Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopojno    0

tylko u mnie jak ojciec nie dostanie RS to z przepisania gospodarstwa nici. a o RS podobno coś będzie wiadomo dopiero koło połowy marca czyli wtedy kiedy przepadnie mi już MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

kopojno

Na załatwienie formalności masz pół roku od wydania decyzji a nie od złożenia wniosku. więc masz chyba trochę więcej czasu niż do połowy marca. Poza tym jak się nie wyrobisz to możesz składać w następnym naborze - przynajmniej tak było do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

tylko u mnie jak ojciec nie dostanie RS to z przepisania gospodarstwa nici. a o RS podobno coś będzie wiadomo dopiero koło połowy marca czyli wtedy kiedy przepadnie mi już MR

jak teraz nie dostanie RS to juz do 2013 nie dostanie

więc tak i tak gosp mozesz przepisac.

a skad wiesz czy w nastenym naborze na MR sie załapiesz jak teraz było tyle chetnych to na bank bedzie podniesiona poprzeczka


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

teraz na pewno będzie mało chętnych i jeszcze sporo osób zrzeknie sie bo ojciec nie dostał renty strukturalnejj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

wpisane na zakup ciągnika oraz reszte na ziemie

Chyba trochę przekombinowałeś. Podejrzewam, że fakturą za sam ciągnik byś udokumentował wydatkowanie tych minimum 52 500 zł z MR. Skocz do OR i popytaj delikatnie. Możesz robić zmiany w założeniach do biznesplanu. Ściemnij, że trudno u Ciebie kupić ziemię, ale masz gościa, który chętnie Ci da w dzierżawę te parę ha i będziesz mógł spełnić warunek osiągnięcia odpowiedniej wielkości gospodarstwa - a kasę będziesz chciał wydać na jakieś tam maszyny. Będziesz musiał napisać podanie z prośbą o zmianę założeń w BP do dyrektora lub kierownika wydziału inwestycji w OR i w tym dokumencie logicznie te zmiany opisać i umotywować. Dlatego proponuję spacer do OR i popytać (u źródła) pracowników jak to najlepiej zrobić - bo jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

byłem dziś w agencji w Poznaniu i tam się dowiedziałem że można przedłużyć okres do kiedy trzeba złożyć wniosek o płatność. Trzeba to zrobić pisemnie z uzasadnieniem. Jak się dowiedziałem uzasadnienie że czeka się na decyzje z RS jest wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomal17    0

dzieki za pomoc ale chyba zakupie te ziemie znalazlem kilka ha za dobrą cene nie ma jak swoje a maszyny sie kupi za swoje srodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

byłem dziś w agencji w Poznaniu i tam się dowiedziałem że można przedłużyć okres do kiedy trzeba złożyć wniosek o płatność. Trzeba to zrobić pisemnie z uzasadnieniem. Jak się dowiedziałem uzasadnienie że czeka się na decyzje z RS jest wystarczające.

Chociaż jedna lepsza wiadomość, bo na MGR nie mogę składać, ojciec czeka na decyzję na RS, a ja dostałem decyzję na MR już 1 września więc do 1 marca musiał bym złożyć wniosek o płatność. normalnie wydymali nas z MGR

a ciekawe można przejąc inną ziemię niż się zadeklarowało bo mam do kupienia 12ha ale 6 km ode mnie bo u nas jest nie osiągalna.

Edytowano przez massey2645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Czesc wszystkim ;) Mam pare pytan. Po przeczytaniu kilkudziesięciu postow dalej nic nie wiem :P

Więc:

-Czy jest juz wiadomo czy będa dofinansowania dla MR na rok 2011?

I teraz najważniejsze... chodze do 4 kl Technikum Samochodowego jako Technik Mechanik. Chce otrzymac te dofinansowania wiec z ziemia zeby przepisac to nie ma problemu, 18 mam skonczone ale co się stanie jesli nie zdam matury i egzaminu zawodowego? (bo tak się moze stac) Czy wtedy dostane dofinansowanie? Gdzies sie doczytalem, ze od momentu przyznania mi dopłat mam 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji. Tylko co wtedy wystarczy zrobic?

-Kurs rolniczy

-Szkola rolnicza

 

Martwi mnie to, ze jesli skoncze szkole i bede tylko po TECHNIKUM bez matury i potwierdzenia zawdou czy dostane dopłaty? Jesli tak idzie to wtedy w ciagu 3 lat zrobie te kwalifikacje i gra gitara. Więc jak to jest? Jestem poprostu zielony...

 

Bo jesli starczy, ze bede tylko po technikum i w ciagu 3 lat uzupelnie kwalifikacje to jakos ujdzie ale jesli wgl nie dostane tych doplat bo nie mam matury i zawodu to juz nieciekawie.

 

Bardzo proszę o jakies sprawdzone informacje i o nie usuwanie postu bo jest to dla mnie bardzo wazne.

Dzięki serdeczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

jak mogłeś dostać decyzję 1 września jak wtedy dopiero nabór się zaczął??

nabór na MR zaczął się 17 sierpnia, złożyłem wniosek jako 60 , sprawdziłem dokładnie 1 września byłem na poprawce a 9 września dostałem decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Panowie, mam pytanie czy składając wniosek o płatność muszę mieć ze sobą wykaz z rejestru gruntów o którym była mowa kilka stron wcześniej, w decyzji o przyznaniu MR nie ma słowa o tym abym dostarczył jakiś wykaz,z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Jeśli nie masz żadnych błędów to nie musisz. Ja osobiście musiałem go zawieźć do wglądu przy składaniu wniosku o platność bo coś się tam nie zgadzało. Ale popatrzyli w niego i mi oddali, i powiedzieli że jest wszystko ok. Wniosek o płatność składałem 29 grudnia 2010r, poprawki miałem 9 stycznia i nadal czekam na kasę. Mam nadzieje że już nie długo, bo to już prawie miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Panowie 180 dni jest chyba od wydania decyzji na przepisanie i złożenie wniosku o płatność, prawda?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wniosek złożony na płatność to teraz czekac na kase :))))

Jakie dokładnie dokumenty składałeś razem z wnioskiem o płatność? Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

mialwem napisane akt notarialny wraz ilkoscia pola jaki mialem wpisaany na MR,z zaświadzcenie z Krus o podleganiu ubezpieczony jako rolnik oraz oświadzczenie o samodzielnym prowadzeniu... tyle mialem napisane w tym cio mi przyslali decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

 

I teraz najważniejsze... chodze do 4 kl Technikum Samochodowego jako Technik Mechanik.

a jesteś świadom że nie będziesz miał wykształcenia rolniczego po tej szkole i będzie wymagane żebyś w ciągu trzech lat uzupełnić wykształcenie o jakąś szkołę policealną jedno- lub dwuletnią w zawodzie rolnik lub podobnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Panowie, mam pytanie czy składając wniosek o płatność muszę mieć ze sobą wykaz z rejestru gruntów o którym była mowa kilka stron wcześniej, w decyzji o przyznaniu MR nie ma słowa o tym abym dostarczył jakiś wykaz,z góry dziękuje.

Weź naipierw i przeczytaj cały wniosek o płatność - tam nie pisze o wypisie z rejestru gruntów. Masz tam podane załączniki - możesz udokumentować posiadanie ziemi aktem notarialnym lub wypisem z ksiąg wieczystych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Gdzies sie doczytalem, ze od momentu przyznania mi dopłat mam 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji. Tylko co wtedy wystarczy zrobic?

-Kurs rolniczy

-Szkola rolnicza

 

Martwi mnie to, ze jesli skoncze szkole i bede tylko po TECHNIKUM bez matury i potwierdzenia zawdou czy dostane dopłaty?

 

A więc tak:

1. kurs rolniczy nie wystarczy

2.jak nie zdasz matury ale skończysz szkołę średnią to na studia iść nie możesz, ale możesz iść do policealnej szkoły rolniczej 2 letniej lub rocznej tam musisz zdać egzamin zawodowy i uzyskać np. tytuł technik rolnik o jakiejś tam specjalizacji.

 

Ale wypisy są na ojca a agencija rząda zarejstrowania dzierżawy czyli ja jestem dzierżawcą a tata właścicielem i nie chcą wydać mi a po zatym jest wszystko ok ;[

 

Jakiego rejestrowania dzierżawy? Dzierżawa musi być sporządzona w gminie z potwierdzeniem za zgodność podpisów i wtedy agencja ją uzna. Poza tym jak ty dzierżawisz od ojca tonie wiem jek jest z dzierżawami ale handlować za pieniądze z premii nie możecie(wstępny-zstępny).

Najlepiej napisz od początku po kolei bo nic z tego nie rozumiem.

 

 

 

Egzamin zawodowy jest to tylko POTWIERDZENIEM kwalifikacji... samo ukonczenie daje ci ten tylul bez potwierdzenia kwalifikacji.

 

Nie zgodze się z tym. Bez zdania egzaminu nie otrzymasz dyplomu, a jedynie świadectwo ukończenia szkoły, ale bez tytułu, co oznacza że nie masz zawodu.

Mam świadectwo szkolne, na którym napisali iż ukończyłem szkołę w zawodzie technik rolnik,ale dopiero na dyplomie napisali mi że tytuł ten uzyskałem poprzez zdanie egzaminu.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Do uzyskania premii MR wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły nie trzeba mieć zdanego egzaminu zawodowego, nie jest potrzebny żaden dyplom, ja przykładowo ukończyłem policealne technikum agrobiznesu i to mi wystarczyło do uzyskania premii "bez egzaminu zawodowego", wiec świadectwo ukończenia szkoły potwierdza kwalifikacje rolnicze a dyplom potwierdza tytuł technika więc zbytnio się nie przejmujcie nie zdanymi egzaminami zawodowymi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

@Driver33 bardzo ładnie im to wytłumaczyłeś, ale oni są naiwni i się łudzą że im to przejdzie ... nie ma się co przejmować łopatą im nie nałożysz, a agencja sama się upomni o zwrot więc lepiej dać sobie spokoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Driver - czyli rozumiem że za pieniądze z premii nie mogę kupić ziemi potrzebnej do uzyskania minimalnej powierzchni gruntów od swojego taty ?

A gdybym chciał kupić od siostry mojego taty gospodarstwo za pieniądze z premii ? Przeszło by to ? Bo to byłby "złoty środek" formalnie kupiłbym pole od ciotki (które itak przepisuje mi za darmo) a pieniądze itak mi by je oddała i mogę je wydać jak chce , bez żadnych zobowiązań .

@ZbigniewPGR - ten temat jest po to by informować , by uniknąć kłopotów związanych z tym programem , Wielkie dzięki Driverowi za wytłumaczenie kwestii wykształcenia się mu należą od niektórych użytkowników ...

Po twojej wypowiedzi sądzę że jesteś przeciwny takiej pomocy ? Dlaczego ?

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Hm, jak tak to wszystko czytam, to aż wziąłem papiery co dostałem na koniec szkoły. I tak:

-świadectwo ukończenia technikum-nie ma nigdzie mowy że jest to dokument potwierdzający wykształcenie zawodowe, a "Świadectwo jest dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia średniego". Kto zna literki sam widzi że nigdzie nie ma mowy o zawodzie. Nie różni się niczym poza tytułem i większą liczbą przedmiotów od świadectw wydawanych w LO ;)

-świadectwo dojrzałości-nie ma mowy o żadnym wykształceniu, a jedynie "Świadectwo jest dokumentem upoważniającym do ubiegania się o przyjęcie na studia w szkołach wyższych", tyle o tym :)

-dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe-jak sama nazwa wskazuje "potwierdza kwalifikacje zawodowe", a więc jest świadectwem posiadania wykształcenia zawodowego, w suplemencie są wymienione umiejętności nabyte i potwierdzone egzaminem.

 

Tak więc tak to wygląda patrząc po świadectwach. Żeby nie było wątpliwości to są dokumenty wydane w 2010 roku, a nie jakieś sprzed x lat :) Jutro może będę w ARiMR to aż z ciekawości się dopytam jak to jest z wykształceniem, i tak będę o MR się dopytywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj