Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak umyc silnik

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 26 czerwiec 2007 - 17:21

jak umyc silnik proszę pomóżcie jak to zrobić żeby można było pomalować silnik skrzynie most itd ?(mój silnik jest cały ulany ;( i jeszcze jedno jak jest jakiś sposób bez myjki cisnieniowej to prosze napiszcie )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak umyc silnik Dzisiaj, 23:15
  •  

#2 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 17:55

jak umyc silnik ciężko ci będzie bez ciśnienia umyć tak zabrudzony ciągnik ja przed remontem kapitalnym pojachałem do kumpla taty i myłem myjką ciśnieniową co podgrzewa wodę :( heh takie ciśnienie że nawet farba ładnie schodziła:]....a bez tego to może jakieś spacjalny płyn znajdziesz do tego typu zabrudzeń....ja załatwiłem sobie taki płyn z pobliskiej masarni.....każdy brud schodi nawet oleje.... :) :)

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 17:59

jak umyc silnik moj sasiad myl plynem K2(nie wiem czy to nazwa produktu czy firmy) ladnie schodzilo bez potrzeby uzywania myjci cisnieniowej. Bylem przy tym jak myl.

Honda - The Power of Dreams :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 18:21

jak umyc silnik można też cały silnik umyć ropą (widziałem jak znajomy robił) :( tylko potem trzeba go czymś odtłuścić np. rozpuszczalnikiem i silnik lśni :)

#5 Share Artur

Artur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 18:24

jak umyc silnik kolego sode kup w masarni rozrób w opryskiwaczu recznym i spryskaj potem dobze spókni nastepnego dnia to samo potem tym k2 zeby zmyc reszte sody tylko ciagnik musisz dobrze rozkrecic kable gumowe moga byc ale soda sie nie moze zetknoc z elementami które nie bedziesz malował bo zmatowieja i plastikami plexą (swiatła wskazniki itp) no i nailepiei to se załatw jaka myjke

#6 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 26 czerwiec 2007 - 18:58

jak umyc silnik a czy do tej sody musze izolowac jakies kable (ogłnie to bede mył c-360 wiec plastików tam nie ma a przełonczniki wszystkie są pod kierownicą wiec tam nie musze myc. a ta sode idzie kupic gdzies indziej niz w masarni bo w poblizu mnie zabardzo nie ma tego typu zakładów.

#7 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 19:33

jak umyc silnik

moj sasiad myl plynem K2(nie wiem czy to nazwa produktu czy firmy) ladnie schodzilo bez potrzeby uzywania myjci cisnieniowej. Bylem przy tym jak myl.

K2 to firma,a ten produkt się nazywa AKRA,kosztuje ok.9zł jest tego 0.7l(są dostępne również większe opakowania,ale ja zawsze takie kupuje),też tym myję i ładnie schodzi,wystarczy popsikać,odczekac parę minut potem zawsze szlałchem z wodą spłuczę no i czyste,robię tym k2 bo też nie mam myjki ciśnieniowej a narazie nie opłaca mi się w nią ''inwestować'' :(

#8 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 14:07

jak umyc silnik dzieki za wszystkie odpowiedzi mysle ze kupie to k2 spsiakam silnik i włoze do węza bezpiecznik i bedzie niezle psikac i mam nadzieje ze sie uda umyc i pomalowac :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 14:56

jak umyc silnik można preparatem spsikać i zejdzie lub jak masz urządzenie do bielenia chlewu to możesz ssawkę włożyć do ciepłej wody w płynem i proszkiem ustawić jak najcieńszy strumyk i też da rade :(
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#10 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 16:55

jak umyc silnik niestety nie mam takiej maszyny ale wymyśliłem ze spsikam preparatem i pózniej założe lance do opryskiwacza i zmyje środek mam nadzieje ze razem ze smarem.

Wojt a ty psikasz i co pózniej wodą robisz?I jeszcze jedno w jakim sklepie kupujesz ten preparat

#11 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 18:41

jak umyc silnik

Wojt a ty psikasz i co pózniej wodą robisz?I jeszcze jedno w jakim sklepie kupujesz ten preparat

no potem po odczekaniu to wodą spłukuje,no a kupuje to w firmowym sklepie K2,ale ostatnio w jakimś motoryzacyjnym też to widziałem :(

#12 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 21:18

jak umyc silnik acha fajnie mnie (Kalisz) nie ma takiego sklepu i chyba allegro albo na statoil albo shell zobacze

#13 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 16:09

jak umyc silnik a ja wam powiem ze kupcie sobie talkie cos co si enazywa detersil. sie smaruje silnik pędzelkiem i spłukuje po 15 min
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 lipiec 2007 - 17:00

jak umyc silnik

kolego sode kup w masarni rozrób w opryskiwaczu recznym ...........

nie wiem czy to to samo co soda kaustyczna ale chyba tym tato myl czterdziestkę przed malowaniem. 2 tygodnie czyszczenia, pozniej soda i zmycie wodą i farba. bardzo ladnie wyszlo i się trzymalo, jedyna wazna sprawa ze tej sody nie mozna bylo zostawiac w metalowym wiadrze bo dno wcinało :(

a te k2 - bede musial poszukać bo tez chce parę rzeczy pomalowac (tylny most+skrzynia)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 04 lipiec 2007 - 21:04

jak umyc silnik nie w metalowym :) w aluminiowym :) ja tez taką historie słysząłem ktoś sode kaustyczna mieszał i zanim zdażył podnieść z wiadra zostało górny pierscień u ucho :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 15:55

jak umyc silnik soda a nastepnie rozpuszczalnik tylko do sody solidne wiadro bo byle plsatik sie moze rozpuscic:PP
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Dodaj odpowiedź