Polecane posty

freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jeśli agencja policzy już punkty i nie będzie się nic zmieniać w cenach maszyn ochrony klimatu i biznesplanie to dlaczego punkty maja polecieć? Ja byłem w agencji i osoba prowadząca mój wniosek wyliczyła mi 20,68pkt i zrobiłem korektę do 16,58 bo po co mam brać na siebie dodatkowe obowiązki(plan nawozowy np)? i jak już wszystko jest zatwierdzone to co ma się zmniejszyć? A z listą idą w zaparte że ukaże się 19 I

No właśnie nie wiem dlaczego tak w agencji mówił człowiek dający mi poprawki, żadna ze zmian w moim wniosku nie spowodowała by spadku ilości punktów a wprost przeciwnie... Minimalnie w górę. Ja na szczęście nie musiałem na siebie brać bezsensownych zobowiązań, chociaż może wysokobiałkowe zlikwiduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jeśli agencja policzy już punkty i nie będzie się nic zmieniać w cenach maszyn ochrony klimatu i biznesplanie to dlaczego punkty maja polecieć? Ja byłem w agencji i osoba prowadząca mój wniosek wyliczyła mi 20,68pkt i zrobiłem korektę do 16,58 bo po co mam brać na siebie dodatkowe obowiązki(plan nawozowy np)? i jak już wszystko jest zatwierdzone to co ma się zmniejszyć? A z listą idą w zaparte że ukaże się 19 I

To nie warto im wierzyć co do dat bo 19 I to był wczoraj a listy jak nie bylo tak nie ma dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

witam,

listy jeszcze długo nie będzie, gdyż wczoraj dopiero dostałem list z gencji co mam poprawić i mam tydxień na to, więc myślę ze w połowie lutego dopiero spodziewać się listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

a ja wczoraj byłem w agencji mila pani powiedziała bardzo ładnie  "CIERPLIWIE  MUSI PAN POCZEKAC NA LISTE  JUZ NIEBAWEM" i tyle się dowiedzialem co się dzieje z moim wnioskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam pytanie odnośnie poprzedniego naboru, chodzi o wykształcenie, czy technik agrobiznesu jest brany pod uwagę jeżeli mam do uzupełnienia wykształcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Tak , pod warunkiem uzyskania dyplomu technika z egzaminu zawodowego.

czyli muszę zdać egzamin r16 praktyczny i teoretyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie oznaczenie ma ten egzamin. ja zdawałem 5 lat temu egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje zawodowe do posługiwania się tytułem technika agrobiznesu. Nie wiem jak jest dokładnie teraz ale podejrzewam że tak samo. Samo ukończenie technikum i zdanie matury nie czyni Cię technikiem. Tak jak ukończenie studiów ale nie obronienie  pracy inżynierskiej czy magisterskiej nie czyni Cię inż czy mgr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

czyli muszę zdać egzamin r16 praktyczny i teoretyczny?

Tak jak napisał kolega MichaBieniek napisał "Samo ukończenie technikum i zdanie matury nie czyni Cię technikiem". Od siebie dodam że samo uczeszczenie  i ukończenie kursu nic nie da ponieważ po ukończeniu kursu musisz zdać egzamin na daną kwalifikacje np R3 , R16 itp 

 

Bez uzyskania zaświadczenia posiadania kwalifikacji nic nie zdziałasz.

Egzamin praktyczny wymagany próg zdania to 75%

Egzamin teoretyczny wymagany próg I część 50% , II część 20 albo 30% (obie czesci piszesz jako 1 egzamin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Na MR niewolno kupić używanych maszyn w grę wchodzą tylko nowe ?? Na sirotki trwałem muszę wydać minimum 70 tyś brutto czy netto ? I czy te 30 tysięcy które zostaje można by dać w MG jako wkład własny czy nadal było by to podwójne finansowanie ? Podczas składania wniosku muszę mieć 1ha ziemi może to być dzierżawa notarialna na 10 lat czy musi to być moja własna ziemia ?

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

brutto masz wydac jesli jestes watowcem, tak samo i ryczalt Vat wtedy dla państwa zostaje


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma znaczenia czy jest vatowcem czy nie. Musi wydac 70 %.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki za odpowiedź, czyli muszę iść na kurs dwuletni i zdać na koniec egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

A można przejść na vat na przykład na rok lub dwa czy minimum 5 lat ? @freetaxi  znasz może odpowiedz na pozostałe pytania ?

Na MR niewolno kupić używanych maszyn w grę wchodzą tylko nowe ?? Na sirotki trwałem muszę wydać minimum 70 tyś brutto czy netto ? I czy te 30 tysięcy które zostaje można by dać w MG jako wkład własny czy nadal było by to podwójne finansowanie ? Podczas składania wniosku muszę mieć 1ha ziemi może to być dzierżawa notarialna na 10 lat czy musi to być moja własna ziemia ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

kase za mledego rolnika masz wydac sam to juz jest dofinansowanie i tą kasą nie morzesz operowac w MGR, a vat minimum 5 lat masz byc od zapu srodka trwałego


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogusss96    57

Ja miałem na dzień składania wniosku zdany R3 ale jestem w 4 klasie i nie uznali mi żadnego wykrztałcenia szkoda zawsze kilka punktów do przodu ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

Za co maciek tak dłuzo punktów? Ja mając 28h rodziców mam 16 z groszami. Za szkole r3 za wysoko białkowe za przejęcie całego gospodarstwa i resztę za ziemię. A jak że stazem(krusem) czytam ze musi być 3 lata, do studiów tylko nie jest potrzebny. Jak to w końcu jest? A z dzierżawami jak. To jest? Bo też mam ich troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

dierżawa minimum 7 lat od otrzymania 1 transzy kasy


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest zgoda dla kierujących więc kwestią czasu będzie zmiana rozporządzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

z tego co się dowiedziałem dziś końcowa lista ma być 15 marca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ameryki nie odkryłeś... Zakończenie naboru 16 wrzesień, czas na opublikowanie listy to max 180 dni co daje hmmm 15 marca?. Teraz pytanie... Sam wpadłeś na to czy doradca musiał ci podpowiedzieć? Ha ha ha
Niezła jazda... Z tym twoim nickiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no niezła jazda jak 15 marca musisz mieć decyzje już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj