Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19547

Koledzy zapytam jeszcze raz czy do rozliczenia wystarczy kopia potwierdzenia przelewu bo oryginał zabrała firma co mi sprzęt montowała ???

jeśli kopia to potwierdzona za zgodność u np notariusza w biurze powiatowym arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajo    0

Witam. Czy jak zakupie przyczepę na młodego rolnika to mogę ją wykorzystać w gospodarstwie taty czy muszę ją wykorzystywać tylko w swoim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

A potrafiłbyś udowodnić że wykorzystujesz ją tylko w swoim gospodarstwie?

 

Czy ciężar dowodu nie spoczywa na arimr? Czy oni udowodnią że nie?

List przewodni chyba warto napisać zeby chociaż wiedzieli że chcesz się rozliczyć.

 

A rozliczyć musisz się w oddziale regionalnym, nie myl z powiatowym.

 

Czyli jednak trzeba będzie zrobić trochę więcej km. Czyli nie można za pośrednictwem o. powiatowego przekazać dokumentów tak jak np złożenie wniosku, zmiana biznesplanu itp?

 

 

Czy za potwierdzenie płatności wystarczy wydruk z konta "potwierdzenie przelewu" ?

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

To muszę jechać wziąć od nich oryginał potwierdzenia i udać się do agencji żeby mi potwierdzili zgodność ??? Nie da rady udać się z samą kopią bez oryginału ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak chcesz potwierdzić kopię to trzeba będzie pokazać też oryginał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaKam    0

Sandra2 według wymogów ARiMR sam wydruk nie wystarczy. W przypadku transakcji bezgotówkowych wyciąg bankowy musi zostać sporządzony na papierze firmowym banku, a inne dowody zapłaty, także te wygenerowane elektronicznie muszą zawierać pieczątkę banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest robocza zgoda KE dla kierujących. Na pewno są prace nad projektem zmian w rozporządzeniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Aha dzięki ale nie wiadomo kiedy coś ogłoszą? Gdzie się nie spytam to wszędzie mówią o realnym przedłużeniu terminu do 240 dni.

Edytowano przez Zygmunt1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma konkretnych terminów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Koledzy zapytam jeszcze raz czy do rozliczenia wystarczy kopia potwierdzenia przelewu bo oryginał zabrała firma co mi sprzęt montowała ???

Musi byc bezwzglednie pieczatka banku. W historii przelewow jest opcja ze mozesz zamowic potwierdzenie ja tak zrobilem i w ciagu tygodnia przyszedl list z potwierdzeniem i z pieczatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Tu sie z tobą nie zgodze, bo ja rozliczałem się jakieś dwa tyg temu, byłem osobiście w Poznaniu i wystarczył wydruk z konta "Potwierdzenie Przelewu" nikt nie chciał żadnej pieczątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

W moim banku wydrukowane potwierdzenie przelewu honoru ja wszędzie. Nawet jest adnotacja ze bank bez pieczątki potwierdza.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaKam    0

Trzeba pamiętać, że wiele zależy od człowieka. Różne osoby pracują w agencji, niektóre są bardziej dociekliwe, a inne mniej i z uśmiechem na twarzy obsługują beneficjenta. Jedna osoba powie, że wymaga tego, a inna, że jeszcze czegoś dodatkowego. Tak samo jest z tą pieczątką. I zależy też od banku, bo jeżeli nie byłoby adnotacji, że bez pieczątki bank potwierdza to osoba, która nas obsługuję w ARiMR już może mieć wątpliwości. Dlatego życzę nam wszystkim, żebyśmy trafiali na dobrych ludzi w ARiMR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli dajemy do ARiMR elektroniczne potwierdzenie przelewu to musi być zapis: "Dokument sporządzony na podstawie art.7 ustawy o prawie bankowym....Nie wymaga podpisu ani stempla".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaKam    0

Owszem. Według ustawy o rachunkowości na dokumencie księgowym powinien pojawić się podpis i potwierdzenie osoby upoważnionej, ale jeśli są zastosowane inne przepisy np. prawa bankowego to wtedy nie jest to wymagane. Tak jak ten odpowiedni zapis. Dlatego możemy podsumować to w ten sposób, że jeśli odpowiednia adnotacja występuję to wtedy pieczątka jest zbędna, a jeśli nie to należy udać się do banku, żeby potwierdzili lub zamówić i odpowiedni dokument trafi do nas pocztą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Mam pewien problem, a mianowicie we wniosku na MR 2015 zadeklarowałem się, że będę kupował kwalifikowany materiał siewny co zostało uznane za postęp biologiczny. Czy to oznacza, że osoba która do tej pory prowadzi gospodarstwo nie może korzystać z kwalifikowanego materiału siewnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To znaczy że ty musisz trochę materiału kwalifikowanego stosować, a co robi obecny właściciel to nikogo nie interesuje. Pilnujesz tego co sam robisz a nie co ktoś robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@freetaxi Składałem wniosek w ostatnim naborze na budowe gnojowni i wyciągów hydraulicznych. Czy jest mozliwość abym to teraz zmienił  np na jakąś maszyne??

 

 

 

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zawsze można napisać podanie ze zmianą założeń biznesplanu o ile oczywiście po ponownym przeliczeniu punktów nie spadniesz poniżej wymaganych rozporządzeniem minimum, czyli w tej chwili 15 punktów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Jestem MR z naboru 2014 po raz pierwszy składalem wniosek na dopłaty w roku 2015 mam zdeklarowane w MR rolnik powierzchnie 12,96 i tyle mam tylko wypełniając wniosek nie wpisał gościu mi sad bo twierdził ze nie trzeba i ma podane 12,81 na dopłaty i czy agencja nie doczepi sie ze nie mam takiej powierzchni ? A nie 12,96? I przysłano mi nowy wniosek i w pegu mam podane tylko 12,75 i co teraz z tym ? gdzie szukac tych 20 ar ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj