Polecane posty

kobra89    71

No nie wiem jak utrzymasz wielkośc ekonomiczną, czym to napędzisz eeeeeeeee.................


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Witam ja również czekam na decyzję. Jestem producentem mleka ok 20 krów mlecznych plus młodzież. Mam trochę obaw związanych z wzięciem tej dotacji. Przy produkcji zwierzęcej to duże ryzyko związane z osiągnięciem 10% wzrostu wartości ekonomicznej gospodarstwa plus dobrostan itp. W tym tygodniu padły mi dwie krowy i już nie spełniam wzrostu. Oczywiście mogę dokupić jałówki wysokocielne i odbudować stratę. Tylko , że do momentu wycielenia 4 jałówki hodowlane mają zdecydowanie mniejszą wartość ESU niż jedna stara krowa przeznaczona na kasację według arkusza biznesplanu. Dużo też zależy w którym momencie roku kalendarzowego wejdzie do stada. Moim zdaniem absurd. Ziemi nie mam możliwości dokupienia a ze zwierzętami nigdy nic nie jest pewnikiem. A i jak bym chciał zrezygnować z produkcji mlecznej to dopiero po 5-u latach od otrzymania premii. Dochodzi do takich sytuacji że trzeba pożyczać(kupić na jakiś czas) krowy od sąsiada by spełniać esu przy kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dostałem premię w zeszłym roku miałem przeznaczyć na modernizację budynku a wczoraj sąsiad do mnie przyszedł z pytaniem czy kupił bym od niego pole mogę zmienić biznes plan na zakup ziemi?on chce 25 tysi za 1,68ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz sobie w ceny gusowskie u siebie w województwie, porównaj. Pamiętaj, że cena za 1 ha nie może rażąco odbiegać od cen rynkowych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

koledzy, mam pytanie odnośnie wrześniowego naboru 2015, więc czy po otrzymaniu decyzji mogę zmienic biznesplan - miałem wpisane 20 szt krów i 20szt cieląt a chciałbym zmienić na ok 30 szt cieląt - zlikwidować krowy. Początkowa wielkość ekonomiczna się zmniejszy czy tak można jeszcze zmienić?

Nie przejdzie, cielęta mają matutki przelicznik, jak chcesz utrzymać esu to od razu nastawiaj się na to że przy likwidacji krów będziesz musiał utrzymywać ze 150 cieląt (tylko strzelam z ilością). Także powodzenia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

z zakupem bydła z dotacji jest problem, bo trzeba te zakupione sztuki trzymać przez 5 lat, tak doradca powiedział,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu. - załącznik do wypłaty 1raty MR. Jaki to dokument? U mnie wg biznesplanu zakup maszyn i ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Popatrz sobie w ceny gusowskie u siebie w województwie, porównaj. Pamiętaj, że cena za 1 ha nie może rażąco odbiegać od cen rynkowych. 

 

Wg GUS-u średnia cena za ziemię w lubelskim to ok  26tys/ha gdybym kupił ziemię po 30-40tys/ha, bo taniej w mojej okolicy nie kupię to agencja może się przyczepić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym zrobił zapytanie do Centrali najpierw żeby potem problemu nie było. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to u mnie  cena według gus jest ok34 tysi sąsiad chce ok15 za hektar powinno przejść 

jutro jadę do or dopytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bez problemu dadzą Ci zgodę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt585    0

mam pytanie dotyczace wykształcenia . uczeszczam teraz na kura kwaliikacyjny w zawodzie rolnik kwaliikacja R.03 skonczyłem teraz pierwszy semestr jeszcze dwa przedemna . planuje złozyc wniosek na młodego teraz w marcu i wiem ze teraz punktow za wykształcenie nie uzyskam ale złoze oswiadczenie ze uzupelnie  wyksztalcenie w przeciągu 3 lat i czy jezeli przedstawie dokument z tego kursu po jego zakonczeniu  to uwzglednia mi to jako uzupełnienie tego wykształcenia ? oczywicie zakoncze go egzaminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Jestem w podobnej sytuacji ale kończę kurs R3 we wrześniu tego roku. Musisz w ciągu 3 lat dostarczyć do ARiMR dyplom potwierdzający zdanie kursu R3. Zdanego przed OKE.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

mam ukończone technikum i zdaną maturę. innych kursów rolniczych nie robiłem.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

technikum mechaniczne. nic związanego z rolnictwem oficjalnie co by honorowało arimr.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Coś kiedyś była nowa o 15 lutym jako dniem ogłoszenia listy. Będzie jutro miła niespodzianka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wątpię ale w sumie byłaby miła niespodzianka. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Z tymi wysyłaniem pism o ewentualnym przyznaniu premii to chyba w tydzień powinni się wyrobić co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Kolego ty tam się lepiej nastawiaj, że w marcu nawet nie zobaczysz listy, a nie już tu liczysz ile ci list będzie szedł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Witam

 

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w &6  " prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie " - za co można na dostać 2 pkt, z góry dziękuję

Czy chodzi   o zakup np. przyczepki lub samochodu dostawczego  do transportu warzyw na targ itp. 

proszę o odpowiedz w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

przygotowanie do sprzedaży to np. pakowanie owoców w kartony, ziemniaków, zboża  w worki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

witam

W biznesplanie miałem realizacje w latach 2016-2017, ale udało mi się kupić sprzęt jeszcze w 2015, czy b ez problemu zrobię teraz korektę z 2016-2017 na 2015??

Kombajn dotarł do mnie już w 2016, ale jak rozumiem liczy się data z faktury??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj