Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacor95    2

Freetaxi skąd ta informacja odnośnie MR 2016? Nigdzie nie ma potwierdzenia tego na stronach agencji czy ministerstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Bo z tego co widzę to jest strona freetaxi. Trzeba oglądać agrobiznes to może coś powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmad    1

@lazik11441

Z tego co ja zrozumiałem to 5000zł ma być z przychodu z gospodarstwa a nie z obrotu np. zbożem. czyli wrześniowi MR się nie załapią chyba, że jakieś bratki czy szczypiorek sobie wsadzili w szklarni w grudniu np.

Edytowano przez Matmad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

jeśli w gospodarstwie które przejąłeś było zborze to czemu nie możesz go sprzedać? z czego to jest przychód jak nie z gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Moge skladac mlodego na zakup ziemi? Co jest wejdzie ustawa ktora uniemozliwi mi taki zakup bo np. nie prowadze osobiscie gospodarstwa przez 5 lat? Zmnienie sobie bezproblemowo np. na zakup maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

może tak jeden by zakończyli albo choć wydali decyzje i dopiero za drugi się brali, PiS w agencji zrobił taki burdel że jakaś telewizja albo gazeta powinna się tym zająć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Było w agrobiznesie że do końca marca powinni się wyrobić z weryfikacją wszystkich wniosków

 

Edytowano przez Zygmunt1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

No wiem. Miejmy nadzieje że ogarną to jak najszybciej bo co niektórzy będą mogli złożyć jeszcze raz wnioski jeżeli się nie załapią w 2015

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Mam pytanie, bo nie wiem czy w nowym naborze kierujący także będą mogli składać wnioski? bo jest taki zapis: "tj. do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący" Może ktoś wyjaśnić? Moja sytuacja wygląda tak że 2 kwietnia kończy mi się 18 miesięcy posiadania gospodarstwa, a jeśli byłaby możliwość to chętnie wycofałbym obecny wniosek i złożył nowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w agrobiznesie dziś powiedzieli że sie wyrobia z listą do końca marca czyli to po 20 może być realne czyli decyzje też mogą być jeszcze w marcu bo jak ktoś sie nie załapie teraz to moze jeszcze raz skladać alej ja chce kasę a nie czekać jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

to super, składając nowy wniosek nie będzie wiadomo co było źle w starym lub co ewentualnie poprawić..

 

 

ps. to można teraz łączyć młodego z modernizcją, bo terminy podobne (chodzi mi po zmianach w młodym rolniku z tym niedawnym rozporządzeniem)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

MR 2015 czy można zmienić działki zadeklarowane w biznesplanie na jedną inna działkę o tej samej powierzchni? przed wydaniem decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Proponuję po wydaniu decyzji. Teraz może ale niekoniecznie wstrzymać Ci jeszcze sprawę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

cześć, mam pytanie, kupiłem już maszynę i chcę rozliczyć się z agencją (młody rolnik 2014) i właśnie przeczytałem że faktura ma zawierać "podpis osoby, której wydano lub od której przyjęto składniki aktywów (jeśli prowadzona jest księgowość" oraz " dekretacje- stwierdzenie sprawdzenia i zakfalifikowania dowodu do ujęcia w księgach rachunkowych przez wskazanie miesiąca oraz sposobu ujęcia dowodu w księgach rachunkowych (jeśli prowadzona jest księgowośc), ktoś może mi to przystępnie wytłumaczyć? dodam że rozliczam vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

czyli mogę wywalić 8 działek po 0,16 ha i zastąpić je jedną o powierzchni 1,5 ha? bo jeśli je całkowicie wyrzucę to lecę z punktami 0,25 ha za każdy hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak ale proponuję żebyś to zrobił po decyzji bo teraz mogą Ci zrobić jeszcze kontrolę na miejscu na te nowe działki. U mojego klienta, który wymieniał działki w trakcie rozpatrywania wniosku tak właśnie było. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Tylko ciekawe czy po decyzji nie będą robić problemów jak będę je zmieniał ale nawet jeśli wypadną te działki to nie spadnę poniżej 15 pkt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będą robić problemów. Możesz wyrzucić wszystkie działki i wymienić je innymi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj