John6330

kredyt

Polecane posty

John6330    0

witam. Moja mama ma na siebie wziety kredyt (mlody rolnik) na traktor i czy jest taka mozliwosc zeby go teraz sprzedac i splacic ten kredyt. Bo chca na mnie przepisac ziemie i mama nie chce miec kredytu. Tylko ja bym skladal wnioski i wszystko na mnie by stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Wydaje mi się, że tak. Zależy to jednak od tego, jaki kredyt i gdzie mama ma wzięty. Z tego co się orientuję, to kredyt można spłacić od razu. Ale bank raczej nie zrezygnuje z odsetek, więc to średnio opłacalne...

Tak więc wydaje mi się, że może lepiej byłoby sprzedać ciągnik, cześć pieniędzy zainwestować razem z pieniędzmi z młodego rolnika, a cześć przeznaczyć na spłatę kredytu(starczy na kilka- kilkanaście rat)

Bo z tego co wiem, to na szybszej spłacie raczej nie zyskasz zbyt dużo. Ale to zależy od banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

skoro na młody rolnik to przez 5lat musi prowadzic gospodarstwo.. jak wzieła 50tys to słyszałem że trzeba oddac 75tys jak sie tych 5lat nie wypełni, to dotyczy tych co wykształcenia nie uzupełnili, nie wiem czy ma to jakiś związek z twoim przypadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

ou...

Chyba nie zrozumiałem w pełni tego co napisałeś...

Jeśli ma te pieniądze z młodego rolnika to jest dokładnie tak, jak napisał użytkownik przedemną...

Jakoś koślawo zrozumiałem, że to ty masz wziąć młodego rolnika, a nie, że twoja mama wzięła...

Ogromne przepraszam, jeśli wprowadziłem w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6330    0

dobra nic nie szkodzi. Grunt ze poprawiles. Dzieki

mama ma kredyt w bgz na 160tys na 2.5%(moge sie mylic ale gdzies w tych granicach) i to jest na 15lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak traktor ma w dowodzie rejestracyjnym wpisane ze jest pod zastaw kredytu to sprzedac go nie mozesz dopuki kredytu nie splacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6330    0

a moze ktos z was sie orjentuje czy sa jakies fundusze na maszyny uzywane bo chcemy kombajn zbozowy wziac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Na maszyny używane można dostać z prowu(modernizacja gospodarstw rolnych), ale nie starsze niż 5 lat.

Ale żeby środki na kombajn dostać, to musisz mieć dużo zbóż( gruntów ornych?), tak żeby zakup wydawał się konieczny i korzystny z ekonomicznego punktu widzenia(jak to piękni ujęli na szkoleniu, kiedy prow dopiero wchodził:D)... Ile to dokładnie jest, musisz się dopytać w agencji lub odr. Od powierzchni upraw zależy też to, jak dużą maszynę możesz wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pomieszanie z poplątaniem, kredyt "młody rolnik" a tutaj motają że premia dla młodego rolnika he he

 

Jeśli chodzi o pytanie czy sprzedać można to można wszystko ale w porozumieniu z bankiem i żadnych tam odsetek nie tzreba płacić od całości czy inne takie tam, dogadać trzeba się z bankiem, ten kredt na 15 lat to można już po roku spłacić, ale czy na pewno chcesz sprzedać ten traktor? jak już to nie ma takiej fizycznie możliwości żeby matka przepisała ci gospodartkę a została z kredytem, ten kredyt MR możesz przejąć wraz z gospodarstwem jako następca i dalej spłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6330    0

ferdek. Jak bedzie taka możliwość zeby ten kredyt na mnie przepisać to bym nie sprzedawał traktora. Oto chodzi ze moja mama nie chciala by miec kredytu na glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

ferdek. Jak bedzie taka możliwość zeby ten kredyt na mnie przepisać to bym nie sprzedawał traktora. Oto chodzi ze moja mama nie chciala by miec kredytu na glowie

Z tego co mi jest wiadome to jak rodzice przepisują ci gospodarkę to wraz z zadłużeniami, które to gospodarstwo posiada..raczej innej opcji nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj