Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z prasa welger Rp12s

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 08:49

Problem z prasa welger Rp12s Witam posiadam prase welger Rp12s. I mam taki problem z sznurkiem ma przedziane dobze lecz gdy owine snopek sznurkiem i go wypuszcze to sznurek z jednej strony snopka jest mocno naciagniety o z drugej strony jest dosyc luzny i rozwalaja mi sie troche snopki a napiczane sznurków mam naciagnieta do opory ile idziei nie mam pojecia co to moze byc prosze o jakies podpowiedzi z góry bdziekuje i pozdrawiam was

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z prasa welger Rp12s Dzisiaj, 19:07
  •  

#2 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 10:07

Problem z prasa welger Rp12s Spróbuj zacząć obwiązywać sznurkiem chwilę przed dostaniem się do komory ostatniej porcji materiału. Być może wtedy się lepiej napnie. Komuś na forum już ten pomysł kiedyś pomógł. A gdy popuścisz ten napinacz sznurka jest tak samo?

#3 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 12:09

Problem z prasa welger Rp12s jak popuszcze to jest luzniej jeszcze

#4 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 13 lipiec 2010 - 16:23

Problem z prasa welger Rp12s U mnie też tak się dzieje w tej prasie ale minimalnie i to tylko w słomie żytniej, w innych jest wszystko dobrze.
Deutz is Power!

#5 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 18:51

Problem z prasa welger Rp12s To może trzeba zmodyfikować ten napinacz tak aby była jeszcze większa możliwość regulacji? Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale spróbuj przedłużyć gwint od napinania i itp...

#6 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 07:27

Problem z prasa welger Rp12s Bede musiał sie tam pobawic z tym jak bede prasował

#7 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 10:29

Problem z prasa welger Rp12s A jakim traktorem ciągasz tą prasę? Owijasz na niskich obrotach czy na wysokich? U mnie kiedyś na takich bardzo małych obrotach owijałem to jakoś kiepsko się zawinęło...

#8 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 09:30

Problem z prasa welger Rp12s Prasuje ursusem 1212 i owijam tak na 1500 obrotów

#9 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 07:12

Problem z prasa welger Rp12s Aaa szósteczka ciąga tą prasę! To ma leciutko nie to co mój 914 gdy włączę noże :D

#10 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 20:32

Problem z prasa welger Rp12s No leciutko nie czuje jej a tak nie macie zadnych pomysłow ne te sznurki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 09:21

Problem z prasa welger Rp12s Ogólnie to chyba mało osób ma Welgery na AF. Ja też pytałem o coś w Welgerze to nikt prawie nie odpowiadał. Chyba tylko u mnie jest takie zagłębie Welgera, że w jeden małej wsi na 10 pras to wszystkie Welgery RP 200 i nikt nie ma innej. :D

#12 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 21 lipiec 2010 - 20:36

Problem z prasa welger Rp12s U mnie są dwa - 12 i 200. Może jak napięty prawidłowo, to większe obroty potrzeba przy owijaniu? Wypróbuj 1700 1800 czy 1900 :).
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#13 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 19:47

Problem z prasa welger Rp12s zwoziłem dzis słome po mojej prasie welger i nie które snopki sa dobre a nie które sie rozwalaja czyli z jednej strony snopka sznórki sa mocno wciagnietne ze nie idzie włozyc palca a z drógej luzne jak cholera ja juz nie mam pomysłow na ta prase i z tymi sznurkami tych snopow nie idzie zwozic

#14 Share Stasiek30

Stasiek30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 20:57

Problem z prasa welger Rp12s Kolego na napinaczu sznurek wytarł ci rowek i dlatego tak ci się dzieje. Dociskasz sróbą ale to i tak nic nie daje.. ja miałem to samo więc pospawałem te rowki które zrobił sznurek i wyszlifowałem i jest ok.

#15 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 07:17

Problem z prasa welger Rp12s zrobiłem tak jak mówił kolega były rowki ładnie za spawałem i wyszliowałem i na dal jest to samo. Pomocy ;)

#16 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 17:01

Problem z prasa welger Rp12s Dzis wpadłem na pomysł przerobienia noza do ucinania sznurka zeby mi ucinał troche dalej bo tak ucinał dosyc na brzegu i go przerobiłem i ucina kawałek za srodkiem beli gdzie zaczyna owijac i jest troche lepiej. Ale mam jeszcze jededno pytanie nieraz mi sie prasa zapcha słoma w podbieraczu i nie chce jej przepchnac a naj gorzej jest gdy te zmijki co sa z boku podbieracza wrzucaja słome i srodkiem tez idzie i wtedy sie zapchnie i musze sturac widłami. Jest na to jakis patent moze idzie cos tam przerobic lub wyciac czy cos.Aha i jescze jedno jaka wydajnos ma prasa welger Rp12s z szerokim podbieraczem czyli ile hektarow w godzine powina łyknac. Z góry dzieki za pomoc wszystkim.

#17 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 15:26

Problem z prasa welger Rp12s ZNowy proplem ma szeroki podbieracz i gdy prasuje mocna słome i sa z boku te zmijki i jak one wzóca mi słome na srodek podbieracza to mi sie zapchnie podbieracz i musze wtedy skubac ta słome czego moze byc to winna

#18 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 16:31

Problem z prasa welger Rp12s Pomózcie cos bo nie mam sił na ta prase miała byc taka dobra wszyscy ja zachwalali

#19 Share ROBERTO0808

ROBERTO0808

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:28

Problem z prasa welger Rp12s ja dopiero kupilem welger rp12s na 2sznurki i siadke pytalam tego co od niego kupowalem cze obydwa sznurki owijaja tak samo.mowil ze nie mial tego problemu. ja do tej pory prasowalem welger rp12.pozdrawiam wszystkich co majo welger

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gregor12

gregor12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 14:39

Problem z prasa welger Rp12s Mam pytanie ponieważ kupiłem prase Welger RP 150s i chciałbym sie dowiedzieć czy ona jest na sam sznurek czy też na siatke ponieważ nie znam sie na tym prosze o pomoc