Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Tak. Oddajesz pieniądze w takiej wysokości jak wziąłeś. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

miałem podobną poprawkę z tą ziemią. Facet mówił że do końca miesiąca już agencja ma pkt przyznać i tak jak pisałeś poganiają z poprawkami. także lista w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MobbDeep    0

Ok, dzięki. Bo słyszałem, że jeśli się czymś podpadnie ARiMR to wtedy gdy chce się zwrócić kasę to dodatkowo jeszcze trzeba oddać odsetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz sraczka a gdzie byli wczesniej mi tez mówila zebym najlepij do jutra zrobił to co mam zrobic i do wszystkich z tego bp dzwonili zeby podali te typy maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

No ja tez ostatnie poprawki i kosztorysy inwestycji jak najszybciej. Dzisiaj ma jeszcze telefonicznie o 9 pani dzwonić z agencji i mam jeszcze jej kilka rzeczy objaśnić , które zawarł em w kosztorysie.... A rozliczal z was na mr budowe? Czy ciężko jest ją rozliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

tez mam problem z PEG na jednej działce miałem już kilka kontroli GPS na obszarowke   na poprzedniego wlasciciela teraz na MR i problem w tym ze agencja podaje 1,15 ze mogę podac a pomiar wychodzi 1,50 i zawsze jest blad jak podam 1,50 do wniosku to ja się pytam po co te kontrole . Podobno teraz musze wystapic o zweryfikowanie powierzchni PEG sam paranoja

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2137    0

Witam coś się chyba ruszyło. Po długim milczeniu odezwała się agencja w sprawie poprawek. Podałem hektary jak do dopłat a muszą być zgodne z rejestrem gruntów. Ponoć do 15.01 muszą przesłać górze zweryfikowane listy punktowe. Ogólnie sraczka. W weekand  miałem telefon czy wyrobię się z poprawkami

ja miałem wezwanie 21.12 i musiałem pozmieniać powierzchnię z takiej jaką mam w rejestrze gruntów, na to co było podawane w dopłatach. co biuro to inaczej chyba... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Mi też dzisiaj przyszło wezwanie do poprawki. Ja się pytam co oni robili do tej pory ???! Z tą ofertą cenową maszyn to mam od dilera poprosić czy z internetu . Trzeba konkretny model podać ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najlepiej dostarczyć papierową. Faktycznie coś się będzie ruszać. Od rana telefony do moich klientów z prośbą o oferty cenowe :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak wejdzie w życie zmienione rozporządzenie to tak. Premia będzie się należeć osobom kierującym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od sierpnia wisi w konsultacjach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sam fakt, że umożliwili Wam składanie wniosku już coś znaczy. Wystarczy zmiana rozporządzenia i sprawa rozwiązana. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Pytanie do tych osób co mieli telefon odnośni poprawek. Czy składając wniosek podawaliście swój numer telefonu żeby w razie poprawek do was zadzwonić czy jak?. Bo ja nie przypominam sobie żebym gdzieś podawał swój numer telefonu, także w moim przypadku pozostaje tylko droga listowna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

co do cen to mi mówili że oferta od firmy z wyceną oraz ich pieczątką bo muszą posprawdzać faktycznie czy takie ceny są. Później bez problemu można zmienić producenta ale czy jakieś widełki cenowe to nie wiem. Mi do dojarki facet doliczał 5% bo wiadomo ceny nie są sztywne. Co do ziemi to szopki są bo wpisują wedle rejestru gruntów działki a oni sprawdzają wedle wniosków o dopłaty i różnica wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Macio9554 przecież możesz zadzwonić do swojego BP i podać swój numer. U mnie wezwanie potrafili wysłać mimo tego, że był podany kontakt telefoniczny. Co do zmian związanych z cenami to uważajcie na punkty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

Witam mam małe pytanko jak już zakupiłem maszyny z premii to wiem, że mam się z ARiMR rozliczyć(faktura itd) bo kiedyś czytałem trzeba coś robić po upływie jakiegoś czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na rozliczenie się z zakupów masz 3 lata od wpływu premii na konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

A u mnie cisza, to chyba nie możliwe żeby o mnie zapomnieli ? :D

 

 

no wlasnie oby się na tym nie skonczylo :wacko: bo my czekamy a oni niuc z tym nie robia

U mnie też była cisza więc poszedłem do BP i się zapytałem to powiedzieli żeby przygotować ofertę cenową i kilka poprawek bo w tym tygodniu mam dostać wezwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj