Polecane posty

PetrCech22    1

ja mam tak samo i nie bylo i nie ma problemu.. mam inny numer zameldowania a inny numer gospodarstwa , gdzie indziej lezy moje gospodarstwo niz mieszkam tj mam ok 300 m do gospodartwsa ze swojego domu do drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

jak jest u was ?/

czy po pisemnej info z 29 XII o mozliwosci zapoznania sie z aktami sprawy zARiMR

i wydaniem decyzji w czasie 7 dni dostał kto pozytywna wiadomosc przyznania premi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

sąsiad coś takiego dostał ,żeby zapoznać się z aktami. rozmawiałem z nim to mowi , że zabrakło kasy na ten nabór.

Ale od marca bedzie kolejny i nieoficjalnie mówi sie o 100tyś B)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekbr5    0

ja dzwoniłem do prowadzacego i powiedział ze w mazowieckim jak kto nie wyrobił sie z poprawkami

do 17 listopada to kasy nie stykneło i beda odmowne decyzje

pozostaje nadzieja ze wznowia nabor 2011r

mm nie jarneło sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Nie wiem skąd taką bajkę wytrzasnąłeś :D Kasa na wykończeniu a oni mieliby zwiększać jeszcze i to w tak krótkim czasie od ostatniego naboru. Weź pomyśl troszkę zanim jakąś plotkę powtórzysz ;) Skacz z radości jeśli będą dawać tyle ile było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

jak jest u was ?/

czy po pisemnej info z 29 XII o mozliwosci zapoznania sie z aktami sprawy zARiMR

i wydaniem decyzji w czasie 7 dni dostał kto pozytywna wiadomosc przyznania premi??

Oczywiście że tak,poczytaj pare stron wstecz to praktycnzie każdy kto dostawał to pismo otrzymał pozytywną decyzje w tym mn.ja :) Nie jest to jednoznacznie potwierdzone w 100% że jeśli dostałes to pismo to otrzymasz pozytywną decyzje chodziaż ja jeszcze nie spotkałem osoby która otrzymała to pismo i nie przyznali jej premii,także możesz miec nadzieje że będzie dobrze :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

powtarzam plotkę słyszaną nie od faceta co wozi chleb po wsi tylko od odpowiedniej osoby, także nic nie wiadomo. przymierzają się do tej sumy.

 

Ja już złożylem o płatność także teraz mogliby wrocic do 50tyś jak im kasy brakuje . (sąsiad ma składać) :lol:


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

100 tys zł :o ???

 

 

Nie wierzę ;) a jesli to prawda , to zbytnio bym się nie cieszył , bo będzie więcej chętnych i mniejsze prawdopodobieństwo ze ktoś dostanie kasę :(

 

Ja bym skakał z radości gdyby mi się udało pozytywnie przejść MR i dostać 75 tys :rolleyes:

 

 

jak tam ? dalej cisza z konkretami MR w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mi przyszło wezwanie do poprawki do wniosku o płatność dwa dni temu, można powiedzieć że wdała się literówka, ale zaraz następnego dnia gnałem do łodzi z poprawionym. Wniosek składałem 14.01. I znowu termin się wydłuży przez poprawki.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Panowie mam takie małe pytanko do tych którzy są już na dalszym etapie załatwiania sprawy z MR otóż mam już gospodarstwo przpeisane i czekam teraz na to opodatkowanie z gminy czy gdy dostane to pismo to moge już odrazu isc do agencji i składać wniosek o nadanie nr gospodarstwa i ile by to mn. trwało.Bardzo mi na tym zależy ponieważ mam okazje kupienia bardzo tanio cielaków ale nie mam nowego nr gospodarstwa a na ojca już nie chce pisac ponieważ tak jak już wczesniej pisałem gospodarstwo jest już na mnie i dlatego nie chce tam za dużo w papierach mieszać.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do agencji po nowy numer gosp. możesz iśc nawet w dniu zapisu wystarczy ci do tego akt notarialny i konto w banku nic więcej na nowy numer czekasz około 3 dni

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Dzięki Panowie,bardzo mi pomogliście dobrą flaszke jestem wam winien :)

 

A jeszcze jedno czy konto musi być rolnicze czy może być zwykłe?


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

W banku powiedzą że rolnicze, a w Agencji że dla nich nie robi to różnicy. Tylko że do Agencji musisz zanieść zaświadczenie z banku o posiadanym koncie. I nie zawsze bank chce wystawić na zwykłe konto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

ja załozylem sobie w BS konto takie oszcedniosciowe i mi powiedzieli w banku ze nie musze zmieniac pozniej na rolnicze bo wtedy nie mialem jeszcze ziemie na siebie. ja mialem sama umowe z banku przy nadaniu numeru gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mi przyszło wezwanie do poprawki do wniosku o płatność dwa dni temu, można powiedzieć że wdała się literówka, ale zaraz następnego dnia gnałem do łodzi z poprawionym. Wniosek składałem 14.01. I znowu termin się wydłuży przez poprawki.

Czy to znaczy, że jeśli ma się poprawki we wniosku o płatność to termin znaczenie się wydłuża? Ja miałem poprawki 10 stycznia, czy to znaczy że zostałem po uzupełnieniu ich rzucony na koniec kolejki czy coś takiego? Bo jakoś pieniędzy nie widzę na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

moje doświadczenia z dzisiaj, podpisaliśmy dzisiaj akt darowizny, gospodarka jest już moja, prosto od notariusza poszedłem do U. Gminy, by załatwić sprawę opodatkowania, dali mi 3 dokumenty do wypełnienie, + 2 oświadczenia, i od razu złożyłem wniosek o wydanie zaświadczenia o posiadanych ha fizycznych i przeliczeniowych,na jutro ma być, i tu moje 1 pyt? czy z tym zaświadczenie + aktem notarialnym mogę lecieć do KRUS by się ubezpieczyć jako rolnik czy coś jeszcze trzeba??? , z Gminy pojechałem do BS założyć konto rolnicze myślałem że akt notarialny wystarczy , jednak nie, muszę dostarczyć decyzję nadania nr NIP , i zaświadczenie z gminy wyżej wspomniane, jutro dalsze załatwiania, min: dalej konto w BS, nr gospodarstwa, i ewentualnie ubezpieczenie w KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

A dlaczego bierzesz konto rolnicze,nie lepiej by ci było założyć normalne skoro też można i co najważniejsze jest od ręki załatwione,dzisiaj sam byłem to zrobić jakieś 10min i po bólu,nie trzeba tego zaświadczenia z gminy jak w przypadku zakładania konta rolniczego.A teraz co do twojego pytania to jesli masz juz to zaświadczenie z gminy to możesz smiało do KRUSU jechać,mi niestety dopiero pod koniec tygodnia maja wydać także niestety znów sie terminy wydłużają :/


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riddick    0

Cześć. Dziś otrzymalem odmowna decyzje w sprawie wsparcia MR z powodu braku funduszy (woj. mazowieckie)Ostatnia poprawka poszla 26.11.2010, otrzymalem pismo jakos jeszcze przed Swietami ze za 7 dni przyjdzie decyzja a przyszla dzis 31.01.20011 i odmowna. Czy ktos dostal odmowna decyzje z podobnych przyczyn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

suzuki najprawdopodobniej spotka cie jutro przykra niespodzianka w KRUS

dzisiaj był ostatni dzień miesiąca i jutro powiedzą ci ze dopiero ok połowy miesiąca bedą cie mogli zarejestrowac - ja tak miałem i pare innych osób tez na forum o tym pisało

gdybys miał to pismo z gminy dzisiaj to bys dostał od ręki zaświadczenie w KRUS a tak bedziesz musiał czekać niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Pandanus, załamałeś mnie, mam jeszcze jedno pyt, odnośnie oświadczenia o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, trzeba tam wpisać datę kiedy podjołem samodzielnie prowadzenia gospodarstwa , jaką datę tam wpisywaliście , czy zawarcia aktu notarialnego, czy jaką????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

data z aktu notarialnego

absolutnie nie wcześniejsza

jakbys składał osobiście wniosek o platność to mozesz sie zapytać na miejscu i wtedy wpisać

ja sie pytałem bo na zaswiadczeniu z krus bedziesz miał inną datę niz na akcie notarialnym

Edytowano przez Pandanus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj