Polecane posty

freetaxi    947

Jest druk. Na stronie Agencji znajdziesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dboss    0

Posiadam takie pytanie odnośnie starego naboru:

Czy brany z młodego rolnika silos zbożowy musi zostać postawiony na działce mojej własności? Sprawa wygląda tak, że rodzice odpisali mi działki leżące dalej, a dwie leżące przy budynkach wraz z budynkami zostawili sobie. We wnioski napisałem silos zbożowy, ale teraz pojawiła się wątpliwość czy może on zostać postawiony na działce należącej do rodziców, tzn znajdującej się przy budynkach? Na zdrowy rozsądek to chyba nie, tylko jak to bywa w Polsce, czy wystarczyłaby jakaś umowa dzierżawy albo użyczenia gruntu? Może ktoś miał już taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Silos możesz postawić ale tylko na działce stanowiącej Twoją własność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niestety nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jesli ktos otrzymal mlodego rolnika to po jakim czasie mozna isc do pracy i od keidy ten czas sie liczy , bo ponoc ten czas czyli 1 rok liczy sie od wplyniecia pieniedzy i gdzie mozna sprawdzic ta date ze od tej i tej pory mozna zaczac pracowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

 

Byłem dziś z tym dokumentem, tak czy owak musiałem to przepisać na ich druk plus wypełnić dwie strony odnośnie tego jakie kwity zdaję i coś o tym że zakupy nie były fikcyjne bądź od rodziny.

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Dziś miałem telefon z ARiMR z zapytaniem odnośnie jednej działki. Na koniec zapytałem jak mają się sprawy z wnioskami ogółem i dowiedziałem się że do 15 stycznia agencje muszą przygotować listy rankingowe i przesłać je do centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Byłem dziś z tym dokumentem, tak czy owak musiałem to przepisać na ich druk plus wypełnić dwie strony odnośnie tego jakie kwity zdaję i coś o tym że zakupy nie były fikcyjne bądź od rodziny.

 

:)

 

A masz może jakiś wzór jak to poprawnie uzupełnić?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Witam, czy komuś może obiło się o uszy kiedy ma być nowy nabór? Czy już coś wiadomo? (Chodzi mi o miesiąc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Witam mam kilka pytań odnośnie MR. Mianowice z jakiego wzoru liczymy punkty w wykazie ochrony klimatu i środowiska  P= O x U x 15/M   czy P= O x U x 10/M  bo juz nie wiem wszędzie podane to pierwsze a jak byłem w doradztwie to mówią to drugie.    Drugie pytanie to odnośnie punktów za powierzchnie gosp. 10,48 ha  kazdy dodatkowy hektar powyżej to 0,25 punktu i tu moje pytanie czy liczą się dzierżawy notarialne na 10 lat aby uzyskać te punkty i czy mając łąki też mogą one się liczyć do tych punktów nie posiadam bydła na siebia proszę o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Witam, czy komuś może obiło się o uszy kiedy ma być nowy nabór? Czy już coś wiadomo? (Chodzi mi o miesiąc :))

 

Następny nie wiadomo ponoć w 2016 ma coś ruszyć ale kiedy to nikt ci nie powie bo nie wiadomo, a dodatkowo  jeszcze obecne nabory są do ogarnięcia i niewiele się dzieje do tej pory.

 

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Orientuje się ktoś czy można będzie usunąć z wniosku jedną maszynę? Sytuacja wygląda tak że do wniosku wpisalem trzy pozycje(zgarniacz obronika, dojarka, silosy na kiszonkę). Proporcje ceny 15tys-30tys-25tys. Chciałbym zrezygnować z zakupu zgarniacza jednocześnie przeznaczajac te pieniądze na pozostaje inwestycje(40tys dojarka i 30tys silosy). Czy da radę to zrobić. Nabór wrzesień 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Orientuje się ktoś czy można będzie usunąć z wniosku jedną maszynę? Sytuacja wygląda tak że do wniosku wpisalem trzy pozycje(zgarniacz obronika, dojarka, silosy na kiszonkę). Proporcje ceny 15tys-30tys-25tys. Chciałbym zrezygnować z zakupu zgarniacza jednocześnie przeznaczajac te pieniądze na pozostaje inwestycje(40tys dojarka i 30tys silosy). Czy da radę to zrobić. Nabór wrzesień 2015

Nie jestem jakimś doradcą ale czytając 40 stron wywnioskuję z tego co napisałeś że musisz zrobić jakąś zmianę tylko nie pamiętam jaką (ze 4-5 stron temu ktoś się pytał o podobną sytuację tylko że z maszynami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

ostatnio byłem w agencji z korektami i zapytałem kiedy decyzje bedą. babka powiedziała ze mają przyspeszyc teraz i ze w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie jak sie ma dzierżaw do użyczenia czy mozna zamiast umowy dzierzawy zrobić umowe uzyczenia  ziemi nabur 2015

 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Michal12301 ze zmianami to poczekaj kolego do decyzji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

To wiem, tylko chodzi o to czy będzie dało się to zrobić bo przecież za te maszyny naliczane były punkty(są to maszyny z listy z rozporządzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj na listę. Jak nie spadniesz z punktami poniżej 15 to napiszesz podanie o zmianę. Kierownik powinien zgodę Ci wydać. A jak będzie to się okaże.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Mam pytanie ile maksymalnie można czekać na decyzje o zmianie w agencji byłem osobiście w połowie października i do dziś nie ma decyzji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z praktyki to nawet 3 miesiące. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj