Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raul7031    22

Kupował ktoś z Was ziemię od ANR z premii MR? Czy na akcie notarialnym musi być jakaś adnotacja o sposobie zapłaty ( przelew )?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W akcie notarialnym adnotacja, że zapłacono przelewem i potwierdzenie będziesz miał z banku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A ja zastanawiam się czy mogę zmienić maszyny które wpisałem w biznesplanie? Chodzi o tegoroczny nabór, z tym że spowodowało by to jakieś minimalne zmiany w punktacji bo zmiana by była na sprzęt spoza listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj ze zmianami do decyzji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no właśnie też tak myślałem czy warto komplikować wcześniej, zmiana by była na 20 % kwoty, sprzęt już dawno kupiony tylko faktura czeka- pieniądze na modernizacje się przydadzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

witam mam pytanie otóz jeżeli w biznesplanie napisałem ciagnik o mocy w przedziale 90-100km a planowany zakup będzie miał 87km to będę musial zrobić jakas zmiane czy cos?

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Najlepiej zrobić.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Witam mam pytanie kupując ziemię za premię dla młodego rolnika są jakieś przedziały że za 1ha trzeba np zapłacić mniej nić 40 tysięcy? czy mogę np kupić hektar ziemi za 80 tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cena za 1 ha nie może odbiegać rażąco od ceny rynkowej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak uważasz. Raczej nie powinno być z tym problemu aczkolwiek jak trafisz na jakiegoś służbistę to pewnie będzie chciał zmiany. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Bo wczesniej robilem zmiane na ciagnik i pisze ze przewidywany koszt 87 tys... ktory miesci sie w kryteriach itp czyli nie wiem moze byc problem jak juz zaplace te powiedzmy 93 bez zrobienia wczesniejszej zmiany ? To i tak jest ponad 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

czy jak w biznes planie miałem wpisane 3 maszyny za kwote 70 000zł to trzeba robić coś z tym ? bo wiadomo ceny te oscylowały w tamtym roku a teraz wszystko poszło w górę  i za te pieniądze kupie 2 maszyny to czy muszę się rozliczyć z tego co miałem wpisane w biznes planie czy wystarczy tylko z dwóch byle było rozliczenie na 70% ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Jako część mojej inwestycji wpisałem zakup drzewek owocowych, konkretnie śliw odmiany węgierka zwykła i dąbrowicka. Chciałem teraz kupić te drzewka ale jak się okazuje nie jest to takie proste. Według wymagań agencji, czego się teraz dowiedziałem drzewka muszą być w pełni kwalifikowane, a 95% albo i więcej szkółek produkuje drzewka w klasie CAC. Miał ktoś podobny problem? Da się załatwić jakoś w agencji możliwość zakupu drzewek klasy CAC? Jeśli tak to jakie kroki trzeba poczynić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie bo za młodego chciałem kupić maszyny ale teraz zrobiłem zmiany w biznesplanie i wysłałem ale czegoś tam będzie brakować i trzeba będzie uzupełnić parę papierków a tej zmiany nawet do ręki jeszcze nie wzięli a mi beczkowóz potrzebny jest na wczoraj bo zbiorniki pełne, ale mianowicie chodzi mi o to że, moja zmiana polegała tylko na tym że zmieniłem pojemność beczkowozu z 5000 l na "od 4000 l- do 5000l", zmieniłem jeszcze szerokość siewnika z 3 m na "od 2,5 m do 3,0 m" i zmieniłem pojemność opryskiwacza z 400 l na "600 l".

Czy dobrze zrobiłem że robiłem taką zmianę?

Czy pojemności i szerokości maszyn mogą w jakimś procencie odbiegać od tych z biznesplanu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

W biznesplanie mam wpisane opryskiwacz 2000l = 30000zł / agregat uprawowo siewny = 30000zł i grubber 2,2m za 15000zł

Jak wiadomo dziś ceny odbiegają bardzo mocno od tamtych w zeszłym roku.

Wobec tego mam pytanie czy zmianę mam robić JUŻ  TERAZ czy dopiero jak dają mi pieniądze ?

Teraz to na cały agregat uprawowo siewny wyjdzie ok 45500zł na opryskiwacz wyjdzie ok 46500 a na grubbera ok 10-15tys i chciałbym zmienić go na 3m


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A jak z pieniedzmi moze byc wyzsza kwota ?

Możesz i kupić sprzęt za 300tys. i nic im do tego bo te 70tys wykorzystałeś do tej inwestycji

 

Co do zakupów maszyn z biznesplanu lub innych niż w biznesplanie to najpierw kupujcie a później róbcie zmianę do wniosku a później robicie rozliczenie inwestycji- w MR mało prawdopodobne że dany zakup nie przejdzie nie tak jak to jest w MGR

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk88    0

witam wszystkich:)

mam pyt. odnosnie mr nabor z zeszlego roku.. czy sa jakies kryteria odnosnie mocy (KM) ciagnika do powierzchni gospodarstwa??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W większości trzymają się ekspertyzy w kwestii doboru maszyn do areału odnośnie starej modernizacji. Szczegóły tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/2014_MGR/Aktualizacja_2014_Zasady_doboru_maszyn_rolniczych.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

MR 2014. Dostał ktoś kase w ostatnim czasie ? kolega z sierpniowego przesuniecia nie dostał. Ja tez juz 5 tyg czekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj