Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z prasa welger Rp12s

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 15:47

Problem z prasa welger Rp12s @gregor12 wstaw jakieś zdjęcie to postaram się pomóc.Pracuje na rp12s więc to podobne modele.Co do @ROBERTO0808 próbowałem pracować na dwa sznurki ale nic z tego nie wyszło bo się plątały,niby zakładałem tak jak wskazuje schemat ,ale raz było ok a raz było trzeba wyskoczyć odciąć drugi sznurek.One owijają w tym samym momencie tylko w odstępie ok 10cm jeden od drugiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z prasa welger Rp12s Dzisiaj, 08:11
  •  

#22 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 04 marzec 2011 - 18:16

Problem z prasa welger Rp12s @PLis87 a owijasz siatką tą prasą?
Deutz is Power!

#23 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 08:25

Problem z prasa welger Rp12s Nie.tylko sznurkiem.Siatką nawet nie próbowałem i nie jestem pewien czy ten mechanizm działa.

#24 Share gregor12

gregor12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 09:42

@gregor12 wstaw jakieś zdjęcie to postaram się pomóc.Pracuje na rp12s więc to podobne modele.Co do @ROBERTO0808 próbowałem pracować na dwa sznurki ale nic z tego nie wyszło bo się plątały,niby zakładałem tak jak wskazuje schemat ,ale raz było ok a raz było trzeba wyskoczyć odciąć drugi sznurek.One owijają w tym samym momencie tylko w odstępie ok 10cm jeden od drugiego.

Tu ma Pan zdjęcia tej prasy. Proszę o pomoc.

Załączone pliki

#25 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 12:04

Problem z prasa welger Rp12s Niestety myliłem się rp12s to walcówka a rp15s to pasówka.Na 1 zdjęciu jest taki pręt pod osłoną w naszej prasie on służy do napinania siatki więc prawdopodobnie też możesz nią owijać.Jeżeli możesz to podnieś osłonę tą z przodu prasy i zrób z góry zdjęcie i wstaw,to będę miał pewność czy to taki sam aparat do jak jest w rp12s.

Ps.żaden ze mnie pan

#26 Share gregor12

gregor12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 13:22

Problem z prasa welger Rp12s .

a na tym czwartym zdjęciu ten napęd na pasek klinowy to do czego służy bo był z ciągnięty

i kiedy wiadomo że już trzeba wiązać jest jakaś kontrolka ? bo tutaj mam jakiś przycisk który podpina sie do zapalniczki i podpiołem go na postoju i on tam jakiś elektromagnes włącza

Załączone pliki

#27 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 16:34

Problem z prasa welger Rp12s W rp12s jest z boku wskaźnik napełnienia komory(identyczny jak w prasach metal fach) i gdy ten wskaźnik dochodzi do końca czerwonego pola to automatycznie podawany jest sznurek.Możliwe jest że ten przycisk o którym mówisz jest od załączania sznurka.Ta zapadka na 3 zdjęciu w naszej jest po drugiej stronie,paskiem klinowym jest napędzane owijanie siatką(w naszej,w twojej musisz zobaczyć co on napędza bo nie mam 100% pewności).Co do ostatniego zdjęcia to u mnie to inaczej wygląda.postaram się zrobić zdjęcie i wrzucić.

#28 Share gregor12

gregor12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:06

Problem z prasa welger Rp12s a ten zegar to wskazuje zbicie tego bala ?

czy to może zamiast tego wskażnika

tym paskiem klinowym napędzane są jakieś rolki które widać na 1 zdjęciu nad podbieraczem

#29 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 08:38

Problem z prasa welger Rp12s a
b
ck

Zegar jest zamiast wskaźnika.Jeżeli ten pasek napędza gumowy i metalowy wałek to na 99% masz owijanie siatką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share gregor12

gregor12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 10:14

Problem z prasa welger Rp12s a na tym pierwszym zdjęciu u ciebie to ta żółta dzwignia do czego służy bo u mnie też taka jest

#31 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:11

Problem z prasa welger Rp12s Ta żółta dźwignia pokazuje że haki(te od klapy) opadły.gdy dźwignia jest u góry to haki są opuszczone.
Gdy będziesz szykował ją do sezonu to sprawdź w jakim stanie jest bieżnia po której chodzą krzywki podbieracza.
Chyba od niedawna masz tą prasę, jeśli można wiedzieć za ile ją kupiłeś?

#32 Share gregor12

gregor12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 10:44

Problem z prasa welger Rp12s ok dzięki za pomoc a prase jakieś miesiąc temu kupiłem za 9000 tysięcy jak oceniasz warta była

a i mam jeszcze jedno pytanie jakim ciągnikiem ciągniesz tą prase

#33 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 12:32

Problem z prasa welger Rp12s Jeżeli będzie pracowała w miarę bezawaryjnie to chyba warta(nie znam aktualnych cen tego modelu).
swoją ciągam case 1690 albo zetorem 8145 dawniej zdarzało się też c-360 lub 4011 (to była dla nich katorga).
Pozdrawiam.

#34 Share gregor12

gregor12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 14:05

Problem z prasa welger Rp12s dzięki jeszcze raz i jak coś jeszcze nie będe wiedział to napisze

Pozdrawiam

#35 Share ROBERTO0808

ROBERTO0808

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 21:25

ok dzięki za pomoc a prase jakieś miesiąc temu kupiłem za 9000 tysięcy jak oceniasz warta była

a i mam jeszcze jedno pytanie jakim ciągnikiem ciągniesz tą prase

ja kupilem welger 12s z szerokim podbierakiem i siadko ale 14 walcow wyciagalem

#36 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 23:15

...
Gdy będziesz szykował ją do sezonu to sprawdź w jakim stanie jest bieżnia po której chodzą krzywki podbieracza. ...

A może wiesz gdzie można kupić (w rozsądnej cenie) te rolki, które chodzą po tej bieżni?

#37 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 12:14

Problem z prasa welger Rp12s My ich nie wymienialiśmy,ale na bieżni były ubytki i trzeba było pobawić się spawarką :lol: .Sprawdź czy nie pasują od pras MF.Wałki pasują to może i to też.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:19

Problem z prasa welger Rp12s W sumie to kiedyś się dowiadywałem i była niby możliwość sprowadzenia na zamówienie, niestety cena to ponad 100zeta za sztukę, awaryjnie zastosowałem zwykłe łożysko choć średnica zewnętrzna to 32mm zamiast wymaganych 35mm, no i oczywiście trwałość dużo niższa.
Wymieniałem też te tulejki od tych rurek do których przykręca się zęby zbierające, z tym, że w orginale były z jakiegoś stopu samosmarnego, ja dorabiałem teflonowe.