Polecane posty

krzysiek03    10

ja tez podalem ha tak jak do dopłat . W piątek miałem kontrole GPS dzialek i nic nie mówili ze ma być tak jak w rejestrze  gruntow i jak na razie  ode mnie nie wymagali zadnej oferty cenowej na ciągnik . Mnie się zdaje ze kazda  powiatowka inaczej rozpatruje wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

też mam problem z działką pow 5,5ha w tym 0,7lasu i coku z tych 0,7 robi sie 2ha bo cień pada ku***ca czlowieka nosi ile razy mozna pisac o przyjazd na kontrole i sprawdzenie stanu realnego.
Co do listy też to słyszałem ze koniec stycznia ma się ukazac, wycofuje pare duperelów z biznes planu jest teraz okazja.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

niżej piszą że naborze marcowym na MR mogę składać i ci co złożyli w 2015, chyba chodzi im o takich co z jakiś przyczyn nie spełnili wymogów i chyba odwalą tych co przejeli gospodarstwo wcześniej i oni będą mogli złożyć w tym naborze

 

http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/w_marcu_ruszy_nabor_wnioskow_na_modernizacje,4172.html

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. Ponoć jest wstępna zgoda dla tych kierujących. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

to po co te orły w ministerstwie robią już następny nabór na młodego jak kilka programów  z nowego prowu na które ludzie czekają jeszcze nawet nie ruszyło i z tego co słyszę to nie prędko ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiem. W tych rozporządzeniach, które się ukazały są podane terminy startu. I pewnie tego się trzymają. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysiu    2

Witam koledzy. Mam takie pytanie czy któryś z Was składał wniosek na zakup ziemi? jeśli tak to chciałbym się podpytać w tej konkretnej sprawie. Jeśli jest taka możliwość to odezwijcie się na Priv żeby tematu nie powtarzać. Na pewno było to wcześniej poruszane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

witam. mam pytanie odnośnie naboru wrzesień 2015. Wiem że wydatkowanie premii ma być w 70%. czy jak przejdę na Vat muszę mieć zakupione za 70tys. netto czy ma być to kwota 70tys. brutto. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozlicza się kwoty brutto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencję nie interesuje fakt czy odzyskasz VAT czy nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

mam jeszcze jedno pytanie. w biznes planie podałem maszyny(używane) które obecnie posiadam a chcę je nabyć nowe. czy mogę je sprzedać bo słyszę że przy przepisie gospodarstwa notariusz je wpisuje i jest problem ze sprzedażą przez 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie tak. Zrób sobie zmianę w biznesplanie i wyrzuć te maszyny, które będziesz chciał sprzedać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niebawem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

fretaxi pytanie mam, dzis juz zdziałałem poprawki wszystko poszło OK, ale mam jedną niewiadomą teraz do uzupelnienia wyksztalcenia trzeba r3 zrobic potem r16 i egzamin.
I teraz mam osiągnac wzrost gospodarstwa w roku docelowym jak to jest ? jak mam wpisane koniec realizacji 2019 to w 2019 mam juz osiągnąc szczyt jednorazowo czy od tamtej pory trzymac wzrost przez 5 lat?? czy tylko w tym roku? opisz mi to jesli możesz


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jakie masz wykształcenie na wyjściu?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

INŻ MGR nie rolnicze,
Chodzi mi głównie o ten rok docelowy o co z tym chodzi bo nie chcieli mi wyjasnic bo zapewne sami nie wiedzieli o co kama


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W ciągu 3 lat od wypłaty pierwszej raty premii masz osiągnąć wzrost o 10 % i utrzymać go do upływu 5 lat od wypłaty pierwszej raty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No i właśnie tak myślałem, cięzko będzie, I THX za informacje


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Kobrze nie wystarczą tylko studia podyplomowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

na jedno i to smao wychodzi, i tak 2 lata klepac biede trzeba, na miejscu załątwie te 2 kursy, ale to dla mnie chore koniecznie musi byc tytuł,
No i ta posrana żywotnośc ekonomiczna, maszyny teraz ojciec bral to tez już podciągnełem, teraz młody rolnik znowu 4 krowy i 3 byki muszą przybyc, jeszcze jeden wniosek zloze a drugą obore trzeba stawiac i gdzies ziemi szukac aby je wykarmic, bo już zbożem nie dałem rady sie poderwac w góre.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj