Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki akumulator najlepszy

292 odpowiedzi na ten temat

#81 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 08:26

Jaki akumulator najlepszy We władku, to każdy akumulator za słaby. Małej mocy rozrusznik(2,8KM - porównywalny w ciapku ma 4KM), duzy stopień sprężania i bez odprężnika ani rusz. Montaż rozrusznika szybkoobrotowego z przekładnią rozwiązuje problemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki akumulator najlepszy Dzisiaj, 20:01
  •  

#82 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 20:00

Jaki akumulator najlepszy Najżywotniejsze są akumulatory firmy Varta lub Banner,mówię to z własnego doświadczenia.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#83 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 19 lipiec 2010 - 21:47

Jaki akumulator najlepszy Jako iż mam kumpla w branży i niejeden aku u niego przerzuciłem powiem jedno, jak się dba tak się ma i tu firma aku nie ma znaczenia,podstawa to prawidłowe ładowanie oraz doładowanie aku gdy ciągnik stoi oraz pod kołderkę gdy są mrozy :D

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 04 wrzesień 2010 - 09:45

Jaki akumulator najlepszy Ja przeważnie stosuję akumulatory marki Centra, raz miałem Autopart i nie mogę narzekać, bo wytrzymały tyle samo, czyli ok 4 lata.
Ale kolega @vcc ma rację podstawą długiego i bezproblemowego działania akumulatora jest odpowiednia eksploatacja. Trzeba kontrolować, aby zawsze był stan wody, aby był ładowany odpowiednim napięciem, gdy nie jest używany powinien być schowany w suchym i ciepłym miejscu i raz na jakiś czas rozładowany i naładowany ponownie.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#85 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 16:35

Jaki akumulator najlepszy Podstawa łatwego rozruchu to sprawny rozrusznik, czyste połączenia i naładowany akumulator. 80% problemów z rozruchem to wina niedoładowanego akumulatora. Co do zamiany akumulatorów to w C-330 mam 12V 72Ah, MTZ-82 12V 120Ah, ostatnio bez problemu odpalałem C-360-3P z akumulatora 12V 55Ah. Tylko MTZ ma rozrusznik z przekładnią.

#86 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 13:51

Jaki akumulator najlepszy Witam wszystkich. Planuje zakup akumulatora o pojemności około 70 Ah.

Mam na oku 3 różne modele marki centra:
Centra Standard 70Ah 640A
Centra Plus 74Ah 680A
Centra Futura 72Ah 720A

Ceny Plus'a i Futury nie różnią się zbytnio a Standard jest od nich trochę tańszy.

Który z nich polecacie mi kupić? Warto dopłacić do Plusa albo Futury względem Standard?
Dodam, że akumulator będzie jeździł w ładowarce przegubowej Schaffer 332 z silnikiem 3 cyl. diesla marki kubota.
Pozdrawiam

#87 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 16:03

Jaki akumulator najlepszy Proponuje zakupić Banner 74Ah 640A za 340zł.
Z własnego doświadczenia wiem że wytrzymują 6-7 lat.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#88 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 18:18

Jaki akumulator najlepszy Niestety ta marka nie jest dostępna u mnie w mieście <_<
a jeżdżenie i szukanie nie jest mi na rękę.

Może ktoś wypowie się na temat tamtych akumulatorów? Który z nich warto wziąć?

#89 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 październik 2010 - 22:48

Jaki akumulator najlepszy Futurę mam w C-330 wyciągnięta ze złomowanego samochodu. Jak się ciągnikiem mało pracuje to trzeba doładowywać bo ma problemy z rozruchem. Jak kupuję nowe akumulatory to zawsze w wersji najprostrzej i jak do tej pory nie miałem problemów.

#90 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 18:36

Jaki akumulator najlepszy centra jest dobra nie powiem, do jd6210 chce zakupic teraz bosch t4 lub t5 lub varta silver/blue 140 Ah 800 A na rozruchu, jaka jest opinia o tych akumulatorach ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 styczeń 2011 - 16:37

Jaki akumulator najlepszy Ja mam JENOX od 7 lat i w zimę ciągnik nie pracuję więc je wyjmuje do piwnicy i tam ładuję,dolewam wody i akumulatory na wiosnę są gotowe do pracy,polecam tą firmę bo odpala na dotyk na nich wiosną,latem,jesienią ale w zimę najlepsze są kable rozruchowe do spawarki sam w tą zimę już tak próbowałem bo zakupiłem cały osprzęt i c-330M zapaliła :P Polecam akumulatory JENOX mamy je w T-25A i w C-330M :P

#92 Share zurs

zurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:05

Jaki akumulator najlepszy Witam, jeśli chodzi a akumulatory to wszystkie są podobnej jakości czy to zap czy centra, polecałbym akumulatory żelowe są drogie ale opłaca się kupić, przede wszystkim ze względu na żywotność - min. 10 lat, posiadają także inne plusy.

#93 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 styczeń 2011 - 14:37

Jaki akumulator najlepszy Ja mam w ciagnikach Centra Heavy duty 6V 165 Ah i też wytrzymują 10 lat. Więc nie widzę sensu przepłacania za akumulator żelowy. Poza tym w realiach polskiej wsi i poziomu obsługi maszyn akumulator żelowy osiągnie taką samą trwałość co zwykły. Ponadto łatwiej go uszkodzić podczas nieprawidłowego ładowania.

#94 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 25 luty 2011 - 09:39

Jaki akumulator najlepszy ja w swoim mtz mam rozruch 24V a aku 2x12V 125Ah zima nie zima pali z pierwszym razem

#95 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 10:05

Jaki akumulator najlepszy Wczoraj poszukałem gwarancji od akumulatorów tak z ciekawości i tak to wygląda:
-aku od mtz82 autopart 2x6v 215ah 1150a 8lat jeszcze nawet dają rade ten sezon przelatać
-aku od bizona autopart 2x12v 165ah 950a 8lat stan dobry nic nie wskazuje na zużycie
-aku od u914 zap 215ah 1150a 7 lat w zimę trzeba podładować żeby zapalić i przelać gorącą wodą. Pochodzą jeszcze w sztaplarce bo lżej zapala
-aku od c-360 gold master 195ah 1000a 4 lata w zimę do -10 bez cieplej wody zapala ale trzeba zrobić pompę bo długo kręci zanim zlapie czy zima czy lato
(pompa ori z plombami fabrycznymi 34lata :blink: )
-aku od jd 3640 2x12v 88ah nie wiem jakiej firmy bo z takimi aku kupiliśmy ciągnik. 5 lat u nas(nie wiem kiedy kupione) do -10 zapala jak chłodniej trzeba podładować

Wcześniej w c-360 były aku sznajder 215ah 1150a mialy ok 12-13 lat :blink: odpalały do momentu gdy na jednym zrobiła się przerwa i wtedy kupiliśmy nowe.

Chyba trafialiśmy na same dobre egzemplarze bo jak się słyszy to ludziom aku po 3-4 latach padają ;[

#96 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 03 marzec 2011 - 11:03

Jaki akumulator najlepszy Zacytuję poprzedników jak się dba tak się ma.

Centra i Sznajder to są dobre akumulatory ale trzeba dbać o nie. Cenowo źle nie stoją.
Schować gdzieś na zimę, czasami podładować, sprawdzić stan i napięcie to będą służyły długie lata a nie dwa sezony.

Jako ciekawostkę powiem Wam, że kiedyś przyniósł nam klient akumulator pewnej firmy na gwarancję twierdząc, że nia trzyma prądu. Po oddaniu do serwisu stwierdzili brak elektrolitu w aku, po dolaniu wody i poinstruowaniu użytkownika akumulator chodzi od kilku dobrych bez żadnych zastrzeżeń.

#97 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 12:22

Jaki akumulator najlepszy Od bizona zawsze schowane w ciepłe miejsce i doładowane co jakiś czas. A w ciągnikach tylko doładowywane(czasami są potrzebne). No i oczywiście dbanie o poziom elektrolitu, czyste połączenia, ładowanie oraz sprawny rozrusznik.

ps. wszystkie rozruszniki standardowe.

#98 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:15

Jaki akumulator najlepszy witam chcę zmienić z 2x6v na 1x12v w 3p ale nie wiem jaki kupić jaką powinien mieć pojemność i moc rozruchową może ktoś pomoże ?

#99 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 22:17

Jaki akumulator najlepszy

Najżywotniejsze są akumulatory firmy Varta lub Banner,mówię to z własnego doświadczenia.

varta ? 2 nowe akumulatory kupiłem do rekorda po 2 latach do wyrzucenia
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 11 wrzesień 2011 - 19:08

Jaki akumulator najlepszy Panowie potrzebóję porady. Wysiadł mi już całkiem w t-25 akumulator jest tam jakiś 12V 125 ah i chcę kupić nowy jak najtańszym kosztem.
Mam nową instalację elektryczną nowy alternator i rozrusznik z przekładnią. Akumulator w sumie potrzebny tylko na okres wiosna-jesień dlatego myślałem nad jakimś samochodowym do 200 zł bo ten co mam to koszt około 400 zł. Myślę że powinien sobie poradzić spokojnie kiedyś miałem jakiś ze starego auta taki mały kręcił jak głupi i to na zwykłym rozruszniku takim jak w c-360. Proszę najlepiej o linki do takich akumulatorów co by mi się nadały. Dzięki.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D