Polecane posty

janusz1990    0

Ja mam takie pytanie odnośnie nowego prow-u złożyłem wniosek na MR, ale także chciałbym skorzystać z modernizacji na zakup maszyn, lecz w tym przypadku trzeba być posiadaczem gospodarstwa. Nie wiem jak jedno będzie się odnosiło do drugiego. Wiecie może coś na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ciekawe ile będzie trzeba czekać na modernizacje jak się ludzie rzucą :)

 

Nie rzucą się zobaczysz, raz że teraz gospodarowanie jest małorentowne brak stałego dochodu, mleko za darmo zboże to samo, także perspektyw jak narazie nie widac i zapewne narazie nie zobaczymy.

Obstawiam na D z 10tys ludzi wyskoczy i koniec. Mało kto ma fundusze, i już Ci mieli wziąsc wzieli i drugi raz nie dostaną.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

Witam, 

byłem ponad miesiąc temu składać ostatnią poprawkę i pytałem się również o listę to Pan prowadzący mój wniosek pokazał mi w moim wniosku taką adnotację, że wnioski mają być rozpatrzone i lista ma ukazać się do 29 lutego a ostatnio dzwoniła do mnie Pani z ODR-u co pisała mi wniosek i lista ma być około 15 lutego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a dopiero ktoś pisał że ma być wydłużone do 240 dni to ja pie$%*le taki system kiedy była modernizacja a listy już mają 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no tak decyzja ale co za tym idzie ze lista będzie nie za 150 dni tylko za 210 dni od zakoniczenia naboru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jest jakiś szczególny wzór podania o zmiany w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma. Napisz znak sprawy z decyzji i normalne podanie o zmianę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

no tak decyzja ale co za tym idzie ze lista będzie nie za 150 dni tylko za 210 dni od zakoniczenia naboru

 

A czy gdzieś jest zapisane kiedy będzie lista? Bo czytając ustawę wszędzie pisze niezwłoczne. Np po podliczeniu punktów BP wysyła do OR a ten niezwłocznie do centrali. Nic nie pisze o 150 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma. Jest zapis tylko o wydaniu decyzji do 180 dni od zakończenia naboru.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

czyli jezeli teraz pracuje na umowie zlecenie to kiedy bede musial przestac ?
i jeszcze pytanie - jak dlugo po otrzymaniu dofinansowania musze byc na krusie? i nie moge isc do pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartos94    0

freetaxi Mam takie pytanie złożyłem wniosek na Młodego Rolnika 2015 i czy mogę teraz przed ogłoszeniem listy i dostania decyzji przepisywać gospodarstwo na siebie? Czy muszę czekać na listę i decyzję i dopiero przystąpić do przejęcia gospodarstwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomiuk123    123

Cześć chciałbym sie dowiedzieć ,kiedy moge przejąć gospodarstwo? Czy musze w dni skladnia wniosku czy moge później ? Ktoś zna już zasady przyznawania premi? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2137    0

Cześć. W BP mam wpisane 4 szkolenia, za każde 0,5pkt. Czy mogę odbyć szkolenie juć teraz żeby się liczyło (nadarzyła się okazja), czy dopiero po decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Rozumiem ze po tych zmianach prawdopodobnie bede mogl skladac wniosek o mlodego jezeli mniej jak rok czasu mam ziemie, bydlo i osobiscie kieruje gospodarstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Już w ostatnim naborze mogłeś.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4
Napisano (edytowany)

Jak to w końcu jest z tymi 2 pkt za różnice wieku? Gość prowadzący mój wniosek twierdzi, że nie dostanę ,bo nie mam przekazania gospodarstwa w całości. Natomiast mój doradca twierdzi, że w innych powiatach brano pod uwagę osobę, która przekazuje największą część.

 

Teraz dzwonił doradca i powiedział mi, że mój prowadzący w rozmowie telefonicznej stwierdził, że boi się dawać "lekko" punkty, bo potem jak będą go sprawdzać to nie chce mieć problemów. Tragedia, na kogo ja trafiłem... 

 

Z prawie 19 teoretycznych na starcie nie wiem czy te 12 spełnię w końcu bo ciągle mi coś wypada. 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Zamieszanie robisz tylko. Wiele juz o poprzednich ni pisza a glownie o obecnych i lataj od tematu do tematu bo chcesz cos sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Przypominamy wszystkim rolnikom, szczególnie tym, którzy otrzymali premię na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania, o konieczności zgłoszenia gospodarstwa u Powiatowego Lekarza Weterynarii. 

czytaliście na topaga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko zależy od osoby kontrolującej

u mnie są co najmniej raz w roku najważniejsze żeby było pozamiatane żadnych pajęczyn i kup sobie stacje deratyzacyjne (w jakimś kącie i przy wejściu) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj