Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

zaświadczenie ze jest się ubezpieczonym w krus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Po upływie 12 miesięcy od momentu wpływu premii na konto trzeba złożyć w ciągu 60 dni w ARiMR zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiedziałem o tym... w sumie jak skladalem o.płatność to dostarczylem i myślałem że z krusem już spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

dostałem premie z naboru 2014, czy mogę podawać działki które są dzierżawione ustnie (nie pisemnie) do dopłat bezpośrednich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

dostałem premie z naboru 2014, czy mogę podawać działki które są dzierżawione ustnie (nie pisemnie) do dopłat bezpośrednich???

Ale w biznesplanie do MR też musisz to uwzględnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W biznesplanie nie uwzględniasz bo nie masz umowy z datą pewną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

A ja po kontroli musiałem jeszcze oświadczenie pisałem że użytkuje to rolniczo. Po kontroli przyszło pismo z agencji o błędach pokontrolnych

Chodzi o zmianę struktury zasiewu

 

Teraz niech ktoś to wyjaśni dlaczego bo byłem święcie przekonany że nie trzeba nawet biuro które prowadzi mi wniosek było zdziwione że tak jest. I  co teraz jak w 5 roku nie będę tej dzierżawy ustnej to  mi spadnie esu o np 25% i będą sankcje?

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mam nadzieję że te pogłoski o tym że mają wydłużyć termin rozpatrzenia wniosków z 180 do 240 dni to nieprawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sam sobie odpowiedziałęś, wiec po co to pytanie,
Masz przez 5 lat miec tyle ha na sobie i nie mniej jak masz wpisane, samkcje napewno będą jak nie cały zwrot kasy wraz z ładnymi %


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ten termin 240 dni będzie dotyczył kierujących. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Sam sobie odpowiedziałęś, wiec po co to pytanie,

Masz przez 5 lat miec tyle ha na sobie i nie mniej jak masz wpisane, samkcje napewno będą jak nie cały zwrot kasy wraz z ładnymi %

Ja na uniknięcie tego sposób mam, ale chce przestrzec innych przed tymi umowami ustnymi. Dla kontrolerów świętą księgą prawdy jest wniosek o dopłaty bezpośrednie podczas kontroli więc zataić nic nie zataicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11
Napisano (edytowany)

Więc 240 dni na wydanie decyzji dla kierujących ale lista wcześniej dla wszystkich? I decyzje dla urządzających w terminie 180 dni?

Gdzieś znajdę projekt rozporządzenia z tymi kierującymi i 12 pkt?

 

 

Edytowano przez Michal1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze projektu rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Byłem dziś w BP i pani która prowadzi mój wniosek mówiła że termin 240 dni będzie dotyczył wszystkich beneficjentów. Pewne jest też te 12pkt ale wszystkie zmiany jak ktoś będzie chciał z czegoś zrezygnować trzeba będzie zrobić przed ogłoszeniem listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

Przy obecnym bałaganie i ciągle zmieniających się zasadach w trakcie gry bałbym się z czegokolwiek rezygnować...

K**** maĆ! Pół roku barany agencyjne ogarnąć się nie mogą. 2 rządy, 2 ministrów i nic z miejsca nie ruszyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Być może to celowe zagranie żeby później nie musieli list aktualizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile dobrze pamiętam to w starym naborze nie aktualizowali list mimo tego, że zmniejszałeś punkty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

U mnie w BP mówili, że nie dostali zgody na policzenie punktów i czekają za rozporządzeniem dot. zmniejszenia punktów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To widać co BP to obyczaj :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dla mnie też to śmieszne jak nie moge zmniejszyc liczby puknktów po ogłoszeniu listy, dopuki kasy nie dostane zawsze moge aneksowac umowe czy co tam innego, i stworzyc cuda .


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

Jestem ciekawa czy jest ktoś w PL co wie kiedy będzie ta cholerna lista.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj