Polecane posty

PREZES91WLKP    11

Panowie nie straszcie aż tak bardzo tym egzaminem,rzeczywiście w zależności od szkoły i kierunku jest ten egzamin trudniejszy lub łatwiejszy,ja chodze do Technikum Mechanizacji Rolnictwa i w naszej szkole 90%uczniów to rolnicy także zdawalność egzaminu zawodowego w ostatnich 4 latach wacha sie w granicach 95% a te 5% to zazwyczaj są,,ci z miasta,,co nie mają aż tak wielkiego pojęcia o rolnictwie,nie uczą sie i co skutkuje niezdanym egzaminem.Wystarczy miec troche oleju w głowie,chodziaż minimalne pojęcie o rolnictwie i wcale nie trzeba sie wiele uczyć żeby zdać ten egzamin bynajmniej u mnie w szkole,jak czytałem kiedyś te zadania z egzaminu praktycznego to dla rolników wydają sie one banalne,a dla,,miastowych,,kosmos :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

poprawka złozona o płatnosć... teraz czekac na kase :D w ciagu tygodnia Pani od wniosku powiedziala ze złozy o płatnosc bo idzie na tydzien urlopu teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa    0

Czy jeżeli złoży się już wszystkie dokumenty z wnioskiem o płatność to przychodzi jeszcze jakiś pismo potwierdzające z AMiRM czy czeka się już tylko na pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ESU chyba nie jest wymagane, do MR do modernizacji tak jest potrzebne ale do MR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest potrzebne bo chodzi o to aby zwiększy ESU np. jak przejmujesz masz 3 ESU i musisz zawiększyć co najmniej do 4 i utrzymać to przez pewien okres czasu ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Czyli jeśli już jestem właścicielem gospodarstwa,to w tym roku powinienem zwiększyć ESU czy np.dopiero w 3 roku po przejęciu?


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Do Krzysiekfarmer5 czy długo czekałeś na pieniądze?, i czy po złożeniu wniosku o płatność przychodzi jeszcze jakaś decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

1.w jakim miesiuącu teraz będzie nabór na MR??

2.Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej?

3.Jak to jest z tym KRUSEM i zusem?Jeśli ktos robi na państwowej robocie i płąci zus a przeciez jak weznie MR to musi krus jak to jest?

4.Jak to jest jak ktos nie robi nigdzie weznie młodego rolnika i bedzie musial placic krus przez 3 lata a jakby w ciagu tych 3 lat chcial isc do panstwowej roboty i tam jest zus to co wtedy???

 

5.jest gdzieś lista osoó które dostały MR z 2010 roku?prosze o linka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

krzysiekfarmer5 dzięki:) właśnie coś mi nie pasowało a teraz już wiem o co chodzi;] mam nadzieje że dostaną to tylko prawdziwi młodzi rolnicy a nie przekrętacze co tylko chcą dostać tą kasę i mieć gdzieś rolnictwo, mam nadzieje że takim będą się łądnie dobierać do d**y i zapamietają sobie to bo mnie przeraża to jak każdy leci na te 75kawałków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

nie przychodzi żadna decyzja trzeba sprawdzać na koncie po miesiącu powinny być ;)

 

Ja sobie w banku założyłem "SMSowe powiadomienie o przelewach na konto", więc sprawdzać nie muszę :lol:


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
Napisano (edytowany)

1.w jakim miesiuącu teraz będzie nabór na MR??

2.Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej?

3.Jak to jest z tym KRUSEM i zusem?Jeśli ktos robi na państwowej robocie i płąci zus a przeciez jak weznie MR to musi krus jak to jest?

4.Jak to jest jak ktos nie robi nigdzie weznie młodego rolnika i bedzie musial placic krus przez 3 lata a jakby w ciagu tych 3 lat chcial isc do panstwowej roboty i tam jest zus to co wtedy???

 

5.jest gdzieś lista osoó które dostały MR z 2010 roku?prosze o linka:)

1.podobno w marcu, ale wiadomo jak to bywa z programami z ARiMR

2.tak wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej w zawodzie technik rolnik (przynajmniej tak było w 2010

3 i 4.nie da rady w innej pracy pracować chyba że na czarno albo na umowe zlecenie, ewentualnie można za granicą bo chyba panstwa nie wymieniają sie miedzy sobą takimi danymi, na krusie trzeba być 3 lata od momentu dostania kasy

5.nie ma takiego linka, takie dane nie są chyba jawne

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

robercikj100 dzięki za odpowiedzi :)ae czy napewno nie można pracowac na państwowej robocie i miec gospodarstwo i skaldac na ózne programy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

nie można nigdzie pracować przez 3 lata chyba że tak jak napisał kolega robercikj100 będziesz pracował na czarno bez umowy. Trzeba wybierać albo gospodarzenie albo praca co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

OJ JAK KOLEGU U MNIE PRACUJĄ NA PAŃSTWOWEJ ROBOCIE I MAJĄ WIELKIE GOSPODARSTWA I KORZYSTAJA Z PROW ...to juz nie wiem jak oni to robią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

kolega jest zatrudniony na umowę o dzieło i elegancko wszystko.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

nie można nigdzie pracować przez 3 lata chyba że tak jak napisał kolega robercikj100 będziesz pracował na czarno bez umowy. Trzeba wybierać albo gospodarzenie albo praca co kto lubi.

ale popatrzeć na to z innej strony to troche nie wpożądku że niegdzie nie można pracować przecież z małego gosodarstwa cieżko utrzymać sie , a niektóre profile tak jak przy produkcji roślinnej nie wymagają od rolnika aby musiał być w gosodarstwie cały czas, ziemie można uprawiać także po godzinach pracy


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

mi tego tłumaczyć nie musisz tylko tym ciołkom co tworzą te przepisy wytłumacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

no włąsnie kolego..u mnie śa tacy co robią na państwowej robocie w gminie po 8h a po pracy uprawiają ziemie...duzo znam takich osob..i ziemia jest na nich..i tez staraja sie o pieniądze z PROW..bo to jest tak kolego ze albo placisz krus albo zus jak poracujesz i masz gospodarstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

ale tu chodzi o młodego rolnika tu 3 lata nie pracujesz a potem możesz a na inne programy to pewnie można pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Proponuję poczytać witrynę internetową ARiMR.

Można pracować jak najbardziej.

Podstawą do zetrudnienia może być umowa o dzieło, lub umowa zlecenie.

Warunek jest taki, że należy być ubezpieczonym przez najbliższe 3 lata w KRUSie.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

koledzy ja mam takie pytanie : od kilku lat mam pole dzierżawne od mojego wujka w wielkości 2 ha oraz pole własnościowe o powierzchni ok 0,8 ha jednakże jest to pole, którego nie uprawiam nie korzystam z dopłat unijnych nie mam umowy notarialnej tylko w gminie,nie płace składek KRUS i nie mam nadanego nr gospodarstwa. dopłaty unijne z tego pola pobiera mój ojciec jak również on je uprawia. Pole dzierżawie tylko dla tego żeby wujek mógł korzystać z emerytury KRUS . Moje pytanie jest takie czy przysługuje mi program ułatwienie startu młodym rolnikom?? bardzo proszę o odpowiedź gdyż nie znalazłem jeszcze takiego problemu,dodatkowo w agencji pytałem i mówili że nie mogę ale takie do was pytanie czy coś nie pokombinować bo nie muszę sie przyznawać do tego pola no chyba że mi w Krusie zaświadczenia nie dadzą że nie posiadam ziemi jak wy to mi radzicie ma ktoś taki problem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

koledzy ja mam takie pytanie : od kilku lat mam pole dzierżawne od mojego wujka w wielkości 2 ha oraz pole własnościowe o powierzchni ok 0,8 ha jednakże jest to pole, którego nie uprawiam nie korzystam z dopłat unijnych nie mam umowy notarialnej tylko w gminie,nie płace składek KRUS i nie mam nadanego nr gospodarstwa. dopłaty unijne z tego pola pobiera mój ojciec jak również on je uprawia. Pole dzierżawie tylko dla tego żeby wujek mógł korzystać z emerytury KRUS . Moje pytanie jest takie czy przysługuje mi program ułatwienie startu młodym rolnikom?? bardzo proszę o odpowiedź gdyż nie znalazłem jeszcze takiego problemu,dodatkowo w agencji pytałem i mówili że nie mogę ale takie do was pytanie czy coś nie pokombinować bo nie muszę sie przyznawać do tego pola no chyba że mi w Krusie zaświadczenia nie dadzą że nie posiadam ziemi jak wy to mi radzicie ma ktoś taki problem ???

 

tak mi się wydaje że skoro masz te 2 ha na umowę dzierżawy przedłożoną w KRUSIE przez wuja do oni ci nie dadzą zaświadczenia o nie prowadzeniu działalności rolniczej także nie możesz skorzystać z pomocy dla młodych rolników no chyba że pozmieniają przepisy w tym naborze ale w to bardzo wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj