Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostrężyna

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BocianeX

BocianeX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 16:30

Ostrężyna

Witam !

Za jakieś 1,5 tygodnia jadę z ojcem na wieś (na jego ojcowizne, pomaga braciom bo sami by sobie nie dali rady). Ja zostaje tam na dłuższy czas, chcę się pozbyć ostrężyny na jakimś 0,5 ha łąki. Planuję ją całkowicie wykosić i pole przeorać. Ta ostrężyna rosła tam od niepamiętnych czasów, będę używał C-330 po kapitalnym remoncie (ojciec po zakupie rozkręcał całego, to było jakiś rok temu) oraz pługa dwu skibowego (z kołem). Da sobie rade trzydziestka z dwoma skibami ? Czy trzeba będzie się męczyć z jednym ? ;/ Klasa ziemi to prawdopodobnie 5-6. Co jeszcze muszę zrobić by nie wyrosła tam na drugi rok, by można tam było tam uprawiać np. ziemniaki ?

Pozdrawiam BocianeX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ostrężyna Dzisiaj, 21:40
  •  

#2 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 18:48

Ostrężyna kolego powiem z własnego doświadczenia jak skosisz już tą łąkę to poczekaj aż odbije trawa i najpierw opryskaj dobrze raundapem lub zamiennikiem tylko nie żałuj środka i jak już to przeschnie to wyorz to a jakby nie pomogło za pierwszym opryskiem to popraw drugi raz i dopiero w tedy wyorz tak żeby wszystko było żółte co do ciągnika to 30 powinna dać sobie radę bez problemu tylko kółko to podkręć do góry tak wysoko jak tylko się da żeby ciągnik sobie radził i orz a potem to jak już kto tam uważa ja po wyoraniu z talerzowałem a potem glebogryzarka i kultywator z 2 wałkami i było pięknie

#3 Share BocianeX

BocianeX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 19:15

Ostrężyna Ech to wszystko da rade zrobić w 2 tygodnie ? ;/ Nie wiem po jakim czasie zacznie działać ten raundap i po jakim czasie odbije trawa więc się trochę obawiam, że się nie wyrobie ;/

Edit: Nie mam talerzówek ;/ Oraz glebogryzarki ;/ Jest jakiś zamiennik czy coś ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:14

Ostrężyna da radę u mnie trawę wzięło po 3 dniach już się taka ruda zaczęła robić więc dajmy na to odczekać 5 dni potem wyorać a sąsiad nie ma żeby pożyczyć wystarczy samą talerzówką ale jak nie ma to jedynie odczekać aż to przegnije i kultywator z wałkiem i zaraz po tym znowu orka

#5 Share BocianeX

BocianeX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:32

Ostrężyna Dzięki :) Ranundap stosować wg. zaleceń czy dać mu "powera" ? I mam jeszcze taki kawałek ziemi na której rosną same paprocie (takie ładne, zielone jak @#$% xD, zbite są na maxa) dobra tam będzie ziemia ? Nią też pociągnąć tak jak ostrężynę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 07:03

Ostrężyna ranundap na paprocie i na osterżynę to tak jak napisałeś daj mu pavera będzie szybciej i efekt będzie lepszy