Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik prekins pomocy!!

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 10:12

Silnik prekins pomocy!! Witam wszystkich otóż mam problem z silnikiem Perkins traci na mocy tuz po chwili jak sie nagrzeje bo na zimnym silniku wszystko jest dobrze , gdy go wyłączę i po ponownym uruchomieniu ciepłego silnika wszystko chodzi ładnie lecz po jakiś 2 minutach traci znowu na sile i otóż brzmi moje pytanie co z nim morze być dodam ze nowa pompa wtryskowa ( nie powiem ale podejrzewam ja bo nie znaczy ze jak nowe to dobre) wtryskiwacze sprawdzone sprawne wszystkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silnik prekins pomocy!! Dzisiaj, 06:30
  •  

#2 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 10:28

Silnik prekins pomocy!! przypchany przewód paliwowy. nie musi się zapowietrzać ale będzie słabł i może falować na obrotach. sprawdż sobie odstojnik separator i końcówki węży paliwowych

#3 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 10:37

Silnik prekins pomocy!! A u mnie właśnie tak się działo jak się zapowietrzał... Miał moc a po chwili się zamulał! Spróbuj odpowietrzyć pompę oraz filtry paliwa jeśli takowe występują i jeśli jest taka możliwość!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 11:21

Silnik prekins pomocy!! silnik jest odpowietrzony wszystko niby czyste lecz dalej nie ma siły

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 11:22

Silnik prekins pomocy!! Jak się nagrzeje to polej pompę wtryskową zimną wodą.Musisz ją schłodzić.Jak znów nabierze siły to pompa siedzi.

#6 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 12:33

Silnik prekins pomocy!! według mnie to jak koledzy pisza musi byc gdzieś zabrudzona instalacja paliwowa. miałem podobnie kiedyś w ciagniku fendt jak orałem to pierwsze 100 metrów jechał po nawrocie normalnie a potem słab tak ze ostatnie 100m jechał z połowaq predkoścdi. okazało sie że w pompce zasilającej jest takie sitko i było ono zabrudzone.

#7 Share JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AF

Napisany 13 lipiec 2010 - 14:20

Silnik prekins pomocy!! ja mam mf 255 ma 8000mth i miał 2 remonty silnika nie wiem co może być z układem paliwowym ale jak masz napykane dużo godzin to może być problem z silnikiem poprostu perkinsy nie są zbyt udanymi silnikami i są mało wytrzymałe

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 15:19

Silnik prekins pomocy!! Sprawdź korek wlewu paliwa, może mieć zapchane odpowietrzenie.

#9 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 10:18

Silnik prekins pomocy!! mam pytanie jeszcze jedno wie ktoś może jak sprawdzić turbinę?? i czy ona mogla by powodować ze silnik tak gwałtownie słabnie??

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 10:59

Silnik prekins pomocy!! Zimną wode to bym proponował na głowe wylać. Sprawdź układ paliwowy odpowietrzenie zbiornika drożnośc przewodów czy w zbiorniku jakies syfy nie pływają. Nie napisałes jaki masz ciagnik sprawdź w pompce paliwa jeśli masz plastikową pokrywke odkręć ją tam jest sitko. Co do turbiny spadek mocy będzie odczuwalny przy większym obciążeniu nalezało by sprawdzić cisnienie doładowania, chyba że jest tak źle że turbina juz się zaciera.
Co do trwałości silnika perkins napewno nie jest mniej trwały niż mwm czy jd oczywiście nie mówie o tych w 255.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 11:48

Silnik prekins pomocy!! Juz opisuje dokładniej to nie jest zwykły ciągnik to jest ciagnik leśny ale nigdy nie było problemu z nim aż do teraz,obecnie chwili gdy sie zagrzeje silnik dostaje wibracji czuć ze nie wkręca sie w obroty słychać jakieś stukanie z silnika jak by zawory ale to nie to bo były sprawdzane. Pompka paliwowa jest czysta sprawdzona była dokładnie filtry nowe przewody przedmuchane wszystko niby ok lecz silnik nie chodzi nie mam tej mocy co powinien mieć. Co do turbiny to silnik pracuje pod dużym obciążeniem bo napędza same pompy hydrauliczne wiec myślimy czy to przypadkiem nie turbina lecz nie słychać ze by stawała lub sie zacinała i nie wiemy czym sprawdzić ciśnienia doładowania i nie wiemy zresztą jak. Prostu nie wiemy co możne być a potrzeba żeby był sprawny na wczoraj

#12 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 12:46

Silnik prekins pomocy!!

słychać jakieś stukanie z silnika jak by zawory ale to nie to bo były sprawdzane

czyżby przytarły się panewki?

#13 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 13:26

Silnik prekins pomocy!! Najprawdopodobniej jesli słychać metaliczne dźwięki jak wyglada sprawa z ciśnieniem oleju. Moja rada poszukaj jakiegos dobrego mechanika i póki dokładnie nie stwierdzisz przyczyny staraj się nie odpalac silnika jeśli problem jest z panewkami mozesz całkowicie zniszczyć wał .

#14 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 13:31

Silnik prekins pomocy!! Nie wiem czy to panewki ponieważ te stukanie pojawia sie przy ok 1350 ale od 1500 znika dźwięk stukania ale nie ma już siły silnik już i nie chce wchodzić na obroty co do ciśnienia oleju to jest dobre manometry wykazują. Dwa serwisy sie interesują przyczyna awari i tym co co możne dolegać silnikowi lecz na razie tylko myślą

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 15:56

Silnik prekins pomocy!! W takim razie trzeba dokładnie osłuchąc skąd chałasMoże faktycznie pompa. W nowych mf 5425 np problem z pompami czasami wystepuje poczytaj w temacie o mf. To jest jakis nowy ciagnik.

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 15:58

Silnik prekins pomocy!! Pompa wtryskowa była sprawdzana? Objawy podpowiadają uszkodzenie regulatora obrotów.

#17 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 16:24

Silnik prekins pomocy!! pompa wtryskowa jest nowa 3 miesiące temu założona była i to nie jest nowy ciągnik w silniku nie ma prawie nic elektroniki po za czujnikami od temperatury i oleju

#18 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 16:33

Silnik prekins pomocy!! A skąd dochodzi ten hałas, tak dokładniej? Nie chce krakać, lecz nowe podzespoły też się psują.

#19 Share rosolinnio

rosolinnio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 16:49

Silnik prekins pomocy!! Ciężko mi stwierdzić skąd chodzą te odgłosy, niestety no nie wykluczam ze mogła paść pompa ale jest na gwarancji wiec wymienia ja chyba na nowo bądź tylko zregenerują tylko zęby to było to a nie coś innego. Postaram sie bardziej zlokalizować miejsce skąd wydobywają sie te odgłosy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 21:10

Silnik prekins pomocy!! hubertuss wodę to sobie możesz sam wylać na głowę.Jak się fizyki nie uczyłeś w podstawówce to trudno.Ja mam z 4 znajomych którzy robią pompy z czego 2 jest serwisantami Boscha i to oni mówili.Wszyscy to potwierdzili.

Osobiście to bym pompę odwiózł i wziął z wymiany,albo na sprawdzenie inną.Pompa w silniku jest najważniejsza.A pompiarze robią je jak im się spodoba.Ja miałem dwa zdarzenia.W 1634 to 3 razy woziliśmy i dopiero po wymianie regulatora mogła ruszyć,i to serwisant Boscha.Jechałem do niego ponad 80 km.A w 1224 koło mnie to przy trzecim razie jak ich objechałem to ustawili dawki.

Tak więc nie sugeruj się że pompa jest zrobiona bo są różne przypadki nawet nie z winy pompiarza.

Dodaj odpowiedź