Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki akumulator najlepszy

292 odpowiedzi na ten temat

#121 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:43

Jaki akumulator najlepszy Obecnie prawie wszystkie akumulatory przeznaczone do zalewania są suchoładowane, czyli zalewasz elektrolitem, czekasz 2 godziny, uzupełniasz poziom i gotowe (można ewentualnie doładować prostownikiem). Nie trzeba przeprowadzać ładowania formującego.
Co do zalanych to większość jest teraz wykonana w takiej technologii, że mogą być przechowywane 6 miesięcy a nawet do roku bez doładowywania. Osobiście parę lat temu kupiłem taki akumulator do osobówki. Pomimo tego, że miał równy rok od daty produkcji nadal napięcie spoczynkowe przekraczało 12,5V. W aucie od 3 lat bez problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki akumulator najlepszy Dzisiaj, 03:43
  •  

#122 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 grudzień 2011 - 11:49

Jaki akumulator najlepszy Do kolegi @coolman111: tak jak napisał @volf, napięcie po zalaniu elektrolitem mają tylko akumulatory suchoładowane. W takim akumulatorze dopuszcza się eksploatację w pojeździe bez ładowania formującego, jednak nie jest to najlepszy sposóób ładowania uruchamiającego, ponieważ alternator w pojeździe nie ma ograniczenia prądowego. A taki akumulator wykazuje tylko częścowe naładowanie, więc może zostać przekroczony prąd ładowania, a co za tym idzie zostanie skrócona żywotność akumulatora. Natomiast akumulatory, które nie są suchoładowane bezwzględnie muszą być poddane ładowaniu formującemu. Co do sprzętu, to wystarczy ładowarka z ograniczeniem prądu do C/10 i stabilizacją napięcia na poziomie 2,4V/ogniwo. Takim prądem ładujemy przez 14 godzin i mamy uformowany akumulator.

#123 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 01 luty 2012 - 13:33

Jaki akumulator najlepszy Chciałbym aby ktoś znający temat rozwiał dylemat czy zakup nowego aku znacznie większy mocą i pojemnością od zastosowanego przez producenta pojazdu to dobry pomysł
Mam na myśli czy będzie odpowiednio doładowany ?
Czy każdy nawet mały alternator może doładować duży aku zależy tylko ile będzie czasu trwała praca alternatora?
Inny temat to jak sprawdzić czy aku jest odpowiednio naładowany,oczywiście jak najprostszym sposobem?

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 13:50

Jaki akumulator najlepszy Akumulator o większej pojemności niż zalecany to dobry pomysł pod warunkiem że się w skrzynce zmieści.Warto zwrócić uwagę na max prąd rozruchu.Im jest większy tym lepiej.
Alternator z ładowaniem sobie poradzi.Czas ładowania jest zależny od stanu rozładowania.
Najprostszym sposobem na sprawdzenie stanu naładowania jest użycie aerometru (wskazuje gęstość elektrolitu)
Przykładowo w c 360 mam 195 Ah (fabryka zalecała 160)
w 914 mam 215 Ah (fabryka zalecała 190)

#125 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 29 luty 2012 - 14:40

Jaki akumulator najlepszy Jakiej Firmy polecacie akumulator??.

#126 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 29 luty 2012 - 17:39

Jaki akumulator najlepszy Dziś kupiłem do Zetora akumulator World Batt 180 co o nim sądzicie ??.

#127 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 sierpień 2012 - 21:55

Jaki akumulator najlepszy Mam pytanie do kogoś bardziej oświeconego niż ja :) otóż wczoraj po prasowaniu słomy w trakcie przerwy , zgasiłem ursusa 3512 , po jakichś 20 minutach chciałem go uruchomić i dalej prasowac , ale rozrusznik zakręcił pół obrotu i coś jakby rozłączyło (identycznie jak klema nie łączy) , ale to nie była wina klemy , szukałem przyczyny w masie ciągnika - bez skutku :( następnego dnia założyłem inny akumulator i pali bez problemu :) moje pytanie brzmi : czy to możliwe ze coś się tak w jednej chwili "urwało" w tym akumulatorze ze stracił napięcie dosłownie jakby "uciął" ?

Dodam ze ten akumulator nadawał się już dawno do wymiany ale wiosną i latem palił na nim ciągnik bez problemu . Zajrzałem tez do poziomu elektrolitu - niektóre płytki były jakby napuchnięte , oczywiście poziom elektrolitu był mały , pytanie czy jest sens kupowac wodę destylowaną i coś próbowac czy ten akumulator trwale się uszkodził ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#128 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 sierpień 2012 - 10:33

Jaki akumulator najlepszy Akumulator nadaje się na złom. Poza tym to nie jest dział dotyczący awarii. Za każdy następny post nie na temat będą %%.

#129 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:33

Jaki akumulator najlepszy -- połączono --

czesc. chce kupic nowy akumulator do ursusa 3512, i jaki polecacie, jaka pojemnosc, firma, opinie
:))

Edytowany przez Marcin91, 10 luty 2013 - 18:57.
dublowanie tematów

#130 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 10 luty 2013 - 12:07

Jaki akumulator najlepszy lepszą firma to będzie centra , ja w ciągnikach mam założone 12V 110ah Jenox i 125ah auto partu na razie sprawują się dobrze 2 sezon ale kombajnie i samochodach mam Centre i te akumulatory mają najwięcej gwarancji i najdłużej wytrzymują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 10 luty 2013 - 12:18

Jaki akumulator najlepszy akumulatory warty też są bardzo dobre:). Ojciec ma w samochodzie 6 rok i odpala w największe mrozy. Ja miałem 4 java tylko centre i wysiadł. Dodam ze samochody takiej samej marki i pojemności
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#132 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:18

Jaki akumulator najlepszy Też mam centre przy 3512 i sprawuje się dobrze już trzy sezony. :D
Dodam, że w c-360 miałem 2x6v z centry i trzymały 6 lat.

Edytowany przez SameExplorer, 10 luty 2013 - 12:20.

#133 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 luty 2013 - 12:59

Jaki akumulator najlepszy Ja polecam markę Ad, mam taki w aucie ponad 4 lata i nic się nie dzieje . Ostatnio też kupiłem taki do c 330 o pojemności 90Ah kosztował ok.300zł. To jest to samo co centra (exide) tylko ma inną naklejkę i kosztuje dużo mniej.

#134 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:43

Jaki akumulator najlepszy Zainwestuj w centre a bedziesz zadowolony, np 120ah 870A kupisz już za 340zł

:) :)

#135 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:50

Jaki akumulator najlepszy np centre future( albo plus,bo nie pamietam) mam w samochodzie to srednio jestem zadowolony, ale w t-25 mam centre 2x6v i chodza bardzo dobrze

#136 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 10 luty 2013 - 17:40

Jaki akumulator najlepszy Ja jestem bardzo zadowolony z akumulatorów ZAP Piastów, są tańsze od Centy. Po 3 latach użytkowania nie mogę powiedzieć na nie złego słowa, na centrę zresztą też bo takie są w ciągniku i w samochodzie. A skoro jakość podobna to po co przepłacać.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#137 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 luty 2013 - 17:48

Jaki akumulator najlepszy Centra w t25 była 9 lat, teraz druga siedzi 5 rok, w 3512 mam Kraft 5 rok i pali w mrozy. Każdy dobry jak się dba- doleje wody na czas, podładuje, oskrobie nalot na klemach.

#138 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:24

Jaki akumulator najlepszy Ja miałem w T25 dwie Centry 175 Ah i powiem, że działały dość krótko - obydwie przełożone z zetora i nie były zużyte. Do zetora kupowało się nowy też centry. W zetorze nic się z nimi nie działo (i nie dzieje) ale w T25 w jednej zwarła się cela a w drugiej nie pamiętam. Być może duży wpływ na to miały warunki pracy - w zetorze miały dość komfortowo a w "rusku" zawsze więcej trzęsie. Ostatnio usłyszałem takie opinie, że Centra to akumulatory chińskie ( przychodzą do Poznania w kontenerach i tam są oklejane). Pewnym potwierdzeniem tego jest to, że w ostatnim czasie w mieście blisko mnie dwa markety zostały "zaatakowane" przez Centrę ale w Biedronce ich jeszcze nie ma :). Nikomu nie odradzam tych akumulatorów ale teraz muszę kupić do "ruska" i wybiorę chyba ZAP-a.

#139 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 11:09

Jaki akumulator najlepszy nie chciałbym zachwalać, ale po osiem lat (tak sie złożyło) mają u mnie akumulatory w osobówce (diesel) i ciągnikach(po jednym zamiast dwóch 6tek) marki kager .c330 ma 95Ah-880Ana rozruchu.. reszty nie pamiętam Nie wiem czy są dobre , ale u mnie mają się dobrze i pewnie jakis czas jeszcze pochodzą i co najważniejsze zero czyszczenia, klemy w ogóle nie siarczeją.Faktem jest że, na zimę są naładowane i schowane do ciepła (ciągnikowe oczywiście)i w razie potrzeby zakładam .
rozruch ma 800A

Edytowany przez jacek3773, 31 marzec 2014 - 08:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:09

Jaki akumulator najlepszy Teraz centry z tego co zauwazylem to szajs. w terenowce ojcu 2 lata wytrzymal, kilku znajomych tez zaczelo narzekac, osobiscie jak bym kupowal to albo Warta albo Zap

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047