Polecane posty

Gość   
Gość

to skoro niema oficjalnej decyzji o zmianach to na jakiej podstawie wysłaja te odroczenia coś tu zaczyna nie pasować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie już gotowe, weszło w życie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Najciekawsze jest to że w moim BP nic nie wiedzą o tym rozporządzeniu. Tylko centrala chce wszystkie dane na wczoraj i każą im jeszcze raz wszystkim beneficjentom punkty liczyć i niezwłocznie przesłać dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To nieźle. Jak już w Agencji nie wiedzą co się dzieje wokół tematu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Specjalnie dziś byłem żeby się coś dowiedzieć. Tylko że na forum jest więcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert_88    1

Norbert_88, w 05 Gru 2015 - 10:34, powiedział:snapback.png

Witam wszystkich,
Dostałem dofinansowanie na młodego rolnika we wrześniu Prow 2007-2013.
Kieruje pytanie odnośnie używanej maszyny(ciągnik). Czy mogę zakupić taki ciągnik z 2010 roku jeszcze w tym roku ewentualnie w przyszłym roku(styczeń,luty)? Czy również umowa kupna sprzedaży jest akceptowana? Rozmawiałem z kobietą z ARiMR z oddziału regionalnego i powiedziała że nie, a po rozmowie z kobietą z centrali ARiMR wręcz przeciwnie. Jeżeli korzystam tylko z programu młody rolniki nie korzystam z programu modernizacji to mogę zakupić maszynę nawet starsza niż 5 lat i na umowę kupna sprzedaży? Czy ktoś wie czy jest jakiś konkretny zapis w tej sprawie? Czy można zakupić taka maszynę? Dziękuję.

 

Witam ponownie,

Pisząc odnośnie mojego wczesniejszego zapytania dostałem pisemną odpowiedź. Mogę zakupić maszynę używaną nawet starszą niż 5 lat na zasadzie umowy kupna sprzedaży. Nie wiem czy już ta kwestia została rozwiana na tym forum, ale na wszelki wypadek napisałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A możesz zakryć swoje dane i wrzucić to pisemko tak abyśmy mogli sobie je wszyscy przeczytać?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najciekawsze jest to że w moim BP nic nie wiedzą o tym rozporządzeniu. Tylko centrala chce wszystkie dane na wczoraj i każą im jeszcze raz wszystkim beneficjentom punkty liczyć i niezwłocznie przesłać dane.

to ciekawe co oni kombinują chyba ze chcą 2 pieczenie na jednym ogniu upiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert_88    1

Myślę, że tak tylko w czwartek wieczorem ponieważ nie mam go przy sobie.

Generalnie jeżeli nie biorę udziału w programie Modernizacji a tylko w MR 2007-2013 nie ma żadnych przeciwwskazań do zakupu maszyny starszej niż 5 lat pod warunkiem, że spełnia obowiązujące normy (z unii ok spoza mogą być problemy). Poświadczeniem może być faktura jak również inne dokumenty w tym umowa cywilno-prawna. Oświadczenia : nie jestem spokrewniony ze sprzedającym, nie była brana maszyna wcześniej z funduszy unijnych, pokwitowanie zapłaty gotówka lub przelew, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o zapłaconym podatku. Wycena rzeczoznawcy. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciekawe. Z moich klientów nikt jeszcze tak nie robił. Ale otwiera to możliwość do pewnych rozwiązań w razie co :) Pamiętaj wrzucić to pismo wolną chwilą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert_88    1

Ja zrobiłem w ten sposób, jeszcze dzisiaj dzwoniłem, iż chciałbym sie rozliczyć, przedłożyć dokumenty zapytała w jaki sposób była dokonywana transakcja powiedziałem to co tu i powiedziała , ze problemów nie bedzię. Ok postaram się nie zapomnieć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i dostałem pisemko własnie ze zostanie rozpoznana w terminie do 13 maja powód jaki podają to zgonie z & 3 projektu rozporządzenia ministra rolnictwa jak sie to czyta to tylko sie nasuwa pojechania tam i zje#$%$ zgóry na dół  a wydrukowane zostało wczoraj 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przypomnę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli wynika stego że nowe rozporzadzenie już jest to sie pytam na co oni czekają 


ma ktoś kontak do redakcji farmer pl

 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

ja jeszcze nic nie otrzymałem 0 listu

Edytowano przez kocur666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Ja też już dostałem te pismo. Brak słów na to wszystko. 

Edytowano przez Zygmunt1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale panowie trzeba to ruszyć i pisać do wszystkich po kolei nich sie tym jakieś redakcje tv tym zajmą i nich ich cisną do muru zeby coś robili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już napisałem do nich mejla ale jak będzie więncej to może się szybciej za to wezną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Rozporządzenie już gotowe, weszło w życie. 

A gdzie je można znaleźć bo na rcl jest jeszcze tylko projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj