Polecane posty

freetaxi    947

A czego dotyczy ten błąd?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

a ja mam pytanie czy oni przelewy robią województwami czy nie ? jeśli tak to dostał ktoś z Wlkp ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

28 września składałem wniosek o płatność, wczoraj telefon z agencji w sprawie służebności zapisanej w akcie notarialnym. Sprawa dzisiaj wyjaśniona i podobno reszta we wniosku w porządku. Także nie wiem od czego zależy ten czas oczekiwania.

u mojej dziewczyny dokładnie tak samo dzwonili o zapis dotyczący służebności jaką mial zapisaną teść na rzecz swoich rodziców z tym ,że dzwonili 12 października też składała 28 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przelewy robi Centrala.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mam takie pytanie odnośnie MR 2014 a sprawa wygląda tak. Za pierwszym razem nie załapałem się na listę a dopiero w kwietniu tego roku. Jak składałem wniosek  i biznesplan w 2014 to rokiem bazowym był 2014 rok i płodozmian był zrobiony do 2020 włącznie i teraz nie wiem czy powierzchnię upraw mam utrzymywać tak jak w biznesplanie czy to wszystko mi się o rok przesuwa do przodu i to co zadeklarowałem w 2015 mam mieć w 2016?

Druga sprawa czy jeśli u mnie dochód przynoszą krowy i całe zbiory są przeznaczane na pasze dla krów to czy jeśli zamiast 1,5 ha pszenżyta ozimego mam 1 ha pszenicy ozimej to czy robi to problem?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak ci się zmieniają uprawy to i zmiany w biznesplanie też trzeba zrobić. Tu poczytaj, to powinno Ci rozjaśnić sytuację http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/C/MR_zgodnosc_struktury_produkcji_poprawiony.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z moich klientów nikt się jeszcze nie chwalił.  


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie w momencie jak Cię informowali to mówili co będą sprawdzać ale znając życie każdy w stresie i zaraz wszystko zapomina :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To pochwal się co będą Ci sprawdzać jak już weszliśmy w temat. Jesteś dopiero urządzającym gospodarstwo czy już kierującym? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

urządzającym. Mówili że działki pomierzą i zobaczą co w polu rośnie. Tym się nie przejmuje bo sadze same warzywa a w polu zostało mi tylko jeszcze troche porów a reszta pól już poorana. Zwierząt też żadnych nie posiadamy tylko mam modernizacje budynku na chłodnie i pewnie będą chcieli zobaczyć budynek. Przez telefon wydali się spoko także może nie będzie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

           michalma22                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 napisz coś więcej jak bedziesz już po kontroli i napisz coś więcej co kontrolowali bo też czekam na telefon z agencji w sprawie kontroli :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadi    8

Po roku od otrzymania premii z naboru 2014 składamy tylko oświadczenie z KRUS-u? ile czasu jest na zgłoszenie zmiany stanu cywilnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

7 dni masz na dokonanie takich zmian jak np. zgłoszenie małżeństwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinsar    0

24 września wniosek o płatność dziś kasa na koncie

u mnie podobnie kasa weszła - wczoraj przelali, a 9 października miałem kontrolę losową z ARiMR , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

panowie pytanie do mr 2014 , jako rok inwestycji , zrealizowania biznes planu mialem podany rok 2015 , czy w tym roku musze kupic wszystkie maszyny czy moge to zrobic w przeciągu tych 3 lat i czy w takim wypadku musze to zglosoc ze w tym roku nie zakupie wszystkie go? z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób sobie zmiany w biznesplanie odnośnie daty inwestycji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Mam pytanie odnośnie wykształcenia MR w nowym naborze 2015. 

Rozporządzenie w § 5 ust.1 pkt 6 mówi:

"tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie
wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej
3-letni staż pracy w rolnictwie"
 
Czyli teraz wyjaśnienie w praktyce. Jeśli beneficjent zapiszę się na kurs kwalifikacyjny w zawodzie rolnik odbywany w formie zaocznej-czyli w formach pozaszkolnych(zjazdy weekendowe), zda egzamin R.3 to bez stażu pracy w rolnictwie nic ten kurs nie daje? W starych naborach taki kurs spełniał kwalifikacje, a teraz mam rozumieć, że nie spełnia?
 
Proszę o odpowiedź ludzi zorientowanych w tym temacie. Freetaxi wypowiesz własną interpretacje tych przepisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Do kiedy mozna skladac na mlodego rolnika?? i czy musze byc ubezpieczony w krusie skoro jestem ubezpieczony w zusie??? i jeszcze jedno, jesli mam 2h ziemi ornej na sobie to czy mam szanse? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po 8 dzwoniła pani z or poinformować o błędach dowiozłem jej wypis z rejestru gruntów poprawiłem błędy i jest ok teraz tylko czekać na kasę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

cześć, chciałam zapytać, jak liczy się przejęcie gospodarstwa. mój mąż dostał pole od rodziców przed ślubem, pracuje na etat w firmie a ja studiuję ogrodnictwo i zastanawiamy się, czy jeżeli mąż przepisze je na mnie - zrobi wspólność tej ziemi - to czy będę mogła wziąć MR. pola jest ok 10ha, myśleliśmy o wzięciu modernizacji ale niestety nie jestem jeszcze ubezpieczona w KRUSie.

Żeby skorzystać z modernizacji nie trzeba być ubezpieczonym w KRUS.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj