Skocz do zawartości

Filtr oleju silnika SW 400

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2010 - 08:20

Filtr oleju silnika SW 400 Witam wszystkich. Dzisiaj zmieniam wkład filtru oleju w moim bizonie. pierwszy raz od 6 lat niestety... I korzystając z chwili wolnego czasu wziąłem lusterko i obejrzałem jak wygląda to mocowanie szklanki od spodu. i tu pojawił się problem. bo jak jest ten zawór który się kluczem zamyka i otwiera ( na gumowym przewodzie) to on był zamknięty... Tak powinno być czy ma być otwarty? I po co on właściwie tam jest? Bo nikt mi nie potrafi wytłumaczyć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr oleju silnika SW 400 Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 09:29

Filtr oleju silnika SW 400 Zawór jest po to żeby zamknąć obieg oleju na chłodnice oleju.Jak kosiłeś to chłodnice oleju miałeś gorącą czy zimną.A to jest 56 czy 58 rekord.Jak nagrzejesz silnik to chłodnica powinna być ciepła,bo na tym to polega.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2010 - 09:39

Filtr oleju silnika SW 400 56... a czy to ze olej nie szedł na chłodnice może wyjaśnić sytuację z tamtego sezonu, kiedy wymieniałem olej i zamiast 16l weszło 11?

#4 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 14 lipiec 2010 - 10:22

Filtr oleju silnika SW 400 jak dobrze pamiętam ilość oleju w silniku to 13L + 3 chłodnica . Tak jak mówi tomek73 - po nagrzaniu silnika sprawdź chodniczki olejowe - powinny być gorące. Jak będą ciepłe tzn. ze masz przekręcony zawór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2010 - 11:36

Filtr oleju silnika SW 400 Dzięki. A jeśli ten zawór jest zamknięty to olej jest filtrowany czy nie?

#6 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 11:55

Filtr oleju silnika SW 400 Kolego czy zawór jest otwarty czy zamknięty to i tak olej jest filtrowany, tylko tym zaworem odcinasz chłodnice olejową i czy to 56 czy 58 to oba silniki mają chłodnice tylko inne ale powinno być to otwarte u ciebie pewnie jest chłodnic chłodzona powietrzem bo w rekordach jest wymiennik cieplny chłodzony wodą i tyle pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2010 - 11:57

Filtr oleju silnika SW 400 dziękuje wszystkim za pomoc