Zaloguj się, aby obserwować  
ogrodnik70

Problem z prasa welger Rp12s

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregor12    0

.

 

a na tym czwartym zdjęciu ten napęd na pasek klinowy to do czego służy bo był z ciągnięty

 

i kiedy wiadomo że już trzeba wiązać jest jakaś kontrolka ? bo tutaj mam jakiś przycisk który podpina sie do zapalniczki i podpiołem go na postoju i on tam jakiś elektromagnes włącza

post-34076-0-06296800-1299327131_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

W rp12s jest z boku wskaźnik napełnienia komory(identyczny jak w prasach metal fach) i gdy ten wskaźnik dochodzi do końca czerwonego pola to automatycznie podawany jest sznurek.Możliwe jest że ten przycisk o którym mówisz jest od załączania sznurka.Ta zapadka na 3 zdjęciu w naszej jest po drugiej stronie,paskiem klinowym jest napędzane owijanie siatką(w naszej,w twojej musisz zobaczyć co on napędza bo nie mam 100% pewności).Co do ostatniego zdjęcia to u mnie to inaczej wygląda.postaram się zrobić zdjęcie i wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12    0

a ten zegar to wskazuje zbicie tego bala ?

 

czy to może zamiast tego wskażnika

 

tym paskiem klinowym napędzane są jakieś rolki które widać na 1 zdjęciu nad podbieraczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

a

b

ck

 

Zegar jest zamiast wskaźnika.Jeżeli ten pasek napędza gumowy i metalowy wałek to na 99% masz owijanie siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12    0

a na tym pierwszym zdjęciu u ciebie to ta żółta dzwignia do czego służy bo u mnie też taka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Ta żółta dźwignia pokazuje że haki(te od klapy) opadły.gdy dźwignia jest u góry to haki są opuszczone.

Gdy będziesz szykował ją do sezonu to sprawdź w jakim stanie jest bieżnia po której chodzą krzywki podbieracza.

Chyba od niedawna masz tą prasę, jeśli można wiedzieć za ile ją kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12    0

ok dzięki za pomoc a prase jakieś miesiąc temu kupiłem za 9000 tysięcy jak oceniasz warta była

 

a i mam jeszcze jedno pytanie jakim ciągnikiem ciągniesz tą prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Jeżeli będzie pracowała w miarę bezawaryjnie to chyba warta(nie znam aktualnych cen tego modelu).

swoją ciągam case 1690 albo zetorem 8145 dawniej zdarzało się też c-360 lub 4011 (to była dla nich katorga).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

ok dzięki za pomoc a prase jakieś miesiąc temu kupiłem za 9000 tysięcy jak oceniasz warta była

 

a i mam jeszcze jedno pytanie jakim ciągnikiem ciągniesz tą prase

ja kupilem welger 12s z szerokim podbierakiem i siadko ale 14 walcow wyciagalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

...

Gdy będziesz szykował ją do sezonu to sprawdź w jakim stanie jest bieżnia po której chodzą krzywki podbieracza. ...

A może wiesz gdzie można kupić (w rozsądnej cenie) te rolki, które chodzą po tej bieżni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

My ich nie wymienialiśmy,ale na bieżni były ubytki i trzeba było pobawić się spawarką :lol: .Sprawdź czy nie pasują od pras MF.Wałki pasują to może i to też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

W sumie to kiedyś się dowiadywałem i była niby możliwość sprowadzenia na zamówienie, niestety cena to ponad 100zeta za sztukę, awaryjnie zastosowałem zwykłe łożysko choć średnica zewnętrzna to 32mm zamiast wymaganych 35mm, no i oczywiście trwałość dużo niższa.

Wymieniałem też te tulejki od tych rurek do których przykręca się zęby zbierające, z tym, że w orginale były z jakiegoś stopu samosmarnego, ja dorabiałem teflonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gienio123    0
Dnia 13.07.2010 o 09:49, ogrodnik70 napisał:

Witam posiadam prase welger Rp12s. I mam taki problem z sznurkiem ma przedziane dobze lecz gdy owine snopek sznurkiem i go wypuszcze to sznurek z jednej strony snopka jest mocno naciagniety o z drugej strony jest dosyc luzny i rozwalaja mi sie troche snopki a napiczane sznurków mam naciagnieta do opory ile idziei nie mam pojecia co to moze byc prosze o jakies podpowiedzi z góry bdziekuje i pozdrawiam was

Gdzie znajduje się napinacz sznurka? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj