Polecane posty

freetaxi    947

Z matematycznego rozumienia to dostaną wszyscy Ci, którzy mają minimum 15 punktów. Co do terminu opublikowania listy to nie wnikałem i nie pytałem. Do tej pory ludzie mają kontrole (dzisiaj miał ją jeden z moich klientów). Według rozporządzenia mają jeszcze czas więc nie pozostaje nic innego tylko czekać. Jeśli chodzi o kolejne nabory to wiem o pracach nad złagodzeniem warunków - rezygnacji z urządzania gospodarstwa przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Freetaxi mam pytanie w sprawie dokumentów które musimy złożyć podczas trwania 5 letniego okresu po wypłacie pomocy z programu ,,Ułatwienie startu Młodym Rolnikom". Jakie dokumenty/oświadczenia/wnioski musimy złożyć po wypłacie pomocy? Z tego co znalazłem w internecie po 3 latach trzeba złożyć oświadczenie o spełnieniu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny, i warunków utrzymania zwierząt chyba w terminie 60dni. I chyba po roku od wypłaty premii trzeba dostarczyć z KRUS-u zaświadczenie, że przez ten czas byłem ubezpieczony w KRUS-ie i chyba w terminie 30dni. Jakie jeszcze dokumenty będziemy musieli złożyć aby nie zwracać w części lub w całości premii???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jestem z naboru na Młodego Rolnika 2007-2013 i dostałem niedawno pieniądze na konto. Czy muszą one na nim być ? Czy przy zakupie maszyn muszę robić przelew czy mogę płacić gotówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nikt nie sprawdza czy płaciłeś "tymi" pieniędzmi. Możesz płacić gotówką ale pamiętaj o odpowiedniej adnotacji na fakturze. Najważniejsze to, żebyś wydał 70 000 PLN. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

"Zapłacono gotówką". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mi się wydaje ze te 70% kwoty jednorazowo nie moze zapłacić gotówką tj. teraz w tym przypadku 70tys. 

Wiem na 100% ze w MGR mozna gotówka do 10tys. netto ,a przelew musi byc z tego konta co dostałes na nie pieniązki (mowa o przelewach) bo musisz dać ARiMR potwierdzenie zapłaty z banku tj. ja dałem wygenerowane ze stony mojego banku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Modernizacja to co innego. W młodym można płacić gotówką. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

ja dzisiaj miałem kontrolę z MR 2015, przyjechało dwóch miłych panów, sami sobie objechali działki i posprawdzali-gł. zgodność upraw, potem aby podpisałem protokół z kontroli i tyle. Mam jedną niezgodność na działce którą będę dzierżawił ale ich to nie obchodziło-powiedzieli że dostanę wezwanie z biura powiatowego do wyjaśnienia. Co ciekawe powiedzieli że jest duży nacisk aby jak najszybciej przeprowadzić kontrole u przyszłych młodych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

marasp a naczym ta niezgodnosc jest w uprawach czy areał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

powierzchnia mu niegra nabank,
No i właśnie nacisk, a tu zaraz juz bedą nowe wnioski na doplaty i jak wiekszosc w nas z 2015 nie bedzie wiedziala co robic, tak samo PROW.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kontrolę mają Ci, u których stwierdzono niezgodność związaną z powierzchnią lub zadeklarowaną uprawą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Lub Ci którzy we wnioskach o płatności bezpośrednie nie mają dywersyfikacji upraw i pisali w większości działek JPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

na jednej działce którą będę dzierżawił okazało się że jest ugór porośnięty drobnymi krzakami, ja o tym nie wiedziałem polegałem na tym co mi powiedziała osoba od której będę wydzierżawiał, będę musiał złożyć wyjaśnienia w BP i pewnie ta działka wypadnie z biznesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam czy kwalifikacje R.3 wystarczą do kupna gospodarstwa rolnego? i co dostaje sie po takim ukończonym kursie zaświadczenie o ukończeniu kursu czy może dyplom proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Żeby kupić nieruchomość jak tutaj gospodarstwo rolne czyli pewnie grunt rolny + budynki gospodarcze (bo tak to zrozumiałem) potrzebne są pieniądze. Brzmi jak banał  :lol: Kwalifikacje R3 to kwalifikacje nie sa potrzebne do zakupu nieruchomości. To tak samo jakbym kupował mieszkanie czy potrzebuje "kwalifikacje" utrzymania mieszkania w czystości.

Ukończenie KKZ w zawodzie rolnik, dokładniej kwalifikacja R3 - prowadzenie produkcji rolniczej. Przystępujemy do egzaminu (teoria i praktyka), po pozytywnym zdaniu egzaminu OKE wydaje zaświadczenie o zdobyciu zawodu/kwalifikacji. Samo chodzenie sobie na kursy nie wystarczy.

przed napisaniem posta proszę naprawdę się zastanowić nad sensem bo pierwsze pytanie było "głupie". Tak jakbym się spytał czy nie mając prawka mogę kupić samochód  :D . Jeżeli masz 18 lat to jako osoba pełnoletnia masz wszystkie zdolności do czynności prawnych. Jeżeli chcesz być prezydentem to musisz mieć swój odpowiedni wiek. Czego WAS uczą w tej szkole??? Fakt prawdziwa szkoła zaczyna się po szkole, ale bez przesady...

 

Edytowano przez SZYMANOX
Cytowanie ostatniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

Żeby kupić nieruchomość jak tutaj gospodarstwo rolne czyli pewnie grunt rolny + budynki gospodarcze (bo tak to zrozumiałem) potrzebne są pieniądze. Brzmi jak banał  :lol: Kwalifikacje R3 to kwalifikacje nie sa potrzebne do zakupu nieruchomości. To tak samo jakbym kupował mieszkanie czy potrzebuje "kwalifikacje" utrzymania mieszkania w czystości.

 

Ukończenie KKZ w zawodzie rolnik, dokładniej kwalifikacja R3 - prowadzenie produkcji rolniczej. Przystępujemy do egzaminu (teoria i praktyka), po pozytywnym zdaniu egzaminu OKE wydaje zaświadczenie o zdobyciu zawodu/kwalifikacji. Samo chodzenie sobie na kursy nie wystarczy.

 

przed napisaniem posta proszę naprawdę się zastanowić nad sensem bo pierwsze pytanie było "głupie". Tak jakbym się spytał czy nie mając prawka mogę kupić samochód  :D . Jeżeli masz 18 lat to jako osoba pełnoletnia masz wszystkie zdolności do czynności prawnych. Jeżeli chcesz być prezydentem to musisz mieć swój odpowiedni wiek. Czego WAS uczą w tej szkole??? Fakt prawdziwa szkoła zaczyna się po szkole, ale bez przesady...

witaj pieniądze mam tylko własnie o te kwalifikacje mi chodziło czy trzeba mieć czy nie i dzieki bardzo za odpowiedz bajo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

na jednej działce którą będę dzierżawił okazało się że jest ugór porośnięty drobnymi krzakami, ja o tym nie wiedziałem polegałem na tym co mi powiedziała osoba od której będę wydzierżawiał, będę musiał złożyć wyjaśnienia w BP i pewnie ta działka wypadnie z biznesplanu.

 

a co brakuje ci do sredniej krajowej? Jesli tak to do sreedniej krajowej wliczana jest ogolna cała powierzchnia gospodarstwa razem z rowami, uzytkami rolniczymi nieuzytkowanymi rolniczo, nawet tam gdzie stoja budynki. Oprócz lasów oczywiscie. Jak na tym gryncie ornym sa jakies szuwary to nie powinno byc problemu bo do sredniej powinno ci sie wliczac. Chyba ze chcesz to uprawiac i brac dopłaty to musisz wykarczowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

od nowego roku żeby kupić ziemie musisz mieć wykształcenie rolnicze 

 

podasz źrodło?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wiecie może czy z agencji można uzyskać aktualny wykaz posiadanego bydła wraz z numerami kolczyków? Weterynaria sobie tego życzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

I jeszcze wrzuciłeś wywiad z FRAJEREM !!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Wiecie może czy z agencji można uzyskać aktualny wykaz posiadanego bydła wraz z numerami kolczyków? Weterynaria sobie tego życzy...

potwierdzam, że można, jeszcze posortowane od najstarszej sztuki do najmłodszej będzie ;) sam papierek wydają szybko (w kilka - kilkaniaście minut), no przynajmniej u mnie.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj