znak sprawy i w podaniu napisałem... Przesyłam zmiany dotyczące programu młody rolnik.Zmiany dotyczą planu rozwoju gospodarstwa rolnego w strukturze zasiewów na rok 2016. Wystarczy takie cos? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/finanse/407-premii-dla-mlodych-wiecej,63264.html dla 407 wniosków czekać 200 dni bez prawie w tym kraju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

 

"Przez przejmowanie gospodarstwa w całości rozumie się przejęcie wszystkich użytków rolnych

wchodzących w skład gospodarstwa, z tym że własnością przekazującego lub w jego posiadaniu mogą pozostać
użytki rolne o powierzchni nie większej niż 0,5 ha"  Zależy ile tej ziemi do zostawienia ma...

 

 

Na oko jest mniej niż pół hektara... 

Dziękuję za odpowiedź ;)

 

jeszcze jedno pytanie, 

czy jeżeli mam dzierżawę wymaganą na owego urządzającego gospodarstwem to mogę wystąpić o dopłaty za 2016 rok? te które się składa do 15 maja tego roku? dość dziwne to dla mnie... bo wtedy będę kierującym w trakcie rozpatrywania wniosku...

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tu bardziej chodzi o dzień złożenia wniosku MR. Tak wiec po złożeniu wniosku będziesz mógł wystąpić o dopłaty.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

mam pytanie do kolegi Freetaxi
Otóż czy po dostaniu decyzji o MR będę mógł jeszcze wnieść zmiany odnośnie zakupu w biznesplanie?
Jeżeli tak to zbiornik na mleko z odzyskiem chcę zmienić na agregat uprawowy ciężki ale w załączniku jest tylko z siewnikiem do poplonów aby uzyskać jakieś pkt.
Czy wtedy na fakturze może być osobno agregat i osobno siewnik czy musi być np agregat uprawowy z siewnikiem do poplonów jako jedna pozycja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kiedy zacząłeś urządzanie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odwołujesz się? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Było postanowienie sądu o nabyciu spadku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mam pytanie do kolegi Freetaxi

Otóż czy po dostaniu decyzji o MR będę mógł jeszcze wnieść zmiany odnośnie zakupu w biznesplanie?

Jeżeli tak to zbiornik na mleko z odzyskiem chcę zmienić na agregat uprawowy ciężki ale w załączniku jest tylko z siewnikiem do poplonów aby uzyskać jakieś pkt.

Czy wtedy na fakturze może być osobno agregat i osobno siewnik czy musi być np agregat uprawowy z siewnikiem do poplonów jako jedna pozycja??

To ja odpowiem bo miałem ten problem... Musi być na jednej pozycji inaczej policzą punkty od samego siewnika poplonów- przynajmniej mi tak w agencji mówili.

Co do zmian to jak czytam ten temat to wielokrotnie mówiono że zmiany można jak najbardziej robić po wydaniu decyzji.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W którym roku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest zapis w rozporządzeniu dotyczący tego przypadku. Odwołać się możesz. Masz do tego prawo aczkolwiek nie rób sobie nadziei bo wydaje mi się, że nic z tego nie będzie. Mimo tego poinformuj nas po odpowiedzi ARiMR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

dzięki kolego daremw za odpowiedź. To teraz trzeba silera zaatakować czy ogarną pozycję na fakturze w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

jeżeli 5 lat od wypłaty premii mija w terminie od 01.01-14.03 to do ankiety monitorującej podajemy zasiewy i stan zwierząt z roku ubiegłego i kontrola jeżeli jest z ARiMR to sprawdza rok poprzedni;

natomiast gdy 5 lat mija od 15.03 - 31.12 to wpisujemy zasiewy z roku bieżącego i kontrolują nam zasiewy i stan zwierząt z roku bieżącego.

A mi Pani z agencji mowila ze do ankiety wpisuje sie zasiewy z zeszlego roku bo doplaty sa naliczone za rok 2015. Stan zwierzat na 31 grudnia 2015 ( tak nawet w instrukcji wypelniania ankiety jest napisana). Mi termin mija 31 03 2016. Ankiete wypelnilem tak jak mi Pani przez telefon tlumaczyla. Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    227

moze ktoś podać stronke do nowej aktualizacji na nowy nabór MR ? Z góry dziekuje, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

A mi Pani z agencji mowila ze do ankiety wpisuje sie zasiewy z zeszlego roku bo doplaty sa naliczone za rok 2015. Stan zwierzat na 31 grudnia 2015 ( tak nawet w instrukcji wypelniania ankiety jest napisana). Mi termin mija 31 03 2016. Ankiete wypelnilem tak jak mi Pani przez telefon tlumaczyla.

 

Obczaiłem w necie instrukcje wypełnienia ankiety

 

. W przypadku, gdy 5 lat od dnia wypłaty pomocy mija w okresie od 1 stycznia do 14 marca należy podać zasiewy pod zbiory w roku poprzednim, odpowiadające danym we wniosku obszarowym z roku poprzedniego, natomiast gdy 5 lat od dnia wypłaty pomocy mija w okresie od 15 marca do 31 grudnia należy podać zasiewy pod zbiory w roku bieżącym, odpowiadające danym we wniosku obszarowym z roku bieżącego.

 

Czyli zasiewy powinienes podac za rok 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czy ktoś coś wie o tym że w przypadku kierujących nie zostaną doliczone punkty za przejęcie gospodarstwa w całości?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś mi się obiło o uszy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to dziwne że jedni dostają decyzje a drudzy nawet nie wiedzą czy dostaną

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odmowne już z miesiąc temu wysyłali. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj