Polecane posty

freetaxi    947

Podajesz uprawy w plonie głównym kolego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Nie rozumiem ? 


Czyli liczy sie rok w ktorym zbieram plony ? do planu obsiewu ?


Czyli liczy sie rok w ktorym zbieram plony ? do planu obsiewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

co do pkt za roznice wieku to u mnie na poczatku mialy byc ale ze nie przekazuja tescie calego gosp to w pozniejszym toku sprawy wyszlo ze juz wtedy pkt nie moga byc naliczone a na poczatku niby byly. mi kobitka z odr robila to naliczala szkolenia plan nawozowy, wysokobialkowe bo i tak lucerna jest uprawiana itd i ewentualnie juz po decyzji jakas zmiana moze byc zrobiona na pewnego ile pkt bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

ja byłem dziś w BP i tam zarzekają się że nawet jeśli gospodarstwo nie jest przekazywane w całości to punkty za różnice się liczą. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judd147    0

W rozporządzeniu jest zapis że otrzymujemy 2 punkty powyżej 25 lat nawet jeśli gospodarstwo nie jest przekazywane w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

6) różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa a młodym rolnikiem:

 

a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt,

 

b) powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty; 

 

Faktycznie nie ma. Tylko agencja interpretuje to na swój sposób, jedynie mówią że punkty dostaniesz tylko wtedy gdy przejmiesz całe gospodarstwo a drudzy że czy część czy całość to i tak się dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale dalej w rozporządzeniu jest napisane ze tylko wtedy jeśli grunty przejmujemy na własność. Wiec od agencji zależy czy uzna nam ze daną działkę dostaniemy na własność czy uzna ze to będzie dzierżawa. Chyba że ktoś miał już akt notarialny to sprawa jest jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

witam wszystkich jestem torche nie w temacie mam zamiar składać papiery na młodego rolnika  100 co bdz w marcu ale zastanawiam sie nad jednym czy młodego rolnika można połaczyć z modernizacją bo przecież jak bym przykładowo wzioł te 100tyś to dobrego ciognika nie kupie musze dać przynajmniej 150tyś dlatego pytam was bo nwm czy jak zapiszę  w młodym rolniku że kwote przeznaczam na zakup ciagnika to w modernizacji mugłbym tagże złozyć na zakup tego jednego ciagnika plus dołaczył bym zakup przyczepy bo jakbym połaczył młodego rolnika z modernizacjoł to wziołbym 200tyś i za wszystko by mi sie zwruciło a tak jak wezme młodego rolnika to wezme tylko 100tyś i dobrego ciognika nie kupie w tej cenie a jakbym chciał dodatkowo złozyć na modernizacje to musiałbym się zadłuzyć i pułowe spłacać a tak miałbym wszystko spłacone i bez żadnych opłat z mojego portfela.Dodatkowo chciałbym się zapytac czy wiecie na jakich zasadach będzie teraz młody rolnik proszę o odpowiedz pozdrawiam

 

Obowiązkowo złóż wniosek na młodego rolnika i pierwszą inwestycją niech będzie zakup porządnego słownika ortograficznego!

Ja mam lekko ponad 19pkt i co najlepsze BP naliczyło mi więcej niż doradca.

Edytowano przez marasp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

u nas punkty za różnicę wieku przyznali pomimo przekazania tylko części gospodarstwa (mniej więcej połowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Obowiązkowo złóż wniosek na młodego rolnika i pierwszą inwestycją niech będzie zakup porządnego słownika ortograficznego!

Ja mam lekko ponad 19pkt i co najlepsze BP naliczyło mi więcej niż doradca.

 

Skąd wiesz ile masz punktów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZONURSUS    8

witam wszystkich jestem torche nie w temacie mam zamiar składać papiery na młodego rolnika  100 co bdz w marcu ale zastanawiam sie nad jednym czy młodego rolnika można połaczyć z modernizacją bo przecież jak bym przykładowo wzioł te 100tyś to dobrego ciognika nie kupie musze dać przynajmniej 150tyś dlatego pytam was bo nwm czy jak zapiszę  w młodym rolniku że kwote przeznaczam na zakup ciagnika to w modernizacji mugłbym tagże złozyć na zakup tego jednego ciagnika plus dołaczył bym zakup przyczepy bo jakbym połaczył młodego rolnika z modernizacjoł to wziołbym 200tyś i za wszystko by mi sie zwruciło a tak jak wezme młodego rolnika to wezme tylko 100tyś i dobrego ciognika nie kupie w tej cenie a jakbym chciał dodatkowo złozyć na modernizacje to musiałbym się zadłuzyć i pułowe spłacać a tak miałbym wszystko spłacone i bez żadnych opłat z mojego portfela.Dodatkowo chciałbym się zapytac czy wiecie na jakich zasadach będzie teraz młody rolnik proszę o odpowiedz pozdrawiam

sorki  za błędy ale szybko pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzimi5    0

witam mam pytanie odnośnie ostatniego naboru MR 2015 przysłali mi pismo o wyjaśnienie kilku spraw, i jedna mnie nurtuje, a mianowicie nie miałem daty pewnej umowy dzierżawy na 1 ha ziemi potwierdzonej w Urzędzie Gminy i teraz UG nie może zrobić daty wstecznej tylko z datą aktualną potwierdzenie  tej umowy.

( przy składaniu wniosku była umowa i była dobra)

co mam teraz zrobić żeby było dobrze?

Proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

witam mam pytanie odnośnie ostatniego naboru MR 2015 przysłali mi pismo o wyjaśnienie kilku spraw, i jedna mnie nurtuje, a mianowicie nie miałem daty pewnej umowy dzierżawy na 1 ha ziemi potwierdzonej w Urzędzie Gminy i teraz UG nie może zrobić daty wstecznej tylko z datą aktualną potwierdzenie  tej umowy.

( przy składaniu wniosku była umowa i była dobra)

co mam teraz zrobić żeby było dobrze?

Proszę o pomoc!!!

Ja własnie też mam taką sytuacje ale mi w gminie bez problemu potwierdzili z datą wrześniowa jednak urzędnik to też człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzimi5    0

aha dobrze wiedzieć że nie jestem sam a jeśli nie uda mi się to potwierdzić tej umowy z datą wsteczną, czy nie odrzucą mi przez to wniosku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Prawdopodobnie tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzimi5    0

to co mogę zrobić ? zostałem wprowadzony w błąd i przy przyjęciu wniosku było wszystko dobrze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przy przyjęciu wniosku to pewnie nikt Ci go nie sprawdzał i nie wczytywał się w umowę dzierżawy. Teraz to już bardzo nic nie poradzisz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Czyli punkty są za przekazanie gospodarstwa na własność w całości ,a za przekazanie całości w dzierżawę już nie? gdzie to pisze że musi być na własność,przekazałem bratu 5 ha na własność a 13ha w dzierżawę na 10 lat ?najpierw liczyli mu że będzie miał 3 punkty a teraz już że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie punktów niestety. Popatrz w rozporządzenie paragraf 16, punkt 5. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Witam mam takie pytanie odnośnie MR 2015. W czwartek mam zaplanowanego notariusza i zakupie 2.6ha ziemi. I właśnie nie wiem czy mam robić zmiany do biznesplanu zaraz po zakupie czy czekać i robić zmiany dopiero po ogłoszeniu listy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak tam Ci wygodniej. Aczkolwiek ja bym poczekał na zmiany po liście i decyzji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Za premię mam zaplanowany zakup ziemi ,czy mogę kupowac wczesniej zanim bedzie wypłacona premia i to rozliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W PROW 2007-2013 inwestycje, które mogły być uznane jako koszty kwalifikowalne, mogłeś robić już w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy. W rozporządzeniu dotyczącym nowej perspektywy finansowej w "Premiach dla młodych rolników" nie widziałem podobnego zapisu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj